Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atviras laiškas pažeidimų ir „pažeidimų“ fiksuotojams (video)

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sveiki, pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad darote didelį ir naudingą darbą, kurį vertina mūsų visuomenė. Kaip visi žinome, mūsų policijos pajėgos nėra gausios, taip pat joms trūksta finansavimo, yra ir kitų problemų, todėl visuomenės pagalba fiksuojant pažeidimus yra sveikintina ir reikalinga.

Sveiki,

pirmiausia, norėčiau pasakyti, kad darote didelį ir naudingą darbą, kurį vertina mūsų visuomenė. Kaip visi žinome, mūsų policijos pajėgos nėra gausios, taip pat joms trūksta finansavimo, yra ir kitų problemų, todėl visuomenės pagalba fiksuojant pažeidimus yra sveikintina ir reikalinga.

Tačiau... Pažįstate dvi naujas vartotojas AkvileLinkute ir Emilija Ka? Džiugu, kad jaunos merginos panoro prisidėti prie visuomeninės veiklos ir fiksuoja įvairius pažeidimus. O gal tik „pažeidimus"?

Pateiksiu du pavyzdžius. Pirmasis: „Ar pasikeitė KET, kad paskutiniu metu dažnai pastebiu tokius manevrus prieš šviesoforą ir dar taip užtikrintai elgiantis?"

Antrasis: „Prašau, turėkite omeny, kad, būdama blondinė, suprantu nevisas vairavimo subtilybės, ne visus ženklus įžvelgiu, bet labai prašau, kai rodot posūkį, netingekit parodykit jį prieš manevro pradžią ir ilgiau, pabrėžiu ilgiau, kad mano lėtos smegenys spėtų tą faktą užfiksuot ir apdorot."

Mielosios, sutinku, kad taisyklių reikia laikytis ir už jų pažeidimus reikia bausti. Tačiau ar esate girdėjusios apie tokį dalyką, kaip žmogiškumas? Ar esate mačiusios situaciją, kai greitoji pagalba lekia per eismo kamštį ir kaip mašinos išsiskiria duodamos kelią ir lipdamos ant bordiūrų tam, kad viduryje palikti pravažiavimą? Tai irgi KET pažeidimas, tačiau, tikiuosi, niekam nekiltų mintis to eskaluoti.

Kaip ir niekam nekilo mintis eskaluoti kelio davimo esant žaliai sekcijai. Iki šiol... Nežinau, nors visada stengiuosi suprasti žmones, tačiau čia įžvelgiu tik užgautas ambicijas ir mintis, kad „ sankryžos nebegalėsiu išvažiuoti pirmas". Ar norite gyventi pasaulyje, kuriame viskas sprendžiama pagal griežtą spausdintą įstatymo raidę nepaliekant vietos situacijos analizei? Aš ne. Ir tikiuosi, niekada gyventi tokiame pasaulyje neteks.

Emilija, kad nutiko? Neatlaikei priešpriešos komentaruose, todėl bandai panaudoti ironiją, kuri šiuo atveju yra visai netinkama. Parodė žmogus tą posūkio signalą, tiesa, trumpai. Gal išsijungė, gal neįsijungė iki galo, ką čia suprasi... Nesuprantu, ar taip sunku stebėti situaciją kelyje ir nedaryti dirbtinių problemų iš nieko? Ar iš tikro esi tokia didinga vairuotoja, kuri gali visus teisti ir kuri niekada nedaro klaidų? Gal kažkada buvai nepelnytai nubausta ir dabar keršiji visiems, kas padaro klaidą Tavo kelyje? O gal tiesiog nepatiko, kad reikėjo prilėtinti prieš persirikiavusią mašiną? Žinai, man irgi dažnai nepatinka. Bet aš nesu žemės ar visatos princas ir su tuo susitaikau gana lengvai. Ne kažin kur būtum nuskridusi per tas 10 sekundžių...

Kada išmoksime skirti tyčinius ir netyčinius pažeidimus? Kada suvoksime, kad gerais tikslais padarytas pažeidimas ne visada turi būti smerkiamas, afišuojamas ir teisiamas? (Kai mano mama buvo prie mirties slenksčio aš irgi skridau paskui greitąją didžiuliu greičiu. Ir ką - dėl to man reikėtų pailsėti pora mėnesių be vairuotojo pažymėjimo?) Kada išsiugdysime toleranciją vienas kitam? Patikėkite, per metus Lietuvoje susuku arti 100 000 kilometrų ir matau visko. Tačiau negi tikrai asmeninės ambicijos, garbės, pripažinimo siekimas ar tiesiog noras pasirodyti „geru" turi būti aukščiau už kitų žmonių gyvenimus?

Todėl kviečiu, prieš skelbiant pažeidimo medžiagą pagalvoti ar to tikrai reikia. Ar tikrai tas žmogus nusipelnė sulaukti problemų? Ir ar tikrai manote, kad tas pažeidimas buvo reikšmingas? Ir paklauskite bent kelių žmonių nuomonės prieš publikuodami. Dažnai tai padeda sugrįžti į realybę.

Nesupykite. Darote gerą darbą, tačiau iki tobulumo dar toli.

Ačiū.

Su pagarba, Aurimas

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt