Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Galimybė balsuoti PRIEŠ konkretų kandidatą

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Rinkimų metu dabartinė balsavimo tvarka piliečiams leidžia balsuoti tik UŽ vieną jų manymu tinkamiausią kandidatą. O jei būtų galimybė balsuoti ... prieš?

Rinkimų metu dabartinė balsavimo tvarka piliečiams leidžia balsuoti tik UŽ vieną jų manymu tinkamiausią kandidatą. Bet dažnai būna taip, kad pilietis negali išskirti tinkamiausio kandidato iš duotojo sąrašo (pvz., nesidomi politika) ir tada jis priverstas nepagrįstai balsuoti UŽ BET KURĮ iš kandidatų.

Jeigu tokių piliečių yra daug (o jų tikriausiai yra dauguma), galutiniai balsavimo rezultatai greičiau yra atsitiktiniai, negu atspindi realų sąmoningą piliečių pasirinkimą. Esant dabartinei balsavimo tvarkai būtų geriau, jeigu piliečiai, kurie negali išskirti tinkamiausio kandidato, išvis nebalsuotų, nei balsuotų atsitiktinai, darydami meškos paslaugą valstybės gerovei.

Iš kitos pusės, dauguma piliečių, negalinčių pasirinkti tinkamiausio kandidato, dažniausiai žino bent vieną kandidatą, už kurį jie NEnorėtų balsuoti. Tokiu atveju jie galėtų atiduoti savo balsą ne UŽ kokį nors atsitiktinį kandidatą, o PRIEŠ tą, kurio nemėgsta, kad sumažintų to konkretaus nemėgstamo kandidato patekimo į valdžią galimybes. Toks balsavimo būdas sumažintų nepagrįstų balsų kiekį ir apsunkintų blogos reputacijos kandidatams patekimą į valdžią.

Jūsų argumentai už ar prieš tokią balsavimo tvarką laukiami komentaruose.

Eriko Ovčarenko / 15min.lt nuotr.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt