Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Gruzijos ir Lietuvos ekonominiam bendradarbiavimui – šviesios perspektyvos

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Sėkmingai Gruzijos moterims padėjusi įgyti verslumo įgūdžių ir paskatinusi žiniomis dalintis su kitomis gruzinėmis Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla tikisi, kad tai taps paskata sėkmingai plėtoti Lietuvos ir Gruzijos verslo bendradarbiavimą.

Sėkmingai Gruzijos moterims padėjusi įgyti verslumo įgūdžių ir paskatinusi žiniomis dalintis su kitomis gruzinėmis Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykla (VU TVM) tikisi, kad tai taps paskata sėkmingai plėtoti Lietuvos ir Gruzijos verslo bendradarbiavimą. Mokymuose dalyvavo 18 moterų, po dvi iš kiekvieno Gruzijos regiono.

Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Gruzijoje Jonas Paslauskas pabrėžė, kad įvykę mokymai gali būti naudingi šalių ekonominei plėtrai. „Santykiai tarp Lietuvos ir Gruzijos gali būti pavadinti ne tik šiltais, bet ir duodančiais labai gerų rezultatų. Įvykę mokymai yra labai svarbūs, siekiant ilgalaikių tikslų. Tikslas yra ne iškart pagauti žuvį, bet išmokti, kaip tai padaryti. Džiaugiuosi, kad mokymų metu dalyvės ne tik įgijo naudingos patirties ir žinių, bet ir buvo sustiprinti mūsų bei Gruzijos ekonominiai santykiai“, – pasakojo J.Paslauskas.

VU TVM direktorius Julius Niedvaras taip pat įžvelgė įvykusių mokymų naudą abipusiam šalių bendradarbiavimui. „Rengdami mokymus siekėme ne tik padrąsinti Gruzijos moteris imtis nuosavo verslo, bet ir paskatinti Lietuvą bei Gruziją ieškoti bendrų sąlyčio taškų versle. Gruzijoje yra puikios galimybės lietuviams pradėti savo verslą. Rinka pas juos sparčiai auga, laisvų verslo nišų taip pat galima rasti. Mes turime daugiau žinių ir patirties, kurios neturi ir kurios reikia Gruzijai. Be to, lietuviai ten yra labai mėgstami“, – teigia J.Niedvaras.

Gruzijoje organizuotų mokymo programa, kurią parengė VU TVM drauge su Kaukazo universiteto verslo mokykla, buvo sudaryta iš dviejų dalių. Pirmiausia buvo siekiama suteikti moterims kuo daugiau žinių apie verslą, jo plėtojimo galimybes, kaip suderinti šeimyninį gyvenimą ir karjerą. Vėliau mokymų dalyvės buvo supažindinamos su Gruzijos verslo aplinka, įstatymine baze.

„Po mokymų moterys sakė, kad projektas joms suteikė ne tik žinių, bet ir pasitikėjimo, atsirado noras imtis savo verslo. Turinčioms savo verslus moterys suprato, ką darė blogai, kodėl rezultatas buvo ne toks, kokio tikėjosi. Dabar jos yra pasiryžusios peržiūrėti savo verslo strategijas, ieškoti naujų idėjų ir pradėti jas įgyvendinti“, - sako projekto koordinatorius Gruzijoje Levan Gogoladze.

Po sėkmingo moterų verslumo projekto įgyvendinimo VU TVM planuoja projekto tęstinumą ir įgyvendinimą ir kitose besivystančiose šalyse, kurios yra Lietuvos partnerės vystomojo bendradarbiavimo srityje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt