Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kalytė Tuja ieško namų (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kalytė Tuja, gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ prieglaudoje gyvenanti nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio, vis dar ieško namų!

Kalytė Tuja, gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos „Nuaras“ prieglaudoje gyvenanti nuo praėjusių metų gruodžio mėnesio, vis dar ieško namų! Šis gyvūnas, nors yra dar tik 2 metų amžiaus, jau turi ilgą ir gana skaudžią gyvenimo istoriją.

Kalytė buvo rasta žvarbų žiemos vakarą, kai temperatūra buvo nukritusi maždaug iki -20°C. Ją netoli savo namų aptiko fotografas Donatas Stankevičius. Vaikinas prisimena, kaip eidamas namo pro tujų gyvatvorėje išgirdo inkštimą ir pagalvojo, kad tai – sužeista katė. Praskleidęs krūmų šakas, D.Stankevičius labai nustebo – ten gulėjo kalytė su šešiais mažais šunyčiais. Vaikinas gyvūnėlius apklostė, pamaitino šilta sriuba ir susisiekė su „Nuaru“. Taip ši tarnyba susipažino su nauja gyventoja Tuja – vardas parinktas pagal radimo vietą.

Kalytė buvo ligota, suvargusi ir labai baikšti. Nepaisant to, ji sugebėjo užauginti 5 savo mažylius (vienas labai sušalo ir neišgyveno) ir dar kelis svetimus. Mažyliai greitai stiprėjo, augo ir vienas po kito surado namus, o Tuja vis dar laukia to vienintelio žmogaus.

Dabar ši kalytė jau atsigavusi, sustiprėjusi ir išgražėjusi ir yra Gyvūnų globėjų asociacijos globoje. Iš pradžių ji labai bijojo žmonių ir net vengė eiti į kiemą. Dabar ji jau kur kas drąsesnė, tvarkingai vaikšto su pavadėliu ir džiaugiasi, kai kas nors ją glosto ar tiesiog šnekina. Visai neseniai Tuja iškentė grožio procedūras kirpykloje ir dabar yra jau nebe gauriukė, o stilinga trumpakailė. Po kirpimo atsidengė ir dar labiau išryškėjo jos tamsios it angliukai akytės, kurios prašyte prašo dėmesio ir švelnaus prisilietimo.

Be to, ši kalytė yra kilnaus socialinio fotoprojekto „Niekieno šuo“, kurį rengia fotografas Donatas Stankevičius, įkvėpėja. Vaikiną taip sujaudino Tujos istorija, kad jis nusprendė atkreipti visuomenės dėmesį į beglobių gyvūnų likimus ir paskatinti atsakingiau žiūrėti į gyvūno auginimą. „Niekieno šuo“ taip pat skatina prisidėti prie beglobių gyvūnų paramos ir jų gerovės užtikrinimo. Apie šį projektą daugiau galite paskaityti čia.

Tują jau pamilo visi Gyvūnų globėjų asociacijos darbuotojai ir savanoriai, tačiau jai jau tikrai metas kraustytis į tikrus namus. Tad jeigu norite ištikimo, mielo ir labai prieraišaus draugo – Tuja laukia Jūsų. Jums tereikia atvykti į gyvūnų prieglaudą, esančią Šv. Gertrūdos g. 46, Kaune, kur ir galėsite susipažinti su šia nuostabia kalyte ir, galbūt, tapsite jos tikruoju šeimininku. Daugiau informacijos apie šią kalytę rasite čia ir čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt