Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2014 04 26

Krizių įveikimo centras – pagalba čia ir dabar

„Jeigu man skauda čia ir dabar, negaliu laukti mėnesio eilėje“, teigia psichologas Giedrius Dvilaitis. Tai tik vienas iš bene dešimties specialistų, savanoriškai dirbančių VŠĮ „...
Temos: 1 Pagalba

„Jeigu man skauda čia ir dabar, negaliu laukti mėnesio eilėje“, teigia psichologas Giedrius Dvilaitis. Tai tik vienas iš bene dešimties specialistų, savanoriškai dirbančių VŠĮ „Psichikos sveikatos perspektyvos“ Krizių Įveikimo Centre (KĮC). Ši įstaiga iš ties unikali – profesionali nemokama psichologinė pagalba suteikiama kiekvienam krizę išgyvenančiam žmogui, be išankstinės registracijos, be jokio formalaus įsipareigojimo.  „Čia gali ateiti su savo sunkumu, būti priimtas, išklausytas. Pagalba mūsų centre yra lengvai prieinama kiekvienam žmogui, be to, ji visuomet konfidenciali.  “ teigia KĮC koordinatorė Donata Michailovaitė.

Skirtingai nei emocinės paramos telefonu ir laiškais tarnybos, KĮC teikia pirmenybę „gyvam“ konsultavimui. Prieš susitikimą galima paskambinti, o galima ir tiesiog užeiti. Bet kuriuo atveju kiekvieną pasitiks ir tuo metu reikalingą pagalbą suteiks budintis psichologas.


Paklaustas, kada žmogus turėtų kreiptis pagalbos, psichologas G. Dvilaitis teigia, jog tai -  amžinas klausimas: „Nepamatuosi su termometru. Tada, kai žmogus supranta, kad jam tikrai reikia paramos.“
Pasak D. Michailovaitės, KĮC atviras visiems asmenims, kuriems tuo metu  sunku, kurie jaučiasi labai pasimetę, nežino ką daryti, neatranda nusiraminimo būdo. „Mūsų centre gali tikėtis išklausymo, nuoširdžių pastangų suprasti, gali tikėtis  nukreipimo, rekomandacijos, ką daryti toliau. Kartais užtenka tik informavimo, pokalbio su žmogumi apie tai, kas  su juo vyksta ir kokios pagalbos reikėtų.“

Kaip teigia G. Dvilaitis, dažnai krizę išgyvenantys žmonės jaučiasi pasimetę ir sutrikę dėl įprastinės gyvenimo sistemos griūties.  Tad susitikimas neretai būna skirtas  padėti susiorientuoti, tarsi sugrįžti į realybę. „Žmogus ateina su sugriuvusiu pasauliu. Atrodo – akligatvis, iš kurio neina išeiti. Užtenka kelių sesijų, kad žmogus suprastų, jog rytojus tikrai ateis.“

Tęstinės konsultacijų galimybė, suteikiama KĮC,  krizę išgyvenančiam žmogui tampa labai svarbiu pagalbos veiksniu. „Per 7 susitikimus tikrai gali daug įvykti. Vien galimybė išbūti su kitu žmogumi tą  krizinį laikotarpį jau yra reikšminga ir svarbi,“ teigia psichologas Giedrius. KĮC tęstinė pagalba prieinama už labai simbolinį mokestį – 10 lt už konsultaciją, o pirmasis susitikimas su psichologu visada nemokamas.

Tiems, kurie neturi galimybės atvykti konsultacijai, KĮC psichologai suteikia galimybę konsultuotis Skype'u. Taip pat KĮC komandą gali pasikvieti įvairios institucijos bei organizacijos, kurioms reikalinga psichologų pagalba, konsultacijos esant krizinei situacijai.

„Krizių įveikimo centras – idėjinė vieta,  mat čia dirbantys -  savanoriai. Žmonėms čia tikrai rūpi kitas. Krizių sritis labai sunki. Mirtis, savižudybė – labai sunkios temos. Čia yra vieta kur Tu gali drąsiai kalbėti apie tokius dalykus“, teigia centro koordinatorė Donata Michailovaitė.

Kartu padėti kurti psichologinę gerovę gali kiekvienas žmogus,  apsilankydamas portale aukok.lt ir norima suma paremdamas Krizių Įveikimo Centro veiklas. https://www.aukok.lt/Projektai/Kartu-padekime-iveikti-krizes

Krizių įveikimo centro darbo laikas – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais nuo 16 iki 20 val. Nurodytu laiku Jūs galite ateiti pas budintį specialistą arba susisiekti su juo per Skype.

Daugiau informacijos apie Krizių įveikimo centrą galite rasti tinklalapyje www.krizesiveikimas.lt bei Facebook paskyroje www.facebook.com/kriziucentras

KĮC Kontaktiniai duomenys:
Adresas: Olandų g. 19 – 2, Vilnius.
Skype: krizesiveikimas
Tel. nr.:  +370 640 51555
El. p. info@krizesiveikimas.lt

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius