Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kunigą vaizdo klipe suvaidinęs Paulius Skomantas: atsiprašau Lietuvos katalikų bendruomenės

Aktorius Paulius Skomantas atsiprašo Bažnyčios ir tikinčiųjų
Aktorius Paulius Skomantas atsiprašo Bažnyčios ir tikinčiųjų
Šaltinis: ikrauk.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į redakciją atvykęs mėgėjiško vaizdo klipo apie kunigus autorius ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Paulius Skomantas paprašė viešai išplatinti jo atsiprašymo laišką. Žemiau pateikiame P.Skomanto parašytą „Pranešimą-atsiprašymą“, paaiškinantį, kas iš tikrųjų įvyko ir kodėl visuomenė išvydo didelį rezonansą sukėlusį klipą.

Į redakciją atvykęs mėgėjiško vaizdo klipo „Kunigai Lietuvoje“ autorius ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Paulius Skomantas paprašė viešai išplatinti jo atsiprašymo laišką. Žemiau pateikiame P.Skomanto parašytą „Pranešimą-atsiprašymą“, paaiškinantį, kas iš tikrųjų įvyko ir kodėl visuomenė išvydo didelį rezonansą sukėlusį klipą.

Istorijos pradžia: internete plinta skandalingas filmukas apie kunigą.

***

Lietuvoje nemažo atgarsio susilaukė mano ir mano draugų sukurtas vaizdo klipas „Kunigai Lietuvoje“. Vos per kelias dienas kanale „Youtube“ jį peržiūrėjo daugiau nei 100 000 žmonių.

Kokia klipo atsiradimo istorija, kodėl pasirinktas toks turinys, ką norėjome tuo pasakyti?

Mums, nedidelei filmavimo grupės komandai, ir man asmeniškai, tai sukėlė dvilypes emocijas. Iš vienos pusės – džiugu, nes nuoširdus darbas atsipirko, sulaukėme dėmesio, mūsų sukurtas klipas žiūrimas ir aptariamas. Iš kitos pusės – nemalonu, nes keletas Lietuvos Katalikų bažnyčios atstovų viešai išsakė neigiamą požiūrį į klipo tematiką.

Pagrindiniai klausimai, kurių aš, klipo scenarijaus autorius, režisierius ir pagrindinio vaidmens jame atlikėjas, sulaukiu: kokia klipo atsiradimo istorija, kodėl pasirinktas toks turinys, ką norėjome tuo pasakyti?

Iš tikrųjų, tai turėjo būti gražus, šviesus, dokumentiniais kadrais paremtas kūrinys apie šiuolaikinius Lietuvos kunigus, kurie neatitinka stereotipinio paveikslo: nuobobus sutaną dėvintis dėdė, vakarais keliasdešimčiai bobučių monotoniškai skaitantis vis tas pačias Šventojo Rašto ištraukas. Norėjome parodyti, kad Lietuvoje yra ir kitokių kunigų: energingų, veiklių, religinę bendruomenę sugebančių įkvėpti optimizmu, Dievo mokymą skleidžiančių ne tik per pamaldas bažnyčioje, bet ir už jos ribų.

Tai turėjo būti gražus, šviesus, dokumentiniais kadrais paremtas kūrinys, apie šiuolaikinius Lietuvos kunigus, kurie neatitinka stereotipinio Lietuvos kunigo paveikslo: nuobobus sutaną dėvintis dėdė, vakarais keliasdešimčiai bobučių monotoniškai skaitantis vis tas pačias Šventojo Rašto ištraukas.

Kaip pavyzdį buvome pasirinkę žinomus jaunus Lietuvos kunigus: Ričardą Doveiką ir a.a. Biržų kleboną Dalių Tubį. Pastarasis, beje, buvo man pažadėjęs visokeriopą pagalbą kuriant klipą. Deja, prisidėti nespėjo.

Kai šių metų gegužės mėnesį jau buvome sumontavę klipą, man kilo idėja nufilmuoti dar keletą scenų. Tokių, kurios atitiktų apibūdinimą „visi žmogiškojo gyvenimo malonumai“. Tam, kad būtų daugiau intrigos.

Galbūt, jei ne keletas tokių scenų, šis klipas taip ir nebūtų sulaukęs populiarumo.

Visą atsakomybę prisiimu sau.

Pats esu tikintis žmogus, į bažnyčią einu vos ne kiekvieną savaitę. Tikrai nenorėjau nieko įžeisti. Tad savo ir visų prie klipo prisidėjusių žmonių vardu, nuoširdžiai atsiprašau visų Lietuvos kunigų ir visos Lietuvos katalikų bendruomenės.

Paulius Skomantas

Naujienų galite įkrauti skaitytojų naujienų portale ikrauk.lt, siųsti el. paštu 15min@15min.lt arba parašyti per „Facebook“ paskyrą štai čia.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt