Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvoje – nematytos katės!

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lapkričio 27–28 dienomis Lietuvos kačių mylėtojams pirmą kartą bus pristatoma tikriausiai pati seniausia kačių veislė – EGIPTO MAU.

Lapkričio 27–28 dienomis Lietuvos kačių mylėtojams pirmą kartą bus pristatoma tikriausiai pati seniausia kačių veislė – EGIPTO MAU.

Pats žodis „Mau“ Egipte reiškia „katė“. Egipto Mau kildinama iš Afrikos laukinės katės (Felix lybica) dėmėtojo porūšio. Tai yra vienintelė natūraliai dėmėta naminių kačių veislė. Labai reta visame pasaulyje, keletą kartų buvo ant išnykimo ribos. 1953 metais šią veislę nuo išnykimo išgelbėjo princesė Natali Trubeckaja.

Kaip ir dera Egipto katei, kurios istorija senesnė nei 3 tūkst. metų, šios veislės atstovai yra tikri aristokratai – savarankiški, taurūs, nepriklausomi. Šios inteligentiškos katės labai prisirišusios prie savo šeimos, reaguoja į šeimininkų nuotaikas. MAU gyvos ir žaismingos. Jų savybės – ryžtas ir valia. Tai bendraujantys ir meilūs gyvūnai. Šių augintinių charakteris pasižymi harmonija tarp artumo ir nepriklausomybės, ramybės ir greičio. Šios katės mėgsta žaisti, o tada prisiglausti, lyžtelėti ir ramiai nusnūsti...

Šios veislės kates Lietuvos kačių mylėtojams pristatys Suomijos felinologų delegacijos atstovai.

Dar viena naujiena – ypač retai Lietuvoje demonstruojamos iš Tailando kilusios KORAT veislės katės. Tai kantrios ir žaismingos katės, ypač draugiškos su vaikais. Koratai visada dalyvauja šeimos gyvenime. Jie be galo myli savo šeimininkus ir visada ras būdų priversti jus šypsotis.

Koratai pasižymi sidabro mėlynumo žvilgančiu it šilkas kailiu ir didelėmis giliomis akimis, kurios apibūdinamos kaip rasos lašai ant lotoso lapo. Tailandiečiai tiki, kad šios katės savo šeimininkams neša laimę ir gerovę...

Lietuvos felinologų draugijos „Bubastė“ prezidentė Jurgita Gustaitienė pasakojo, kad Lietuvos žmonės parodose dažnai klausia, kur galėtų pamatyti šventąją Birmos katę (BIRMAN). Ir nenuostabu – jų atsiradimo istorija apipinta sena, nepaprastai gražia legenda:

„Daug metų prieš Budos gimimą Birmos žmonės aukštai kalnuose pastatė šventyklą Tsun Kyan-Kse deivei. Pasakojama, kad toji deivė turėjo mėlynas lyg safyrai akis ir lydėjo sielas į pomirtines keliones. Savo šventyklos dvasininkus ji palaimindavo, kad atgimtų auksaakės BIRMAN katės kūne ir po reinkarnacijos galėtų toliau saugoti šventyklą.

Vienuolyne buvo auksinė deivės statula. Vieną kartą šventuosius namus užpuolė plėšikai ir norėjo statulą pavogti. Vienuoliai spėjo užsirakinti rūsiuose. Pats seniausias ir išmintingiausias žynys Mun- Ha nuo gilaus sukrėtimo mirė prie statulos kojų. Išsigandę ir praradę viltį vienuoliai norėjo pasiduoti, bet staiga išgirdo Sinho, mylimiausio mirusio žiniuonio katino, klyksmą. Jis užšoko ant numirusio senolio krūtinės, atsisuko į deivės statulą ir netikėtai jo kailis nusidažė auksiniais tonais, o akys suspindo safyro mėliu. Ir tik letenėlės, lietusios žynio kūną, liko sniego baltumo, lyg žiniuonio širdies tyrumo, šventumo ir nekaltumo ženklas.

Vienuoliai suprato, kad mirusio šventuolio siela įsikūnijo į Sinhą ir kviečia juos visus apginti savąją deivę. Įkvėpti stebuklo, jie drąsai išvijo įsibrovėlius. Septintą dieną katinas Sinhas mirė ir nunešė savo šeimininko sielą į rojų. Į naujo pasekėjo rinkimus susirinko visi vienuolyne gyvenę katinai. Jų visų kailis buvo auksinio atspalvio, jie visi buvo žydrų akių ir su baltomis pėdutėmis...

Legenda negali paaiškinti mokslinės šių kačių kilmės, tad paslaptis, BIRMAN kačių veislės ištakos turbūt niekada nebus atskleistos.

Kita reta veislė, kurią galima išvysti Kaune lapkričio 27–28 dienomis vyksiančioje parodoje, – AMERICAN CURL (Amerikos riestaausės) katės. Tai katės, turinčios Piterio Peno kompleksą. Jos visą gyvenimą lieka vaikais. Kurlų gyvenimas – nuolatinis žaidimas. Netgi senukai katinai, įsikandę žaislą, palaimingai murkia ir laksto kartu su kačiukais.

AMERICAN CURL (Amerikos riestaausė) veislės atsiradimo istorija panaši į pasaką apie bjaurųjį ančiuką.

Greis Ruga, amerikiečio fermerio žmona, iš gailesčio priglaudė benamę katytę. Ji turėjo keistas, kietas ir truputį atgal susisukusias auseles... Kai katė susilaukė palikuonių, šeimininkai pastebėjo, kad kačiukų ausytės, kaip ir mamos, ėmė suktis atgal... Tuomet šeimininkai dar nesuvokė, jog mato tai, ko dar niekas pasaulyje nebuvo matęs! Taip drovi, švelni juodos spalvos katė įėjo į Kačių pasaulio istoriją kaip AMERICAN CURL veislės pradininkė.

Dar viena labai reta, tačiau vis didesnio populiarumo sulaukianti veislė, kurią bus galima išvysti Kaune, prekybos ir pramogų centre „Mega“, vyksiančioje parodoje – tai KANADOS SFINKSŲ katės.

Kanados sfinksai jau seniai tapo bet kurios parodos pažiba, įdėmaus dėmesio ir aplinkinių žmonių susižavėjimo objektu. Ekstravagantiška išvaizda, nuostabus charakteris išskiria šią nuostabią veislę iš kitų. Kanados sfinksas – stabili veislė, turinti 40 metų istoriją.

Kačių pasaulyje apie unikalųjį Kanados sfinksų charakterį jau sukurtos legendos. Šios nuostabios katės yra ištikimos žmogui ir nuolat reikalauja jo draugijos, jos ypatingai meilios, švelnios, komunikabilios, nepakelia vienatvės. Neperdedant apie Kanados sfinksus galima pasakyti: „Dar ne šuo, tačiau jau ir ne katė...“

Kaune vyksiančioje parodoje žiūrovai turės unikalią galimybę pamatyti ir preliminariai pripažintas veisles – PETERBURGO SFINKSUS (peterboldus) bei DONO SFINKSUS.

Savo antrąjį vardą peterboldas – „Plikasis Petras“ – veislė gavo Peterburgo įkūrėjo atminimui. Šis pavadinimas atsirado dėl įspūdžio, kurį veisėjai Olgai Mironovai padarė genialaus ir nenuspėjamo Michailo Šemiakino sukurta besiilsinčio Petro Didžiojo skulptūra, esanti Petropavlovsko tvirtovėje.

Nepaisant to, kad pagal genetinį plikumo požymį Dono sfinksai ir peterboldai kilę iš tų pačių protėvių (1987 metais Rostovo prie Dono gatvėje rastos pusiau plikos katės Varvaros), šios veislės gana ryškiai skiriasi viena nuo kitos skirtinga griaučių struktūra, kaukolės forma ir ausų padėtimi. Šiuo metu tai pati jauniausia ir pati rečiausia veislė pasaulyje

Peterboldai yra taikūs, protingi, saikingai akiplėšiški, energingi ir labai linkę bendrauti. Tai ir kačiukas, ir šuniukas, ir beždžionėlė, ir kūdikis viename mažame kūnelyje. Šios katės šeimininkams yra ištikimos kaip šunys. Joms netinka apibūdinimas: „Katė, kuri vaikščioja pati sau“. Peterboldai mėgsta šilumą, todėl juos dažnai galima rasti ant šildymo prietaisų ar ant televizoriaus (kompiuterio). O miegoti sfinksai mėgsta po antklode. Ir pageidautina – su šeimininkais...

„Garbanotųjų kačių šou“ – tai staigmena mūsų kačių parodos lankytojams, sakė LFD „Bubastė“ prezidentė Jurgita Gustaitienė. Neliks nuvilti ir didelių kačių mylėtojai. Šių žiūrovų dėmesiui – pamėgtieji Meino meškėnai.

Parodoje bus galima pamatyti, o šeimininkui leidus ir paliesti šias bei kitų veislių kates. Na, o atsakinga komisija išrinks ir pačią elegantiškiausią katę – ilgiausios uodegos savininkę.

Iki susitikimo ilgauodegių šventėje!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt