Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mokslo naujovių ir verslumo programa universitetuose padidintų šalies konkurencingumą

Įkrauk reporterio nuotrauka /
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šiandien tiek verslas, tiek valstybė dėl vis globalėjančios ir dėl to konkurencingesne tampančios ekonominės aplinkos susiduria su daugybe įvairiausių iššūkių, uždavinių bei problemų, kurias sprendžiant lemiamu pranašumu tampa inovacijos ir intelektinio turto vadyba.

Šiandien tiek verslas, tiek valstybė dėl vis globalėjančios ir dėl to konkurencingesne tampančios ekonominės aplinkos susiduria su daugybe įvairiausių iššūkių, uždavinių bei problemų, kurias sprendžiant lemiamu pranašumu tampa inovacijos ir intelektinio turto vadyba. Siekiant būti tarp lyderių, svarbi kasdienė mokslo, verslo ir valdžios partnerystė, taip pat naujas praktiškesnis požiūris į studijų programas - tuo įsitikinęs medicinos mokslų profesorius Thomas Hedneris iš Švedijos Giotenburgo universiteto.

Rugsėjo 21 - 22 d. Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM) vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Verslo, mokslo ir valdžios partnerystė: šalies konkurencingumo skatinimui" svečias iš užsienio pristatys savo paties kurtą mokslo naujovių ir verslumo programos modelį, kuris buvo sėkmingai įgyvendintas Giotenburgo universitete. Konferencijoje kviečiami dalyvauti mokslo, verslo ir valdžios atstovai.

T. Hednerio sukurtas mokslo naujovių ir verslumo modelis akcentuoja kelis esminius dalykus, padedančius mokslui ir verslui žengti ta pačia kryptimi. Studijos privalo būti orientuotos ne į turinį, o į specialistų kompetencijų ugdymą. Dėstytojo vaidmuo taip pat keičiasi - jis tampa nebe žinių perteikėju, o konsultantu.

„Džiugu, kad galime pasisemti patirties iš užsienio", - teigė konferenciją „Verslo, mokslo ir valdžios partnerystė: šalies konkurencingumo skatinimui" organizuojanti dr. Erika Vaiginienė, VU TVM direktoriaus pavaduotoja mokslui, inovacijoms ir kokybei. Anot jos, akivaizdūs kitų šalių pavyzdžiai ne tik puikiai iliustruos, jog partnerystė tarp socialinių mokslų atstovų ir verslo, vyriausybinių ir nevyriausybinių organizacijų gali būti naudinga abiems pusėms, padidinti šalies konkurencingumą, bet ir paskatins analogiškus modelius diegti Lietuvoje. „Mokslininkai gali ir yra pasirengę pateikti konkrečių verslo idėjų, kurias po to verslininkai sėkmingai įgyvendintų, verslininkai, tapę lygiagrečiais mokslinių tyrimų partneriais, pagerintų inovacinius gebėjimus, „užsiaugintų" būsimus darbuotojus, vadovus", - tvirtino dr. E. Vaiginienė.

Tarptautinėje konferencijoje „Verslo, mokslo ir valdžios partnerystė: šalies konkurencingumo skatinimui" kviečiami dalyvauti mokslo, verslo ir valdžios atstovai. Mintimis apie mokslo, verslo ir valdžios partnerystę dalinsis pranešėjai iš 11 šalių (Japonijos, JAV, Graikijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Švedijos ir t.t.). Tarp jų „Hitachi Ltd" grupės vadovas Europai seras Stephen Gomersall, buvusi Europos Parlamento narė Margarita Starkevičiūtė, Steinbeis tarptautinio tinklo (Vokietija) atstovas Uwe Haug, Vaasa taikomųjų mokslų universiteto (Suomija) prezidentas Tauno Kekale ir kt.

Konferenciją VU TVM organizuoja drauge su Lietuvos verslo konfederacija: ICC Lietuva, Lietuvos viešojo administravimo institutu, Darbo ir socialinių tyrimų institutu, VšĮ „Saulėtekio slėnis", Šiaurės miestelių technologijų parku.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt