Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rimvydas Židžiūnas: be pastangų dar niekas netapo laimingas (nuotraukos)

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šių metų rugsėjo 29 dieną Vilniuje, viešbutyje „Artis“, vyko trumpasis asmeninio tobulėjimo seminaras „Jausmai ir/ar tikslai“, kurį vedė Rimvydas Židžiūnas.

Ar įmanoma pasiekti tikslus, kurie yra tiesiogiai susiję su gyvenimo kiekybe ir tokiomis pačiomis priemonėmis pasiekti tikslus, kurie susiję su kokybe? Būti laimingu, mylėti, jaustis mylimu, visiškai realizuotu savo darbe, ar galima šias užduotis paversti tikslais, sudaryti minčių planą ir nuolankiai sekant jo punktais pasiekti savo? Tokie klausimai kiekvienam iš mūsų iškyla gana dažnai. Mes kuriame svajones, savo užsibrėžtais uždaviniais bandome jas pasiekti, tačiau, ar pasiekę kokią nors svajonę, mes jau tikrai visam laikui ir negrįžtamai tampame laimingi? Dažniausiai kad žmogus būtų laimingas, jam reikia ne tik nuolat kilti karjeros laiptais, bet ir mylėti, jaustis mylimu, išlaikyti gerus santykius šeimoje. Tai nėra taip paprasta ir savaime nieko neįvyksta, juk „automatiškai“ laimingi ir realizuoti dar niekas netapo“. Taigi, kaip pasiekti pilnatvę savo gyvenime? Susiraskime trenerį arba žmogų, kuris gyvena kitaip

Šių metų rugsėjo 29 dieną Vilniuje, viešbutyje „Artis“, vyko trumpasis asmeninio tobulėjimo seminaras „Jausmai ir/ar tikslai“, kurį vedė Rimvydas Židžiūnas. Seminaro lektorius yra asmeninio efektyvumo treneris, emocinio ir dvasinio intelektų lavinimo specialistas, mokymo projekto „Social Games“ įkūrėjas ir vadovas. Jis yra sukaupęs jau 16 metų mokymų vedimo ir asmeninio konsultavimo patirtį. Rimvydo emocinio intelekto lavinimo kursus yra baigę daugelis studentų, garsių menininkų ir netgi žymių verslininkų. Visi kursų lankytojai labiausiai vertina efektyvias lektoriaus darbo metodikas ir didžiulę profesinę patirtį, kurią jis ir nori perteikti savo klausytojams. Rimvydas, kaip jis pats teigia, yra praktikas. Jis pasakoja ir perteikia tas metodikas, kurias jis pats savo profesinėje veikloje ir asmeniniame gyvenime jau yra realizavęs, todėl jo kalbėjime tikriausiai kiekvienas klausytojas gali atrasti kažką, kas priverstų pasakyti: „jis kalba apie mano gyvenimą“.

R. Židžiūnas, paklaustas, nuo ko prasidėjo jo karjera, ir kaip jis pradėjo kaupti profesinę patirtį emociniame ir dvasiniame žmogaus tobulėjime, prisimena: „Viskas prasidėjo nuo tada, kai pas mane į bendrabutį atėjo draugas ir pakvietė mane susitikti su žmogum, kuris gali kažko pamokyti. Tai buvo moteris, kuri mokė meditacijos. Ji man padarė didelį įspūdį, nes gyveno kitaip, ne taip kaip visi, ir aš su ja norėjau vis daugiau bendrauti. Domėjausi, kodėl ji tokia visiškai laisva, „neįkritusi“ į rūpesčius, nors turėjo ir rūpesčių, ir visokių reikalų. Tada aš pradėjau stengtis gyventi kaip ji ir atradau vis daugiau ir daugiau“. Iš tiesų svarbiausia yra susirasti trenerį arba žmogų, gyvenantį kitaip, ir tobulėti, mokantis iš jo.

Seminarai savęs konsultavimui

Kadangi Rimvydas seminaruose perteikia tai, ką pats yra patyręs, jo kalbėjimu atskleidžiamos tiesos nėra tokios kaip populiarioje psichologinėje literatūroje. „Populiariosios psichologijos tikslas yra parduoti žinias: tada, kai tu įdedi šiek tiek tikrų žinių ir jas „praskiedi“ pasekmėmis. Todėl skaitydami tokias knygas, mes jas kaip Mc‘Donald‘o maistą labai lengvai virškiname ir labai lengvai užmirštame“, – pasakoja R. Židžiūnas.

Jo seminaruose yra pateikiama labai koncentruota medžiaga. Svarbiausia, dalyvaujant seminare, yra tai, kokios įžvalgos ir pastebėjimai kyla kiekvieno iš klausytojų galvoje. Tokie asmeniniai atradimai išlieka daug ilgiau. Rimvydas tai vadina savęs konsultavimu. Jis stengiasi pateikti informaciją kuo universalesniu ir multifunkciniu būdu, kad kiekvienas žmogus galėtų atrasti jo kalbėjime kažką savo (savo temą, problemas, užduotis) ir tuo metu, kai jo klauso, iš karto pritaikytų savo gyvenime.

„Tai vadinama savęs konsultavimu, nes žmogus pradeda save matyti kitu kampu, kitu požiūriu ir tokiu būdu jis pamato tam tikras priežastis ir pasekmes“. Todėl, kaip teigia Rimvydas, jo seminarų pagrindinė misija yra tai, kad jie didina sąmoningumą, savirefleksiją, ir taip žmogus tampa efektyvesnis, nes žinodamas priežastis jis lengvai gali keisti ir pasekmes.

Pačiam suprasti žmogų ir gyvenimą – per daug sudėtinga

Nors gamta tą dieną buvo paskendusi „gilioje depresijoje“ (apsiniaukęs dangus, nemalonus šaltas vėjas ir nuo lietaus šlapios gatvės), tačiau seminaro auditorijoje vyravo priešinga atmosfera. Emociškai ir psichologiškai patobulėti susirinkę įvairaus amžiaus klausytojai šypsojosi šiltai ir patogiai sėdėdami gražioje viešbučio auditorijoje. Muzikos akademiją baigusi, dabar dirbanti moteris, paklausta, kodėl atėjo į seminarą, pradeda plačiai pasakoti: „Nuolat lankausi panašiuose seminaruose, nes visada randu kažką naujo ir naudingo. Seminarai ir emocinio intelekto kursai keičia mano gyvenimą. Žmogus ir pats gyvenimas yra per daug sudėtingi, kad vienam suprasti. Ateinu su atvirumu, noru kažką naujo sužinoti ir tada gaunu atsakymus. Reikia kūrybiškai žiūrėti į gyvenimą ir tai galima padaryti tada, kai negalvoji, kad viską žinai“. Kiti apklaustieji apsilankė seminare, nes girdėjo, jog šio lektoriaus kalbėjimas yra labai įdomus ir naudingas, todėl susidomėjo, o dar kitus tiesiog „užkabino“ seminaro tema.

Siekimas savo tikslų yra tiesiausias kelias į sėkmingą gyvenimą?

„Mokėjimas siekti savo tikslų yra tiesiausias kelias į sėkmingą gyvenimą!“ – ši daugelio žmonių taikoma tiesa šiame seminare buvo patvirtinta tik iš dalies, nes, pasiekę savo profesinius ir turtinius tikslus, mes dar netampame laimingi. Dar turime susitvarkyti emocinį ir dvasinį gyvenimus. R. Židžiūnas pasitelkia dualizmo teoriją: priešpriešiais atsistoja tikslai ir malonumai (teigiamos emocijos). Tai yra, kuo daugiau žmogus turi tikslų ir kuo daugiau laiko praleidžia jų siekdamas, tuo mažiau malonumų yra jo gyvenime. O malonumų stygius sukelia stresą, todėl emocinis ir dvasinis gyvenimas sutrinka.

Taip pat lektorius mini gyvenimą ciklais arba kaip ratą: „Jei žmogui yra viskas labai gerai, tai jo gyvenimas – siekimas, jis kryptingai siekia tikslo, kad viskas ir būtų gerai. Tačiau yra žmonių, kuriems viskas blogai ir tada jų gyvenimas – bėgimas, jie bėga nuo gyvenimo, ieško, kur būtų geriau. Čia ir susidaro ciklas. Jei žmogus nuolat siekia, juda pirmyn (kaip virvutė pririšta prie kuoliuko tempiasi ir vėliau nušoka atgal), jis pamato, kad kuo daugiau jis siekia, tuo labiau jis bėga nuo gyvenimo, nes neturi laiko. Tada žmogus net nepastebi, kaip užauga jo vaikai“. Todėl siekimas tikslų tuo pačiu metu gali būti ir bėgimas nuo gyvenimo. Pagrindinis Rimvydo patarimas yra toks, kad reikia stengtis kuo labiau išlaikyti pusiausvyrą, kuo labiau būti gyvenimo rato centre ir stengtis neprarasti ryšio su savimi.

Klausytojai pamatė save „iš šono“ ir jautėsi patobulėję

Šio seminaro tikslas buvo padėti kiekvienam iš klausytojų atrasti savyje ir savo gyvenime kažką naujo, pažvelgti į save kitu kampu. Ar tikslas buvo pasiektas, galima sužinoti iš klausytojų atsakymų į klausimą, kas juos labiausiai paveikė ir ką naujo sužinojo. Studentė vilnietė dalinosi įspūdžiais: „Tokiame seminare dalyvavau pirmą kartą ir sužinojau labai daug, ypač patiko lektoriaus pateikiama strategija, kaip turime žvelgti į gyvenimą. Seminaras privertė susimąstyti ir pažvelgti į savo gyvenimą iš šono“.

Kitas studentas, studijuojantis Vilniaus tarptautinio verslo mokykloje, prisipažįsta, jog pamatė, kurioje vietoje jis yra ir kuri vieta jo gyvenime yra lyg užstrigusi. Jis sako atrandąs naujų dalykų net ir tose tiesose, kurias yra girdėjęs labai daug kartų. Vaikinas džiaugiasi suradęs pagrindines savo gyvenimo problemas ir jau žinantis, kaip jas išspręs.

Vidutinio amžiaus dirbanti moteris suprato, jog gyvenimas juda kažkokia kryptimi ir tik pats žmogus gali pasirinkti, kuria kryptimi nori, kad jis judėtų. Kitaip tariant, negalima leisti gyvenimui gyventi mūsų, nes mes turime jį gyventi. Iš tokių atsakymų matome, kad seminaro tikslas buvo pilnai pasiektas.

Trumpasis seminaras „Jausmai ir/ar tikslai“ truko tik dvi su puse valandos, tačiau sujaukė kiekvieno protus ilgam. Vieni gavo atsakymus į seniai jų galvose kybojusius klausimus, kiti buvo paskatinti tiesiog susimąstyti, o treti jau paties seminaro metu nusibraižė galvoje strateginį planą, kuris padės gyventi ir jaustis laimingu. Rimvydo Židžiūno vedami trumpieji seminarai skatina teigiamai vertinti savo gyvenimą, galimybes, plečia mąstymo akiratį ir yra prieinami bet kokio amžiaus klausytojui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt