Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 10 10

Rūšiuoti atliekas – ne vien moksleivių rūpestis

„Saugokime aplinką, rūšiuodami atliekas“ – šiuo rašinių konkursu prasideda Aplinkos ministerijos projektas „Gamtosauginių mokyklų švietimas ir mokymas elektros ir elektroninės įrangos, apmokestinamųjų gaminių ir pakuotės atliekų tvarkymo klausimais“.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

„Saugokime aplinką, rūšiuodami atliekas“ – šiuo rašinių konkursu prasideda Aplinkos ministerijos projektas „Gamtosauginių mokyklų švietimas ir mokymas elektros ir elektroninės įrangos, apmokestinamųjų gaminių ir pakuotės atliekų tvarkymo klausimais“.

Rašinius, kuriuose moksleiviai išsakys savo požiūrį apie atliekų rūšiavimą, ekologines krašto problemas, vertins kompetentinga komisija ir nugalėtojus apdovanos specialiais prizais. Geriausi moksleivių darbai bus skelbiami vietinėje spaudoje.

Šiame projekte dalyvauja 34 gamtosauginės mokyklos iš 25 šalies savivaldybių. Šių mokyklų moksleiviai išklausys paskaitas, kaip teisingai rūšiuoti atliekas. Lektoriai iš regioninių atliekų tvarkymo centrų ir ekologai juos supažindins su atliekų rūšiavimo principais, organizuos praktines užduotis. Atlikdami jas, moksleiviai panaudos gautas teorines žinias apie atliekų rūšiavimą. Į šias paskaitas bus kviečiami atvykti ne tik mokiniai, jų mokytojai, bet ir jų šeimos nariai bei vietos gyventojai. Moksleiviams bus išplatinta atmintinė, kaip rūšiuoti buityje susidarančias atliekas. Ji atspausdinta ant ekologiško popieriaus naudojant aplinkai nekenksmingus dažus. Atmintinė bus platinama per mokyklas vietos bendruomenėms, siekiant skatinti gyventojus rūšiuoti atliekas.

Lietuvoje į sąvartynus kasmet išvežama maždaug 1,5 mln. tonų įvairių atliekų. Sąvartynuose pašalintos ir gamtoje išmestos atliekos ilgai išlieka nesuirusios. Pavyzdžiui, popierius suyra vidutiniškai per 3-5 mėnesius, sulčių ir pieno pakuotės – 5 metus, konservų dėžutės – maždaug per   90 metų, plastiko pakuotės – per 500-1000 metų, o stiklainiai, buteliai – net 900 metų ir daugiau. Tokie duomenys – tiesioginis įrodymas, kad siekdami išsaugoti aplinką ateities kartoms, turime rūšiuoti atliekas.

Projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, jį vykdo - VšĮ „Problemų sprendimo centras“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius