Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Sakalai“ LKL namų varžyboms renkasi Šakius

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nuo šio Lietuvos krepšinio lygos sezono viena iš lygos komandų Vilniaus „Sakalai“ savo „namų“ varžybas greičiausiai žais Šakiuose. Dėl tokios galimybės rugpjūčio 4 dieną Šakiuose...

Nuo šio Lietuvos krepšinio lygos sezono viena iš lygos komandų Vilniaus „Sakalai“ savo „namų“ varžybas greičiausiai žais Šakiuose. Dėl tokios galimybės rugpjūčio 4 dieną Šakiuose viešėjo klubo direktorius Andrius Šamšonas ir klubo sporto varžybų direktorius Linas Kvedaravičius. O rugpjūčio 11-ąją naujuosius Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro rūmus apžiūrėjo ir Lietuvos krepšinio lygos sporto varžybų direktorius Tomas Rimkus. Pastarojo teigimu, naujieji Šakių sporto rūmai LKL keliamus reikalavimus atitinka, tad dabar tik nuo „Sakalų“ klubo priklausys, žais jie Šakiuose ar ne.

Greičiausiai kad žais. Bent taip leidžia manyti jau atliekami šiokie tokie kosmetiniai pagalbinių Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro patalpų pertvarkymai, ypač persirengimo kambarių – jie šiek tiek didinami. To esą neformaliai paprašė Vilniaus „Sakalų“ klubo vadovybė, kai lankėsi Šakiuose rugpjūčio 4 dieną. Be to, jau planuojamos vietos televizijos kameroms, dėliojama schema, pagal kurią LKL varžybų metu bus išdėliojamos lygos ir „Sakalų“ klubo rėmėjų reklamos.

Rugpjūčio 11 dieną Šakiuose lankėsi ir Lietuvos krepšinio lygos sporto varžybų direktorius Tomas Rimkus. Kartu su Šakių rajono meru Juozu Bertašiumi, sporto centro administratoriumi Robertu Saku ir „Sakalų“ klubo direktoriumi Andriumi Šamšonu jis apžiūrėjo naująją Šakių sporto rūmų salę. T.Rimkus domėjosi, kiek salėje varžybų metu tilps sirgalių, kokie yra persirengimo kambariai, kitos aukšto lygio varžyboms reikalingos sąlygos. Tai, ką pamatė Šakiuose, T.Rimkų daugiau nei patenkino. Tad jis, kaip LKL atstovas, nematė jokių priežasčių, kad varžybos Šakiuose negalėtų vykti.

Galutinį žodį šiame reikale tars Vilniaus „Sakalų“ klubas. Greičiausiai atsakymas bus teigiamas, nes rugpjūčio 11-ąją į Šakius atvykęs A.Šamšonas ne tik dar kartą įsitikino būsimąja Vilniaus „Sakalų“ „namų“ arena, bet ir tarėsi su vietiniais atstovais dėl galimybės transliuoti būsimas varžybas internetu „on line“, aptarė pertvarkomų pagalbinių sporto rūmų patalpų reikalus. Vilniaus „Sakalai“ šį sezoną bus viena iš dviejų LKL komandų, kurios „namų“ varžyboms naudosis kitų miestų aikštėmis. Tokioje pat padėtyje atsidurs ir Palangos krepšininkai, jei iškovos teisę žaisti LKL pereinamosiose LKL autsaiderių ir NKL nugalėtojų varžybose. Jau iki rugsėjo, anot T.Rimkaus, greičiausiai bus aišku, kiek šiemet komandų varžysis dėl LKL čempionų vardo. Planuojama, kad jų bus 14.

Vilniaus „Sakalų“ (kurių turima Vilniaus „Ekinstos“ sporto salė jau nebeatitinka net minimalių LKL reikalavimų) atvykimas į Šakius gerokai pakeltų šio miestelio prestižą ir sportinį lygį. Šakiečiai ir aplinkinių rajonų gyventojai matytų mažiausiai 13 aukščiausio lygio Lietuvos krepšinio varžybų, kuriose dėl pergalių kautųsi ne tik pernai devintąją vietą LKL pirmenybėse užėmę „Sakalai“, bet ir krepšinio grandai „Lietuvos rytas“, „Žalgiris“. Be to, Baltijos krepšinio lygos namų varžybas, jau suderėta, Šakiuose žais ir Prienų „Rūdupis“. Dėl šios priežasties Šakiuose dar birželį lankėsi lygos direktorius Romualdas Brazauskas.

Aukšto lygio krepšinio „krikštą“ šakiečiai jau gavo pernai, kuomet spalio pradžioje į tik ką pastatytų sporto rūmų atidarymo renginį kautis su Regionų krepšinio lygos vicečempionais Šakių „Zanavyku“ atvyko pačios stipriausios sudėties Vilniaus „Lietuvos rytas“. Tąkart sporto varžybas stebėjo per 1 tūkst. žiūrovų. Naujieji Šakių sporto rūmai šiemet vieni iš pirmųjų šalyje pagal naujus FIBA reikalavimus perbraižė krepšinio aikštelės linijas. Sporto rūmų salėje yra 540 stacionarių sėdimų vietų, taip pat yra galimybė pristatyti dar mažiausiai 400 pastatomų kėdžių. Toks skaičius vietų, anot T.Rimkaus, LKL vadovybę tenkina.

Be naujosios salės, jau nuo kitų metų sausio šakiečiai galės naudotis ir nauju plaukimo baseinu – šiuo metu vyksta baseino apdailos darbai. Į bendrą sporto rūmų ir plaukimo baseino sporto kompleksą bus investuota apie 17 mln. litų. Šakiai – bene vienintelis rajonas, net ir ekonominio sunkmečio sąlygomis sugebėjęs išsaugoti ne tik tikimybę, bet ir finansavimą tokio masto sporto kompleksui. Didžioji lėšų dalis statyboms skirta iš ES paramos fondų.

Pačiuose Šakiuose yra Regionų krepšinio lygos komanda Šakių „Zanavykas“. Ją treniruoja praeityje garsus krepšininkas olimpietis Modestas Paulauskas. Iš Šakių kilęs ir Rolandas Skaisgirys, šiuo metu esantis vienu iš Vilniaus „Sakalų“ savininkų, atidavęs šiam klubui septynis sezonus. Šiemet Šakių sporto rūmuose vyko 48-asis Lietuvos badmintono čempionatas, kuriame dalyvavo ir patys pajėgiausi šios sporto šakos atstovai. tarp jų – ir olimpietis Kęstutis Navickas.

„www.manorajonas.lt“ inf.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt