Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Skaitytojas dalinasi patirtimi: nepakliūkite į internetinių aferistų voratinklius. Papasakokite savo istoriją ir jūs!

T.Urbelionis/BFL
BFL nuotr. / T.Urbelionis/BFL
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Į Ikrauk.lt redakciją apie susidūrimus su internetiniais sukčiais panoro papasakoti skaitytoja Aneta. „Paskutiniu metu tiek man, tiek mano pažįstamiems žmonėms perkant internetu...

Į Ikrauk.lt redakciją apie susidūrimus su internetiniais sukčiais panoro papasakoti skaitytoja Aneta.

„Paskutiniu metu tiek man, tiek mano pažįstamiems žmonėms perkant internetu labai dažnai tenka susidurti su aferistais. Labai svarbu, kad žmonės išvengtų tokių aferistų. Paprasčiausias būdas prieš perkant internetu išsiaiškinti, ar asmuo/firma nėra apgavikai, tiesiog paieškoti informacijos apie tą asmenį/firmą internete, per „Google“ paiešką ir panašiai. Paprastai apie nepatikimus asmenis žmonės skelbia, viešina informaciją. Tai būtų bent šioks toks apsidraudimas. Taip pat yra Facebook paskyra apie nepatikimus asmenis.

Paskutiniu metu tiek man, tiek mano pažįstamiems žmonėms perkant internetu labai dažnai tenka susidurti su aferistais

O dabar papasakosiu kelis susidūrimus su aferistais. Paskutinis buvo gana stambaus mąsto. Dabar yra labai populiaru ir praktiška užsisakinėti pigius rūbus iš užsienio puslapių, tokių kaip everything5pounds.com, justfor5pounds.com ir panašiai. Ne visi žmonės turi kreditines korteles, su kuriomis galėtų atsiskaityti, taip pat tam, kad atsiuntimas į Lietuvą kainuotų mažiau, neretai naudojamasi tarpininkų paslaugomis.

Kai kurios tarpininkaujančios merginos yra patikimos ir sąžiningos, bet, deja, atsiranda ir labai daug aferisčių. Dar 2013 metų pradžioje atsirado viena itin drąsi, bet kaip paaiškėjo, ne itin protinga mergina-tarpininkė. Jos paslaugomis pasinaudojo labai daug žmonių, nes savo tarpininkavimą ji intensyviai reklamavo viešojoje erdvėje, be to, už mažesnę kainą nei kitos tarpininkės.

Sukūrė „Facebook“ paskyrą, kurioje savo paslaugas pateikė taip lyg atrodytų labai patikima, su visom klientėm bendravo labai maloniai. Žmonės pasitikėjo, užsakinėjo rūbus per ją. Pervesdavo pinigus ir laukdavo savo užsakymų. Negana to, apsišaukėlė savo „Facebook“ paskyroje pradėjo daryti aukcionus, siūlydama patalynės komplektus. Aukcionų metu pati dirbtinai keldavo kainą iš savo sukurtos kitos paskyros. Nukentėjo keliasdešimt žmonių, vienos merginos neteko vos 25 Lt, kitos – net 300 Lt.

Bet neilgai teko džiaugtis greitai susikrautais turtais – kelios merginos internete pradėjo viešinti ir dalintis informacija apie šią apgavikę, kvietė burtis visas nukentėjusias bei kovoti už savo pinigus. Sukūrė Facebooke paskyrą. Ten merginos pasidalino visa turima informacija apie aferistę, susirašinėjimų kopijas ir t.t. Pradėjo reikalauti iš aferistės gražinti pinigus. Bandė ir gražiuoju, ir grasindamos policija bei baudžiamąja byla.

Tik po rimtų grasinimų aferistė kai kurioms merginoms grąžino pinigus

Tik po rimtų grasinimų aferistė kai kurioms merginoms grąžino pinigus. Kitos iš karto ėjo į policiją ir rašė pareiškimus. Dabar ji ieškoma policijos. Mergina, matyt, ne buvo itin protinga, jeigu tikėjosi, kad apgaus tiek daug žmonių ir liks nenubausta. Juo labiau, visos turėjo jos vardą, pavardę bei sąskaitos numerį. Kai atsitokėjo, jog rimtai įklimpo, bandė dar labiau meluoti – kad ją kita mergina apgavo, kad ji tik žmonių ieškodavo. Dar vėliau visų bandė atsiprašinėti, prisidengdama savo vaiku sukelti gailestį. Pasirodo, ji net savo mažametę dukrą buvo įtraukus į šią aferą – kai kurie žmonės pinigus pervesdavo į mergaitės sąskaitą.

Kitas atvejis dar bjauresnis – apgaudinėjami sergantys žmonės. Sergantieji cukriniu diabetu turi nuolat tikrintis cukraus kiekį kraujyje. Tam reikalingos diagnostinės juostelės, kurių, deja, valstybė skiria nepakankamai. Norint gerai kontroliuoti ligą, reikia papildomai už savo pinigus įsigyti trūkstamas juosteles. Vaistinėse jos kainuoja labai brangiai. Atsiranda žmonių, kurie turi sutaupę juostelių arba tiesiog turi atliekamų, nenaudojamų. Tokiu atveju jas pardavinėja kitiems, kuriems jų trūksta, ir daug mažesne kaina negu vaistinėse. Štai čia ir vėl išlenda aferistai.

Apgaudinėti sergančius žmones yra labai žema

Facebook diebetikų grupėse kaip ši arba  ši, yra talpinami skelbimai apie parduodamas diagnostines juosteles bei kitas diabeto kontrolei reikalingas priemones. Apgaudinėti sergančius žmones yra labai žema. Įdomiausia, kad tarp šių aferistų dažniausiai būna jauni žmonės, dažnai nepilnamečiai. Viena jauna gal 14 m. mergina, dar tik moksleivė, įžūliai apgaudinėja žmones. Vietoje juostelių pripila į dėžutę karoliukų arba apskritai neatsiunčia nieko. Nors jos skelbimai yra trinami, bet ji vistiek nepailsdama juos rašo. Nors daug kas jau žino ją kaip aferistę, bet atsiranda nieko nežinančių žmonių, kurie pasitiki ir nukenčia. Negana to, ji subūrė ir visą „komandą“: skelbimus pradėjo rašyti ir jos draugė, kuri taip pat mokosi toje pačioje Klaipėdos progimnazijoje. Viena moteris prarado net apie 500 Lt.

Tokios aferos nepraeina tyliai, žmonės vis dažniau kreipiasi į policiją, keliamos baudžiamosios bylos. Raginčiau visus žmones, vienaip ar kitaip nukentėjusius nuo aferistų, nepriklausomai nuo to, kokia buvo prarasta suma, netylėti, o kreiptis į policiją, rašyti pareiškimus, taip pat internete viešinti aferistų duomenis, kad ateityje kuo mažiau žmonių pakliūtų į jų voratinklius“, – skatina skaitytoja Aneta.

Ikrauk.lt redakcija kviečia ir jus, skaitytojai, pasidalinti savo patirtimi perkant internetu. Galbūt buvote apgauti internetinių sukčių, kaip jie veikė, kokie jų metodai? Ar pavyko susigrąžinti prarastus pinigus? Savo pasakojimus kelkite čia arba siųskite ikrauk@15min.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt