Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 04 03

Sveikatingumui reikia skirti ne tik šiuos metus

2013-ieji metai Lietuvoje paskelbti Sveikatingumo metais, o jiems netrūksta  konferencijų, seminarų, simpoziumų, įvairių varžybų. Specialistai teigia, kad tokios gausos renginių...

2013-ieji metai Lietuvoje paskelbti Sveikatingumo metais, o jiems netrūksta  konferencijų, seminarų, simpoziumų, įvairių varžybų. Specialistai teigia, kad tokios gausos renginių reikėtų kiekvienais metais. Visuomenės sveikata prastėja, galimybių nemokamai sportuoti nedaug, o daugumos vaikų ir paauglių laisvalaikis prabėga ne žaidimų aikštelėje, o prie kompiuterio.

„Sveikata reikia rūpintis kiekvieną dieną. Fizinis aktyvumas – vienas veiksmingiausių vaistų. Jis padeda išvengti lėtinių neinfekcinių ligų, ypatingai širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo, endokrininės sistemos susirgimų. Lietuvoje jos ypač paplitusios. Tam didelę įtaką daro aplinka, pasyvi gyvensena, patiriame daug streso“,– teigia Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros lektorė dr. Kristina Visagurskienė.

Pasak K.Visagurskienės, tarp moksleivių ypač paplitę psichinės sveikatos sutrikimai, o fizinė veikla galėtų būti geriausia prevencijos priemonė. „Pastebima, kad daug dėmesio sveikai gyvensenai skiriančiose mokyklose, problemų kur kas mažiau. Deja, kitose ugdymo įstaigose fizinis aktyvumas dažnai būna užmirštas, kūno kultūros pamokas lanko nedaug mokinių“,– sakė LSU dėstytoja. Universiteto specialistai visuomenei pristato įvairias fizinio aktyvumo galimybes. Pastaruoju metu  nemažai dėmesio sulaukia šiaurietiškasis ėjimas, Tai Chi, pilates ir kitos mankštos, pritaikytos įvairaus amžiaus žmonėms.

Artėjant Pasaulinei sveikatos dienai, kuri minima balandžio 7 dieną, šį penktadienį LSU vyks simpoziumas „Sveikatingumo metai Lietuvoje“. Jis skirtas visuomenės sveikatos specialistams, kūno kultūros ir pradinių klasių mokytojams, bendruomenių lyderiams, nevyriausybinių organizacijų nariams. Simpoziume svečiuosis Švietimo ir mokslo ministerijos, Kūno kultūros ir sporto departamento, Kauno miesto ir rajono Visuomenės sveikatos biurų atstovai. Simpoziumo partneriai: Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kauno rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Kauno bendruomenių centrų asociacija.

„Mes turime sukaupę daug teorinės ir praktinės patirties. Stengiamės tai perteikti ne tik specialistams, bet ir visuomenei, o simpoziumo pranešimų temos aktualios kiekvienam. Kviečiame visus ir į nemokamas mankštas vandenyje, šiaurietiško ėjimo, pilates, Tai Chi užsiėmimus“,  – sakė LSU dėstytoja Kristina Visagurskienė.


                             Simpoziumo „Sveikatingumo metai Lietuvoje“ programa

 

   9.30–10.00 – Dalyvių registracija
10.00–10.30 – Atidarymas, sveikinimo žodis (Lietuvos sporto universiteto rektorius, Švietimo ir mokslo ministerijos atstovai, Kūno kultūros ir sporto departamento atstovai, Kauno miesto ir rajono visuomenės sveikatos biurų direktoriai).
10.30–10.50 – Sveikata 2020. Pranešėjas Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas Lietuvoje doc. dr. Robertas Petkevičius.
10.50–11.10 – Fizinio aktyvumo veiklų skatinimas bendruomenėse. Pranešėjas Kauno bendruomenių centrų asociacijos tarybos pirmininkas prof. dr. Ramūnas Navickas.
11.10–11.30 – Laisvalaikio fizinis aktyvumas ir jo nauda: populiacinių tyrimų apžvalga ir įrodymai. Pranešėja Lietuvos sporto universiteto docentė dr. Miglė Bacevičienė.
11.30–11.50 – Vaikų ir paauglių psichikos sveikata ir pagrindiniai iššūkiai.  Pranešėja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorė dr. Nida Žemaitienė.
12.00–12.45 – Pertrauka.
12.45–14.00 – Siūlomos praktinės veiklos pasirinktinai: 
*Šiaurietiškasis ėjimas – dr. Simona Pajaujienė.
*Pilates užsiėmimai – dr. Kristina Zaičenkovienė.
*Mankšta vandenyje – doc. dr. Ilona-Judita Zuozienė.
*Thai chi pratybos – lekt. Egidijus Rožėnas.
Aktyvūs sveikatos ugdymo metodai – prof. dr. Rasa Jankauskienė, asist. Brigita Miežienė.
Moksleivių saugumas kūno kultūros pamokoje – dr. Kristina Visagurskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius