Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Zuikių“ viešajame transporte nemažėja?

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„2011-ieji – zuikio metai, visi važinėsim be bilietėlių,“ – prieš pasitinkant Naujuosius juokavo Vytautas Šapranauskas. Ir nors dar vasarą pasikeitusi įlipimo į Vilniaus viešąjį transportą tvarka neva turėjo mažinti zuikiais vadinamų keleivių skaičių, pastarųjų, kaip paaiškėjo, Vilniuje tik padaugėjo.

„2011-ieji – zuikio metai, visi važinėsim be bilietėlių,“ – prieš pasitinkant Naujuosius juokavo Vytautas Šapranauskas. Ir nors dar vasarą pasikeitusi įlipimo į Vilniaus viešąjį transportą tvarka, kai į autobusą įlipama per priekines duris, o išlipama per visas likusias, neva turėjusi mažinti zuikiais vadinamų keleivių skaičių, pastarųjų, kaip paaiškėjo, Vilniuje tik padaugėjo.

„Juokaujate? Dabar tokių keleivių skaičius kaip tik labai išaugo,“ – paklausta, ar autobusuose sumažėjo „zuikių“, nustemba kontrolierė Irena. „Žinau, kad įlipimo į viešąjį transportą tvarka pakeista būtent siekiant sumažinti už kelionę nesusimokėjusių keleivių skaičių, tą smarkiai ekskalavo spauda. Sakė, dabar sumažės ne tik „zuikių“, bet ir bomžų, nes vairuotojas neparodžius bilietėlio neįleis į autobusą. Nesąmonė – lipi į autobusą, parodai vairuotojui nepapildytą nuolatinį bilietą ir sėdi laimingas, ir nieks nežino, susimokėjai, ar ne,“ – mintis dėstė ji.

Vis dėlto, kontrolierė džiaugiasi nuo sausio 1-osios įvesta reforma, kurios dėka kontrolieriai nebeturi rinkti baudų: „Dabar mes tik išrašome kvituką, paduodame ir žmogus kur jam patogu, ten susimoka. O jeigu neima kvituko, atvažiuoja antstoliai anksčiau ar vėliau ir pasiima dar daugiau,“ – sakė ji.

Patys viešojo transporto keleiviai į klausimą, ar jau priprato prie naujos įlipimo į viešąjį transportą tvarkos, atsako dvejopai: „Taip, dabar net nebepastebiu, kad kažkas kitaip – įpratau ir gerai,“ – sakė kasdien autobusais važinėjantis Tadas. „Ši tvarka man nepatinka – žmonės, grūdasi, laukia, kada galės įlipt į tą autobusą, tada ieško to savo bilieto, o vistiek niekas nežino, ar tas nuolatinis galioja. Be to, yra stotelių, kur žmonių srautai tokie dideli, kad vairuotojai tiesiog nepaiso naujų taisyklių ir leidžia lipti į autobusą per visas jo duris. Nemanau, kad tokia reforma pasitvirtino,“ – pokyčiams nepritarė keleivė Saulė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt