2011 02 18

Įvyko pirmosios tarptautinės krepšinio mėgėjų rungtynės (nuotraukos, video)

Rygos Olimpiniame sporto centre įvyko krepšinio turnyras „Country Cup 2011“, kuriame susikovė Latvijos ir Lietuvos krepšinio rinktinės, sudarytos iš krepšinio mėgėjų. Toks renginys Lietuvos mėgėjų krepšinio istorijoje vyko pirmą kartą.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

ikrauk.lt sporto reporteris Jonas Staniulis dalijasi naujiena apie tarptautines krepšinio mėgėjų rungtynes.

Vasario 5-ąją Rygos Olimpiniame sporto centre įvyko krepšinio turnyras „Country Cup 2011“, kuriame susikovė Latvijos ir Lietuvos krepšinio rinktinės, sudarytos iš krepšinio mėgėjų. Toks renginys Lietuvos mėgėjų krepšinio istorijoje vyko pirmą kartą, o turnyro organizatoriai buvo Vilniaus krepšinio lyga, Kauno krepšinio lyga bei Latvijos alternatyvioji krepšinio lyga.

Pradžioje iškilmingai buvo pristatytos komandų sudėtys, sugiedoti abiejų šalių valstybiniai himnai. Salėje vyravo ypatinga atmosfera, kadangi daugelis iš krepšininkų pirmą kartą dalyvauja tokioje tarpvalstybinėje sporto šventėje. Rungtynėms teisėjavo po vieną arbitrą iš Latvijos ir Lietuvos – J.Jurka ir L.Žarnauskas.

Lietuvos komandos startinis penketas buvo sudarytas iš vilniečių. Pirmieji aikštelėje pasirodė Mantas Kibildis (SK Meškos), Dainius Navickas (Twomenas-siaureslietuva.lt), Paulius Joneliūnas (SKM-AGOTOS GRYČIA), Eduard Rogačiov (Stamperija) ir Edgaras Simonavičius (SK SKurdas). Komandai sušukus „Už Lietuvą!!!“, krepšininkai nuo pat pirmųjų minučių pradėjo įrodinėti, kuri valstybė vadinama krepšinio šalimi. Taškų kraitį atidarė Mantas Kibildis, „braliukai“ atsakė tuo pačiu, bet vėliau sėkmingai sužaidusi atkarpą 13:0 Lietuvos rinktinė nurūko į priekį. Nors latviai buvo labai susikaupę, lietuviai skirtingai nei varžovai, žaidė labiau improvizuotą ir žiūrovų akiai patrauklų krepšinį, buvo daug efektingų perdavimų ir ne viena ataka baigėsi dėjimais iš viršaus. Pirmasis kėlinukas baigėsi rezultatu 22:10 Lietuvos rinktinės naudai.

Antrame ketvirtyje sėkmingai žaidusius vilniečius pakeitė kauniečių kolegų penketas: tai Dima Koblinec, Tomas Pileckas, Mantas Gelažnikas, Giedrius Jevstignejevas ir Donatas Budginas. Šių krepšininkų laukė didelis iššūkis pasirodyti ne ką prasčiau, nei puikiai rungtyniavę vilniečiai. Pirmosios penkios minutės šiems krepšininkams buvo gana jaudinančios ir jiems niekaip nepavyko pelnyti taškų, todėl teko prašyti minutinės pertraukėlės. Vėliau ledus pralaužus rezultatyviausiam KKL gruodžio mėnėsio žaidėjui Dimai Koblinecui atsirišo krepšys ir kitiems kauniečiams. Jie dar labiau padidino atotrūkį nuo varžovų ir ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 47:23.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos spalvas vėl teko ginti vilniečiams. Pastarieji išėjo į aikštę pastebimai atsipalaidavę ir tai suteikė šansą “braliukams” šiek tiek reabilituotis. Savų žiūrovų palaikomiems latviams pavyko sužaisti atkarpą 13:2 bei sumažinti skirtumą. Tokiu būdu šis kėlinys buvo pralaimėtas (17:25). Beje šios žaidimo atkarpos metu vienas iš lietuvių Dainius Navickas sužaidė gana originaliai: netikėtai išlįsdamas iš už varžovų krepšio išbėgo į aikštelę bei atlikęs rezultatyvų perdavimą staigiai pasišalino iš aikštės. Žinoma, toks triukas nebeliko nepastebėtas rungtynių arbitrų ir už tai buvo paskirta techninė pražanga. Tačiau ji nublanko prieš suteiktą juoko dozę varžybų dalyviams ir visiems susirinkusiems salėje žiūrovams. Beje, verta paminėti kad Dainius Navickas, 2010 metų vasario 28 d. Vilniuje vienos krepšinio lygos rungtynėse yra pelnęs net 152 taškus.

Ketvirtame kėlinuke vėl savo vertę teko įrodinėti kauniečiams. pastarieji aikštėje užspaudė varžovus ir nemažindami tempo toliau terorizavo šeimininkų krepšį, parodydami latviams pamokas, kaip reikia žaisti tikrąjį krepšinį. Po daugelio perimtų kamuolių svečiai atstatė buvusią persvarą. Kėlinuko antrąją pusę pabaigė vilniečiai, kurie spausdami varžovus po visą aikštelę dar labiau padidino persvarą. Lietuviai nugalėjo „braliukus“ latvius rezultatu 68:90.

Iš vilniečių daugiausia taškų pelnė Mantas Kibildis (14), kuriam taip pat atiteko Lietuvos rinktinės MVP žaidėjo prizas ir Dainius Navickas (13). Edgaras Simonavičius įmetė 8, E. Rogačiov – 6 taškus, bei atkovojo 8 kamuolius. Likusios vilniečių gretos prie pergalės prisidėjo taip: P.Joneliūnas 4, J.Petravičius 3 ir E.Vojevockas 2 taškai.

Iš kauniečių daugiausia taškų pelnė Dima Koblinec (14) jis taip pat atliko 3 rezultatyvius perdavimus, ir Tomas Pileckas (10), Mantas Gelažnikas atkovojo 6 kamuolius ir blokavo varžovų metimą.

Pasibaigus rungtynėms varžybų dalyviai buvo apdovanoti taurėmis, naudingiausi žaidėjai – atminimo prizais, o taip pat Lietuvos rinktinė gavo gražuolę taurę, kuri šiuo metu puikuojasi „Švyturio – Kauno krepšinio lygos ofise. Antrąjį pusmetį šį gražuolį prizą pamatysime Vilniuje, Vilniaus krepšinio lygos tvirtovėje. Turnyro organizatoriai planuoja turnyrą padaryti tradiciniu. Lietuvos rinktinę lydėjo ir būrelis sirgalių.

Žaidėjų komentarai po rungtynių:

Uldis Kokins (BK Kompānija NA, Latvija): „rungtynės labai patiko! Gaila, kad neparodėme stipriausios savo žaidimo pusės. Tiek žaidybinė atmosfera, tiek ir vaikinai – viskas buvo super! Esu gerokai nustebintas tuo, kad Lietuvos mėgėjų krepšinis yra tokio aukšto lygio ir labai gaila, kad prieš jį mes tik šlubčiojome (šypsosi). Tikiuosi, jog kitais metais lietuviams bus gerokai įdomiau žaisti su mumis.“

Mārtiņš Riekstiņš (BK R1): „žaidimas nebuvo blogas, ypač turint omenyje, jog kartu kaip rinktinė buvome aikštelėje pirmą kartą. Būtent susižaidimo stoka ir lėmė tokį stiprų atsilikimą pirmoje rungtynių pusėje. Tai nebuvo pati stipriausia LBAL rinktinė – daugiau draugų ir ištikimų krepšininkų susibėgimas. Pats taip pat žaidžiau siaubingai, bet, kaip sakoma, žaidi taip – kaip leidžia priešininkas (šypsosi). Pas jus krepšinis – kaip tikyba. Lietuvoje moka žaisti visi. Kitais metais mums būtinai reiks pasistengti labiau, tada ir jums bus žaisti įdomiau.“

Edgaras Simonavicius (SK Skurdas): „viskas buvo nuostabu – džiaugiuosi, kad turėjau galimybę būti tokio renginio dalimi. Labai patiko visas kolektyvas, kuriame susirinko tikrai malonūs ir draugiški žmonės. Esu labai dėkingas už kvietimą.“

Juozas Petravičius (Credit 24): „visų pirma norėčiau padėkoti VKL už šią puikią kelionę. Net nežiūrint į tai, kaip kas pavyko, kiekvienas galėsime prisiminti, jog dalyvavome pirmose oficialiose mėgėjų krepšinio tarptautinėse rungtynėse. Kaip sakoma: gera pradžia – pusė darbo. Tiek aikštelėje, tiek ir ant suoliuko nuotaika buvo puiki. Lietuviai laimėjo, netrūko puikių momentų, atminimui visi gavome marškinėlius, su kuriais gynėme Lietuvos garbę – ko daugiau bereikia? Labai smagu, kad linksmybės nesibaigė ir po rungtynių. Galėjome pabendrauti su latviais neoficialioje aplinkoje, užmegzti naujų pažinčių, apžiūrėti gražiausias Rygos vietas.“

Tomas Pileckas (Topo Centras): „kelionė tikrai buvo šauni ir būtų puiku, jei šitas renginys taptų tradicija. Žinoma, būtų dar puikiau, jei dalyvautų daugiau šalių mėgėjų rinktinių. Susirinko šauni kompanija ir apskritai – manau labai vykęs renginys. Už visą renginį dėkoju VKL ir KKL vadovams. Labai tikiuosi, kad ir toliau šios dvi stiprios krepšinio lygos gražiai bendradarbiaus tarpusavyje ir pateiks mums visiems dar ne vieną įsimintiną renginį. Laikykitės braliukai (šypsosi). “

Reporteris: Jonas Staniulis

Nnuotraukos: Roko Lukoševičiaus