-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2011 06 24

Jono Valančiūno perspektyvos už Atlanto

Birželio 24-osios naktį, kai didžioji daugumą lietuvių iki paryčių sveikino Jonus ir Janinas, vienas Jonas „Prudential“ arenoje Naujajame Džersyje išgyveno laimingiausias savo gyvenimo akimirkas. Jaunojo talento iš Marijos žemės svajonė išsipildė – jį penktuoju šaukimu į stipriausią pasaulio krepšinio lygą (NBA) pakvietė Toronto „Raptors“ ekipa. Jonas Valančiūnas įsiamžino Lietuvos krepšinio istorijoje, kaip aukščiausiu šaukimu pakviestas lietuvis NBA naujokų biržoje.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Birželio 24-osios naktį, kai didžioji daugumą lietuvių iki paryčių sveikino Jonus ir Janinas, vienas Jonas „Prudential“ arenoje Naujajame Džersyje išgyveno laimingiausias savo gyvenimo akimirkas. Jaunojo talento iš Marijos žemės svajonė išsipildė – jį penktuoju šaukimu į stipriausią pasaulio krepšinio lygą (NBA) pakvietė Toronto „Raptors“ ekipa. Jonas Valančiūnas įsiamžino Lietuvos krepšinio istorijoje, kaip aukščiausiu šaukimu pakviestas lietuvis NBA naujokų biržoje.

Vėliau Jonas  žurnalistei Rūtai Stankevičiūtei prisipažino: „Visa tai dar kaip sapnas.“

Reikia pripažinti, jog dėmesys, užgriuvęs 19 metų talentingą jaunuolį, buvo milžiniškas. Nereikia būti didžiu psichologu, norint suprasti, ką pastarosiomis dienomis jis išgyveno. Vienaip ar kitaip, Jonui teko neeilinė galimybė iš arti pamatyti NBA virtuvę bei susidurti su milžinišku žiniasklaidos dėmesiu.

Vis tik atsibuskime iš sapno ir pažvelkime giliau į Jono perspektyvas už Atlanto.

Nors daugelis krepšinio aistruolių bei ekspertų tikėjosi, jog Jonas žengs Žydrūno Ilgausko pėdomis Klyvlende tačiau „Cavaliers“, ko gero, pabūgo didelės išpirkos kainos bei neaiškių perspektyvų artėjančiam sezonui. Penktuoju šaukimu J.Valančiūną į Torontą pasikvietę „Raptors“  – ko gero tinkamiausia komanda jaunajam lietuvių talentui NBA lygoje. Niekam ne paslaptis, jog Kanados klubo generalinis direktorius Bryanas Colangelo stipriai simpatizuoja europiečiams. Jonui tikrai nebus liūdna tarp kitų keturių europiečių (tarp kurių ir Linas Kleiza) ir vieno brazilo. „Raptors“ jau ne pirmus metus stengiasi sulipdyti europietišku žaidimo braižu žaidžiančią komandą, tačiau rezultatai - kol kas migloti. Praėjusiame sezone Toronto miesto ekipa Rytų konferencijoje su 22 iškovotom pergalėm liko priešpaskutinėje vietoje. Vienaip ar kitaip, Jonui pirmaisiais žaidimo NBA lygoje metais svarbiausi du dalykai: sąlygos tobulėti bei trenerio pasitikėjimas. Nei vieno iš šių aspektų turėtų netrūkti, juolab, kad „Raptors“ padarė teisingą žingsnį vietoj vilčių nepateisinusio Jay Triano komandos vairininku paskyrę NBA čempionų trenerio asistentą Dwyane‘ą Casey.

Šis treneris yra gerai žinomas NBA lygos užkulisiuose. Pasak vieno JAV sporto tinklalapio „Thesportsofa.com“  D.Casey garsėja savo pasišventimu krepšiniui ir puikia darbo etika. 54-erių metų strategas yra gynybinio profilio treneris, kuris sugebėjo į „Mavericks“ veteranų galvas įdiegti sėkmingos gynybos pagrindus. Kaip visi puikiai žinome, Dalaso ekipa sėkmingai neutralizavo „Heat“ ekipos puolimą NBA finale ir sugebėjo pirmą kartą klubo istorijoje į viršų iškelti NBA čempionų trofėjų. D.Casey buvo svarbi dalis čempioniško „Mavericks“ žygio į Olimpą.

Taigi dirva arimui – puiki, tačiau ar pats Jonas gali būti naudingas „Raptors“ ekipai.

Jonas turi tris ryškesnius pliusus – žaidimas „du prieš du“, kova dėl atšokusių kamuolių bei mobilumas aikštelėje. Visa kita reikalauja dar daug įdirbio. Viename interviu D.Casey Joną palygino su „Mavericks“ gynybos ašimi Tysonu Chandleriu:

„Man šis vaikinas patinka. Jis blokuoja metimus, atkovoja kamuolius. Ilgai dirbau su Tysonu Chandleriu. Jis būdamas tokio amžiaus nebuvo toks geras, kaip šis vaikinas.“

Taip, šie krepšininkai turi panašumų: abu nepasižymi universaliu žaidimu puolime, abu turi labai ilgas rankas, abu puikiai kovoja dėl atšokusių kamuolių, tačiau tuom jų panašumai baigiasi. T.Chandleris yra aukštesnis ir pasižymintis didele fizine jėga, priešingai nei Jonas, kuris šiuo metu neišsiskirtu nei ūgiu, nei tuo labiau fizine jėga. Ginantis prieš NBA aukštaūgius masė yra bene svarbiausias dalykas. Sunku pasakyti, kaip Jonas gintųsi prieš tokius monstrus, kaip Andrew Bynumas ar Dwightas Howardas. Todėl reikia pripažinti, jog ateinančiais metais Jonas vargu ar išpildytų D.Casey lūkesčius.

Nepaisant to, D.Casey leido suprasti, jog Jonas – ateities projektas. Daugelis ekspertų, analizavusių NBA naujokų biržą, kalbėjo, jog J.Valančiūnas yra daugiausiai žadantis krepšininkas biržoje. Pakliuvęs į geras rankas bei sunkiai dirbdamas mūsų tautietis gali vieną dieną tapti aukšto lygio NBA vidurio puolėju. Jaunuolis turi tai, ko neturi daugelis NBA „centrų“ – minkštą metimą bei greitį. Gerokai padirbėjus su kūnu, pagerinus įgūdžius puolime žaidžiant nugara į krepšį bei turint omenyje, jog yra didelė tikimybė priaugti dar keletą  centimetrų – ateities perspektyvos labai šviesios tik reikia laiko. Sprendžiant iš „Raptors“ atstovų kalbų, laiko Jonui bus suteikta daug. Ko gero viskas priklauso tik nuo jo pačio.

Galbūt vieną dieną, prisiminę Arvydo Sabonio karjerą NBA lygoje, galėsime sakyti, jog Jonas į NBA atėjo laiku ir pasiekė tai, ko nespėjo pasiekti A.Sabonis. O jei ir nepasieks, svarbiausia, kad artimiausią dešimtmetį garsins Lietuvos vardą geriau nei bet kokie milijonus kainuojantys įvaizdžio formavimo projektai.

Algimantas Bružas | NBAblog.lt

Juliaus Bliūdžiaus nuotr.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius