2011 09 11

Kalnų dviračių DH varžybos (nuotraukos)

Aukštadvario sen. Trakų rajone. 2011 rugsėjo 10-11d. Vyko Lietuvos „DOWNHILL“ varžybos MTB taurei laimėti.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Dvejose trasose jėgas išmėginti ryžosi 23 Lietuvos sportininkai ir 5 svečiai iš kaimyninės Latvijos.

Dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes:

Jauniausieji (JUNIOR) iki 18metų, Mėgėjų (HOBBY) nuo 18metų ir Profesionalai (PRO) klasė sportininkams nuo 18metų, turintiems UCI (Union Cycliste Internationale) licenzijas.

JUNIOR klasėje startavo iš viso 7 sportininkai. Greičiausiai iš jų abi trasas įveikė Lietuvos atstovas Mantas Ivaška (01.40min). Antroje vietoje palikęs tautietį Justa Pupių (01.43.6min). Trečiojoje vietoje liko taip pat Lietuvos atstovas Matas Šalaviejus (01.43.9min). Ketvirtoji vieta atiteko Karoliui Gargasui ir paskutinė, penktoji prizinė vieta Augustinui Kasinskui.

HOBBY dalyvių buvo daug daugiau, net 14 sportininkų. Šįkart lyderių pozicijas užėmė svečiai iš Latvijos, pirmąją vietą po bendros įskaitos užėmė Ingus Saulytis (01.40.8min). Antroji vieta taip pat atiteko svečiui Raivis Ranksui (0.1.42.1min), net ir bronza iškeliavo į Latviją kartu su Ivarsu Bunzenieksu (01.43.1min). Ketvirtoji vieta Ignas Bakanauskas ir penktuoju finišavo Vitalijus Ogživaila.

PRO klasės lyderiu po įnirtingos kovos siaurais miško takeliais tapo ir pirmosios vietos auksą nuskynė Latvijos sportininkas Janis Ozolinsas (01.31.5min). PRO klasės Lietuvos atstovai nepasidavė ir neleido visų medalių išsivežti iš Lietuvos. Mantas Pupius įveikęs trasą per 01.32.6min. finišavo antras ir nuskynė sidabro medalį. Trečioje vietoje, Mantui Pupiui nusileidęs tik 0.1 sekundės, liko svečias iš Latvijos Raivis Jansonsas (01.32.7min). Ketvirtas finišą pasiekė lietuvis Kęstutis Kilikevičius ir penktasis trasą įveikė Paulius Putelis.

Ryčio Dranseikos ir Andriaus Matvėjevo nuotraukų archyvas.