Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lenktynės „Fast Lap“ svečiuojasi Rygos trasoje

Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt reporterio nuotrauka / Įkrauk.lt nuotrauka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Birželio 5 d., lenktynių serija „Fast Lap“ svečiuosis kaimynėje Latvijoje.

Po įspūdingų ir gausių „Fast Lap“ lenktynių, kurios sezoną atidarė Balandžio 17 d. Kačerginės „Fast Lap“ trasoje, šį šeštadienį, Birželio 5 d., lenktynių serija „Fast Lap“  svečiuosis kaimynėje Latvijoje. Latvių „Bikernieki“  trasa pasižymi ypatinga dislokacija - Rygos mieste esantis autosporto kompleksas atlieka ne tik lenktynių vietos funkciją. Kuomet joje nevyksta lenktynės tai yra parkas, kur žmonės nevaržomai važinėja dviračiais, bėgioja ristute arba paprasčiausiai atlieka mankštos pratimus tiesiai ant trasos.
Visgi lenktynių metu visi laisvalaikį leidžiantys žmonės iškeldinami už atitvarų į saugias vietas ir 3659 metrų ilgio asfalto takas atitenka greičio gerbėjams. "Fast Lap" antro etapo dalyvių skaičius perkopia daugiau nei keturiasdešimt ir palyginus su praeitų metų „Fast Lap Bikernieki“  etapu tai yra progresas! Džiugu trasoje bus pamatyti etatinius greičiausius dalyvius. 2009 "„Fast Lap Bikernieki“ nugalėtojas Jonas Poškus turi vėl realias galimybes lipti ant aukščiausios pakylos su savuoju Mitsubishi EVO VIII (545 ag ir 560 Nm). Visgi Jonui nereikėtų  atsipalaiduoti, kadangi staigmeną pateikė Xtra Racing komanda paskutinę minutę užsiregistravę su galingu ir Lietuvos autosporto pasaulyje gerai žinomu Xtra Audi automobiliu. Šį, kaip teigia savininkai, 620 arklio galias turintį monstrą vairuos kaunietis Paulius Insoda.
Niekas neabejoja ir 2009 „Fast Lap“ nugalėtojo Manto Neverdausko su Honda Civic greičiu, tačiau šiame etape Mantas naudos kiek silpnesnį nei anksčiau Hondos B18C variklį, kuris vysto 170-180 arklio galias ir mažesnį sukimo momentą nei jo anksčiau naudotas B16/B20 (200+ ag, 200 Nm) hibridas. Visgi pastarasis stokojo patikimumo ir tai visai nenuostabu žinant Manto tempą.
Juodą ir smarkiai modifikuotą Honda S2000 šį kartą vairuos ne jos savininkas Andrius Firantas, o jo giminaitis Edvinas Filipavičius. Turintis daug lenktynių patirties, bet ilgą pertrauką daręs Edvinas minėjo, kad pakolkas pakartoti Andriaus rezultatų  nesitiki, bet tikrai stengsis. „Fast Lap“ turėsime svečių ir iš netolimo užusienio. Estiją atstovaus Peep Pihotalo, jis važiuos BMW 325 automobiliu, kuriuo varžosi estų BMW klasės įskaitoje. Latviją atstovaus Konstantins Sažinskis su 1.8 l. Honda Civic automobiliu, o Rusiją - du dalyviai iš Kaliningrado: nuolatinis dalyvis Maxim Nefedov vairuos 2008 laidos Subaru Impreza STi, jo kolega Aleksei Zhuravlev -  BMW 135i - 3.0 litrų ir dvi turbinas turintis mažylis vysto 300 arklio galias ir 407 niutonus. „Bikernieki“ autosporto kompleksas yra vienas iš profesionaliausių  tam tikslui skirtų objektų visam Pabaltyjyje. Dar 1965 m. suprojektuota trasa pasižymi ir tuo, kad turi kelias konfigūracijas: Auto, Moto ir  kartingų trasą. Automobilių žiedinės lenktynės standartiškai vyksta Auto konfigūracijos trasoje, tačiau po šiemet atliktų modernizacijos darbų automobiliams buvo pritaikyta ir itin sukta Moto trasos dalis. „Fast Lap“ laikysis ilgametės tradicijos ir antrąjį 2010 m. etapą vykdys Auto konfigūracijos trasoje. Ji pasižymi ilgomis tiesiosiomis. Priešingai nei Kačerginės „Nemuno Žiedo“  trasoje, joje yra tik keletas neryškių kalvelių. Čia didesnį potencialą turi galingesni automobiliai. Visgi posūkiai reikalauja preciziško trajektorijų pasirinkimo, kurios sprendžia išėjimo iš posūkio greitį. Be to, įveikti iš pažiūrios lengvą posūkį po starto-finišo tiesiosios neatleidus akseleratoriaus pedalo reikia didelio vairuotojų ryžto.
„Fast Lap“ renginiai žiūrovams nemokami.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ikrauk.lt