2011 11 08

Lietuviai Europos dviračių kroso čempionate startavo puikiai

Europos dviračių kroso čempionato startas buvo sėkmingas Lietuvos sportininkams. Italijoje surengtose varžybose, „DPA cyclo-cross" komandai atstovaujanti Laura Braziulytė moterų elito klasėje pateko į trečią dešimtuką ir užėmė aukštą 24 vietą. Tuo tarpu Domas Manikas jaunimo iki 23 metų grupėje finišavo 37 - tas.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka
Temos: 1 Lietuviai

Komandos treneris Arvis Piziks liko patenkintas rezultatais bei teigė, jog komandos debiutas buvo sėkmingas. Nors šiuo metu komandos fizinė būklė nėra ideali, legendinio Latvijos dviratininkas įsitikinęs, jog sportinė forma turėtų gerėti su kiekvienomis varžybomis.

Lapkričio 19 -20 dienomis „DPA cyclo-cross" komanda dalyvaus dviračių kroso varžybose Belgijoje. Juose sportininkai ruošis kitam dviračių kroso „Pasaulio taurės" etapui, kuris bus surengtas lapkričio 26 d.

Pirmoji profesionali Baltijos šalių dviračių kroso komanda „DPA cyclo-cross" įkurta tarptautinės informacinių technologijų kompanijos „DPA" ir vieno geriausių Latvijos dviratininkų Arvis Piziks iniciatyva. „DPA Lietuva" vadovas Laurynas Truncė teigia, jog profesionalios komandos sukūrimas yra pirmas žingsnis siekiant aukštesnių tikslų. Vienas iš jų - sukurti sistemą ir sąlygas plėtoti šio tipo dviračių sportą Baltijos šalyse.

Apie dviračių krosą:

Dviračių krosas (angl. „Cyclo - cross") - tai sporto šaka, kurioje lenktyniaujama atvirose erdvėse įveikiant natūralias gamtos arba dirbtines kliūtis, pavyzdžiui: barjerus, rąstus ir t.t. Ši sporto šaka plačiai paplitusi visame pasaulyje, ypač Vakarų Europos šalyse. Didžiausiais šios dviračių sporto šakos entuziastais yra laikomi olandai ir belgai, todėl prestižiškiausios ir seniausios dviračių kroso varžybos yra rengiamos būtent šiose šalyse.