2011 08 30

„Nemuno žiede“ – naujas rekordas (nuotraukos, video)

Rugpjūčio 28 dieną Kačerginės „Nemuno žiedo" trasoje įvyko azartiškos Lietuvos motociklų žiedinių lenktynių čempionato paskutiniojo, šeštojo etapo varžybos, kurių dalyviai kovojo dėl „Dolce Moto" taurių, bei Baltijos šalių čempionatą vainikavusios trečiojo etapo lenktynės.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Rugpjūčio 28 dieną Kačerginės „Nemuno žiedo" trasoje įvyko azartiškos  Lietuvos motociklų žiedinių lenktynių čempionato paskutiniojo, šeštojo etapo varžybos, kurių dalyviai kovojo dėl „Dolce Moto" taurių, bei Baltijos šalių čempionatą vainikavusios  trečiojo etapo lenktynės.

Nepabūgę prastų orų prognozių susirinko virš keturiasdešimt sportininkų. Dalyvavo Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Lietuvos moto lenktyninkai. Kaip ir buvo galima tikėtis, pirmu smuiku grojo lietuviai.

„Pretendent'“ klasėje įdomioje kovoje  pirmą vietą iškovojo Marius Šliažas, 10 ratų distanciją įveikęs per  12 min.  43 sek.. Nuo jo 8 sek.  atsilikęs  Žydrūnas Latoža iškovojo 2-ąją vietą. Ant trečio pakylos laiptelio užlipo kaimyninės Lenkijos sportininkas  Dariusz Drazba.

Šiek tiek žiūrovus nuliūdino, kad „Rookie" 600 klasėje  nestartavo itin pajėgūs meistrai iš „Coffee Racers". Šioje klasėje startavo tik 6 lenktyninkai.  Pirmos  vietos nugalėtojas Navas Racing komandos narys  Deivis Peteris važiavęs  su „Yamaha"  motociklu  geriausią ratą iveikė per 1 min 15 sek.

Antrąją vietą užėmė latvis Ilmars Rudzons finišo liniją kirto 0,85 sek. vėliau  , o trečias finale finišavo iš paskutinės vietos startavęs Martynas Janušauskas.

Tarp startavusių 11  „Rookie 1000" klasės lenktynininkų greičiausias finale buvo „Dolce Moto“ komandos atstovas Vitas Lopinys, jis aplenkė Alvydą Nartautą ir estą Toomą Tomsoną.

Varžybų puošmena tapo „Superbike" klasės finalas, kuriame greičiausias buvo vilnietis Šarūnas Pladas. „Dolce Moto" klubo lenktynininkas šeštadienį kvalifikacijoje vieną 3350 m ilgio „Nemuno žiedo" ratą įveikė per 1.10.109 min., tai naujas trasos rekordas, 0,05 sek. geresnis už ankstesnį rekordą, beje, irgi priklausiusį Š. Pladui. Šis sportininkas ateinančiais metais ketina startuoti motociklų žiedinių lenktynių pasaulio čempionate. „Superbike" klasėje antrąją vietą užėmė Vitas Lopinys, o trečias liko estas Toomas Tomsonas.

„Supersport" klasėje nugalėtoju tapo latvis Ilmars Rudzons.

Komandinės įskaitos pasiskyrstė taip:

Pirma vieta - „Dolce Moto“

Antra vieta  - „Navas Racing“

Trečia vieta - „Coffee Racers“

Su šiuo etapu baigėsi Lietuvos žiedinių motociklų čempionato varžybos . Beliks tik viena  sezono uždaromoji treniruotė, kuri įvyks Rugsėjo 17 d. „Nemuno žiede".