2010 10 13

Nesėkmingas antrasis kėlinys Vilniaus regbio komandai

Sekmadienį Šiauliuose dvikovoje susigrūmė dvi Lietuvos regbio čempionato II-grupės komandos – Vilniaus „Regbio akademija“ bei Šiaulių „BaltRex-PRC“.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Spalio 10 dieną, sekmadienį Šiauliuose dvikovoje susigrūmė dvi Lietuvos regbio čempionato II-grupės komandos – Vilniaus Regbio akademija bei Šiaulių BaltRex-PRC“.

Po 80 minučių trukusios įtemtos ir dramatiškos kovos keturių taškų persvara pergalę iškovojo Šiaulių komanda. Nors vilniečiai namo grįžo nelaimėję, šios varžybos buvo įrodymas, kad regbyje kovoti reikia iki paskutinės žaidimo minutės, atiduodant visas jėgas bei pastangas savo komandai.

Nuo pat pirmųjų žaidimo minučių Šiaulių komanda rodė iniciatyvą ir tik gavusi kamuolį į rankas stengėsi kuo greičiau ir kuo gudriau pelnyti pirmuosius taškus. Taigi, pirmasis kamuolio prispaudimas įvyko jau 7-tąją žaidimo minutę, o kamuolio prispaudimo bei realizacijos taškus pelnė 12-tas Šiaulių BaltRex-PRC“ komandos žaidėjas.

Šie varžovų pelnyti taškai paskatino vilniečius stengtis ir nusiteikti sunkioms varžyboms. Ilgai nelaukę VRA komandos žaidėjai atsakė priešininkams tuo pačiu. Kamuolį į įskaitinį plotą nunešęs Vilniaus komandos kapitonas Augustinas Terleckas pelnė savo komandai pirmuosius penkis taškus, o Eimantas Badaška įspyręs realizaciją išlygino taškų skirtumą tarp komandų.

Pamatę, kad varžybos tikrai nebus lengvos Šiaulių komandos žaidėjai stengėsi apginti savo vartus ir pasipriešinti vilniečiams, bet pastangos buvo bevaisės. 13-tą žaidimo minutę Robertas Žuravskis gavo kamuolį į rankas ir apibėgęs visus priešininkus pelnė dar penkis taškus savo komandai. Po taiklios Eimanto Badaškos realizacijos taškų skirtumas padidėjo ir rezultatu 14-7 į priekį išsiveržė Vilniaus „Regbio akademija“.

Stadione buvę Šiaulių komandos sirgaliai neatrodė patenkinti tokiu vilniečių žaidimu, o jų palaikoma komanda pradėjo žaisti dar agresyviau. 20-tą žaidimo minutę besigindami Vilniaus komandos žaidėjai prasižengė ir davė šansą priešininkų komandai įspirti baudos smūgį ir taip pelnyti tris taškus. Po įspirtos baudos kamuolį atkovoję VRA žaidėjai įvykdė greitą ataką ir jau antrą kartą per šias rungtynes Roberto Žuravskio rankos stipriai prispaudė kamuolį įskaitiniame plote, o Eimantas Badaška tiksliai įspyrė realizacijos smūgį.

Įnirtinga kova vyko toliau, šiauliečiai susigriebė gynyboje, o Vilniaus komandai darėsi vis sunkiau perimti kamuolį. 32-antrą žaidimo minutę bandydamas persibrauti per varžovų gynybos liniją Šiaulių komandos žaidėjas pelnė tris taškus įspirdamas dop-golą. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 21-13 Vilniaus „Regbio akademijos“ naudai, bet regbyje tai labai nedidelis taškų skirtumas, galintis pasikeisti per kelias minutes. Abiejų komandų žaidėjai gavo šansą pailsėti, aptarti klaidas bei apmąstyti praėjusį kėlinį.

Tik antrajam kėliniui prasidėjus abi komandos žaidė agresyviai bei greitai. Tai įrodo vilniečių prasižengimas 47-tą žaidimo minutę, baudos spyrį pasirinkę šiauliečiai pelnė tris taškus, bet jau už minutės prasižengė patys. Eimantui Badaškai įspyrus baudos smūgį rezultatu 24-16 laiminėjo VRA komanda. Dešimt minučių vyko įnirtinga kova. Abi komandos puikiai gynėsi ir nuoširdžiai rodė norą laimėti.

Šiaulių „BaltRex-PRC“ nė sekundei nesuabejojo savo sėkme ir nė neketino pasiduoti. Tai jie įrodė 60-tą minutę, kai 10-tu numeriu žaidžiantis šiaulietis prispaudė kamuolį įskaitiniame plote, o 12-tu numeriu rungtyniaujantis žaidėjas įspyrė realizacijos smūgį. Nuo tos minutės kardinaliai pasikeitė žaidimas: abi komandos privalėjo iš visų jėgų stengtis nugalėti, nes Vilniaus komanda turėjo tik vieno taško persvarą. Tokį nedidelį taškų skirtumą regbyje nesunku pakeisti. Galbūt jaudulio, galbūt baimės pastūmėti VRA komandos vyrai prasižengė, suteikdami šiauliečiams galimybę pelnyti taip reikiamus taškus.

Stadione pasigirdus plojimams tapo aišku, kad rezultatu 24-26 į priekį išsiveržė „BaltRex-PRC“ komanda. Vilniečiai kaip įmanydami stengėsi atsidurti kuo arčiau įskaitinio ploto, bet, kaskart buvo sutrukdomi. Niekas nepaneigs, kad VRA žaidimas buvo gražesnis, kovingesnis bei greitesnis, bet nelemtos klaidos atitolino juos nuo pergalės. Tai dar kartą įrodė 15-tu numeriu žaidžiantis Šiaulių žaidėjas tvirtai prispaudęs kamuolį įskaitiniame plote, o 12-tas numeris tiksliai įspyrė realizaciją. Rezultatu 24-33 pirmavo šiauliečiai ir jau buvo aiški rungtynių pabaiga, likus vos kelioms minutėms niekas netikėjo, kad VRA vyrai, kaip įrodymą, jog jie priešinosi, pelnys paskutiniuosius taškus likus vos dviems minutėms iki rungtynių pabaigos.

Robertas Žuravskis prasibrovė pro varžovus ir tvirtai prispaudė kamuolį įskaitiniame plote.

Rungtynės pasibaigė rezultatu 29-33 šiauliečių naudai. Nusivylę Vilniaus „Regbio akademijos“ komandos žaidėjai pasveikino priešininkus ir vangiai judėjo jų laukiančio autobuso link. Tipiška rungtynių pabaiga: viena komanda džiaugiasi, o kita analizuoja savo padarytas klaidas. Nieko nepadarysi, regbyje visas 80 min. reikia nepasiduoti ir kovoti iki galo, reikia tikėti savimi ir savo komanda.

Vilniaus regbio akademija turi lygiai savaitę pasitobulinti ir kitą sekmadienį jiems nelieka nieko kito, tik laimėti prieš Latvijos „Remus“ komandą. Vilniaus regbio akademijos geriausiu komandos žaidėju buvo pripažintas komandos kapitonas Augustas Terleckas.

Antros grupės, kitų rungtynių rezultatai: Šiaulių „Šiauliai“ 32-10 laimėjo prieš Latvijos „Remus“, o Panevėžio „Ryšių statyba“ 20-27 namuose pralaimėjo Klaipėdos „Kuršių“ komandai.