2011 04 28

Pirmasis žingsnis pusfinalyje – „Žalgirio“ naudai (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ ekipa sėkmingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį nugalėjusi Utenos „Juventus“ rezultatu 95:63.
Įkrauk.lt nuotrauka
Įkrauk.lt nuotrauka / Įkrauk.lt reporterio nuotrauka

Kauno „Žalgirio“ ekipa sėkmingai pradėjo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį nugalėjusi Utenos „Juventus“ rezultatu 95:63 (23:18, 29:15, 18:16, 25:14).

Aikštelėje pasirodė komandų startiniai penktetai. Utenos komandos penketą sudarė Žygimantas Šeštokas, Vaidas Čepukaitis, Arūnas Vasiliauskas, Marius Prekevičius, Aurimas Kieža. „Žaliai-baltų“ startinį penketą sudarė Marcusas Brownas, Tadas Klimavičius, Artūras Milaknis, DeJuanas Collinsas ir Trentas Plaistedas.

Kamuolį pirmajai savo komandos atakai iškovojo M.Prekevičius, tačiau taškai nebuvo pelnyti. Pirmuosius taškus pelnė T.Klimavičius taikliu dvitaškiu ir išprovokuota varžovo pražanga. Efektyvus DeJuano Collinso ir Artūro Milaknio bendradarbiavimas padidino rezultatą dar dviem taškais. Žalgiriečiai neleido lengvai pasiekti savo krepšio, tačiau A.Kieža prasiveržė pro jų gynybą ir pelnė taškus. Įpusėjus kėliniui, po A.Milaknio tritaškio „Juventus“ komandos treneris Robertas Giedraitis paprašė minutės pertaukėlės. Ji buvo naudinga ir Ž.Šeštokas pataikė tritaškį nuo kurio nuščiuvo visa Kauno Sporto halė. Likus 30 sekundžių iki kėlinio pabaigos dvitaškį pataikė M.Kalnietis, palikdamas rezultatą 23:18.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai bandė sumažinti skirtumą. J.Elvikis perdavė kamuolį M.Počiukoniui, kuris sėkmingai atakavo ir sumažino skirtumą (20:23). Po ilgosios pertraukos atsigavę varožvai netruko atsilyginti snaiperiams už žalą ir savo taškų sąskaitą papildė M.Pociukonio trys taškai. Žalgiriečiai veikė greit ir antrąją kėlinio pusę pakreipė sau naudinga linkme: A.Čapinas, D.Collinsas, P.Jankūnas puikiai metė baudų metimus, A.Milaknis ir M.Mocius sėkmingai metė nuo trijų taškų zonos. Pireš prasidedant ilgąjai pertraukai skirtumas nuo 3 taškų (23:20) šoktelėjo iki 19 (52:33).

„Žalgiris“ neleido jų prisivyti varžovams visą trečiąjį kėlinį. Stabdyti varžovus pražangomis nebuvo rizikinga, nes šie pataikydavo tik dalį jų. Taip pat jie nuolat sukosi po jų krepšiais ir kelis kartus atkovojo kamuolius, kurie virto taškais, vis didinančiais skirtumą. A.Vasiliauskas bandė padėti komandai atsigauti savo dviem taikliais tolimais metimais, bet tarp komandų esanti ryški skirtumo linija niekur nepasitraukė (68:49). A.Milaknis neatsispyrė galimybei pridėti į savo komandos taškų kraitį dvitaškį ir galutinis kėlinio rezultatas buvo 70:49.

Paskutinįjį kėlinį sėkmingu metimu pradėjo Omaras Samhanas. Tuo tarpu priešininkams sekėsi prasčiau tiek metant nuo vidutinio, tiek nuo trijų taškų zonos. Gynyba taip pat sekėsi sunkiai, prasižengdami „Juventus“ žaidėjai vis stipriau stūmė kauniečius pergalės link. M.Brownas taikliu mostu pridėjo dar tris taškus (87:61). Likus 1:31 sekundei iki rungtynių pabaigos, nepaisant to, jog laimėtojai jau buvo aiškūs, „Juventus“ pasinaudojo minutės pertraukėle. Tik pirmasis Ž.Urbono metimas po petraukėlės buvo sėkmingas, o kiti jo komandos draugai šaudė pro šoną. Pasibaigus laikui švieslentėje degė skaičiai, skelbiantys Kauno „Žalgirio“ pergalę (95:63).

„Žalgiris": P.Jankūnas 17 (8 atk. kam.), A.Milaknis 12, T.Klimavičius 11 (7 atk. kam.), O.Samhanas 9 (6 atk. kam.), T.Watsonas 9, D.Collinsas 7, T.Plaistedas 7, T.Delininkaitis 7, M.Pocius 6, M.Brownas 5, A.Čapinas 3. „Juventus": M.Pociukonis 12, A.Vasiliauskas 11, G.Maceina 8 (7 atk. kam.).