2011 08 19

„Žalgirio“ arenos atidarymą vainikavo lietuvių pergalė prieš Europos čempionus (nuotraukos)

Įspūdingą „Žalgirio" arenos atidarymą vainikavo Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės pergalė prieš Europos čempionus. Lietuviai 88:76 (25:19, 25:14, 15:25, 23:18) nugalėjo Europos čempionus ispanus ir iškovojo antrąją pergalę pasirengimo etape.
/ Įkrauk reporterio nuotrauka

Tai buvo tik antroji lietuvių pergalė šiame pasirengimo cikle, tačiau jau dabar galime įžvelgti progresą komandos žaidime. Savų sirgalių akivaizdoje mūsiškiai sugebėjo ne tik nugalėti Europos čempionus, tačiau atsirevančuoti už visai neseniai patirtą pralaimėjimą Ispanijoje bei padovanoti naujosios arenos atidarymą stebėjusiems žiūrovams puikų krepšinio spektaklį.

Jau nuo pirmų minučių pirmavę lietuviai sugebėjo išlaikyti savo pranašumą visas rungtynes, o ispanai pirmoje rungtynių pusėje neturėjo visiškai jokio priešnuodžio savo varžovams.

Pirmus du kėlinius Europos čempionai didžiąją dalį taškų rinko baudų metimais, kurių iš viso metė 38, ir iš jų pataikė 28. Daug nervų svečiams kainavo ir geras Manto Kalniečio bei Simo Jasaičio žaidimas. Pastarasis tapo ir pirmuoju krepšininku pelnusiu taškus naujoje arenoje.

Kalniečio ir Jasaičio vedini lietuviai surengė spurtą antrojo kėlinio pradžioje, o antram kėliniui artėjant į pabaigą aikštelės šeimininkų pranašumas siekė net 16 taškų, o po dviejų kėlinių pranašumas tapo 17 taškų.

Pirmoji rungtynių dalis parodė, jog lietuviai ir toliau nesugeba tvarkytis su varžovų priekine linija. Broliai Gasoliai po lietuvių krepšiu atkovojo 20 kamuolių, o tai yra kiek daugiau nei pusė visos Lietuvos rinktinės atkovotų kamuolių skaičius. Tiesa, šeimininkams pavyko kiek pristabdyti Pau Gasolį, kuris didžiąją dalį savo taškų rinko baudų metimais.

Trečiajame kėlinyje lietuvaičiai, kaip jau tampa įprasta, pateko į duobę, o tuo pasinaudoję ispanai sumažino varžovų pranašumą iki 7 taškų. Trečio kėlinuko metu lietuviai suklydo tiek kartų, kiek suklydo per pirmus du kėlinius - 6.

Situacija tapo dar blogesnė kuomet traumą patyrė rinktinės kapitonas Robertas Javtokas. Krepšininkas trečiojo kėlinio viduryje skausmingai nusileido ant žemės po susidūrimo su Marcu Gasoliu ir išsinarino alkūnę.

„Jam išniro alkūnė. Atrodo baisokai, daug nenoriu kažką komentuoti. Pasitikiu mūsų daktarais, jie padarė ne vieną stebuklą. Žinau Roberto charakterio savybes, kai jis be abiejų kojų uždengė Scolą", - po dvikovos apie komandos kapitono traumą trumpai kalbėjo rinktinės vyr. treneris Kęstutis Kemzūra.

Ketvirtajame kėlinyje prie Kalniečio ir Jasaičio prisijungė Jonas Valančiūnas, kurio sėkmingas žaidimas padėjo lietuviams išlipti iš duobės ir susigrąžinti dviženklį pranašumą. Valančiūnas dar kartelį šiose rungtynėse įrodė, kad būdamas vos 19 metų ir, lyginant su broliais Gasoliais, menko sudėjimo, gali žaisti gerai ir naudingai komandai.

17 minučių aikštėje praleidęs Valančiūnas pelnė 11 taškų, po krepšiais atkovojo 5 atšokusius kamuolius, išprovokavo 5 varžovų pražangas bei perėmė du kamuolius ir buvo naudingiausias savo ekipos gretose.

Puikias rungtynes sužaidęs Kalnietis pelnė 16 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 bei perėmė 3 kamuolius. Jasaitis prie pergalės pridėjo 13 taškų, 4 atkovotus kamuolius bei 1 rezultatyvų perdavimą.

Įdomu ir tai, kad lietuviai beveik visiškai „išjungė" ispanų snaiperius, kurie pataikė vos 4 tolimus metimus iš 22 bandymų, kai lietuvaičiai į varžovų krepšį įmetė 7 metimus iš 17. Tiesa, aikštelės šeimininkai sėkmingiau atakavo ir iš vidutinio nuotolio (55% prieš 38%) bei nuo baudų metimo linijos (88% prieš ispanų 74%).

Opiausia Lietuvos nacionalinės rinktinės vieta ir toliau išlieka atkovoti kamuoliai, kuriuos mūsiškiai pralaimi beveik kiekvienose draugiškose rungtynėse. Galbūt šią problemą pavyks išspręsti prieš Rusijos rinktinę?