Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ekranuose – kulinarijos menas

Kadras iš filmo „Šokoladas“
Kadras iš filmo „Šokoladas“
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Apipinta meile ir intrigomis, šeimos santykiais ar gyvenamojo laikotarpio aktualijomis... Kino juostose labai sėkmingai plėtojama kulinarijos tema. Apie ką pasakoja visų mėgstami filmai?

Bažnyčios draustą, o gydytojų vertintą šokoladą 2000 m. juostoje „Šokoladas“ ryžosi išaukštinti režisierius Lasse’as Hallstromas. Pakvietęs aktorius seksualųjį Johnny Deppą ir žaviąją Juliette Binoche, švedų kino meistras nusikėlė į praėjusio amžiaus 6-ojo dešimtmečio pabaigos Prancūziją. Mažame provincijos miestelyje paslaptinga jauna moteris, paskatinta smalsaus kaimyno, atidaro šokolado krautuvėlę. Nepakartojamais aromatais ir nuodėmingais skoniais viliojanti konservatyvius gyventojus Viana sulaukia bažnyčios pasmerkimo, bet pradeda miestelyje naują gyvenimo etapą. Už puikų skonio ir nuodėmės derinį juosta buvo nominuota keturioms „Auksinio gaublio“ ir penkioms „Oskaro“ statulėlėms.

Į San Fransisko pakraštyje stūksančią mažą ir jaukią krautuvėlę užsukę klientai ieško ne tik prieskonių. Pirkdami kvapiųjų gvazdikėlių ar kario, jie trokšta svajonių išsipildymo. Parduotuvės šeimininkę Tilo likimas apdovanojo gebėjimu matyti žmonių praeitį ir ateitį, nulemti likimą parenkant prieskonius. Tačiau, kad išsaugotų savo galias, gražuolė turi laikytis trijų taisyklių: niekada neišeiti iš parduotuvės, nesiliesti prie kitų žmonių ir atsisakyti asmeninio gyvenimo – atsiduoti tik prieskoniams. O ką daryti, kai į širdį pasibeldžia meilė?..

P. M. Bergeso dramoje „Prieskonių princesė“ (2005) išaukštintos prieskonių galios – ne režisieriaus lakios fantazijos vaisius. Apie jas žinota dar gilioje senovėje. Romėnai už galimybę pagardinti maistą atiduodavo vergus. Arabai, prekiaudami prieskoniais, rizikuodavo gyvybe. Jų ieškodamas Christoforo Colombo atrado Ameriką. Kryžiuočiai iš karo žygių lauktuvių veždavo įvairiausių prieskonių, o genujiečiai XII a. atlyginimus kariams mokėdavo auksu ir pipirais.

Net ir šiandien Indijoje prieskoniai – daugiau nei maisto pagardas. Jie naudojami maišant balzamavimo skysčius, deginami kaip aukos dievams. Pagardais įtrinami nuotakos smilkiniai, naujagimio kakta ir karūnuojamo valdovo kūnas. 

Išsamiau, kokiose kino juostose sėkmingai plėtojama kulinarijos tema, skaitykite 4-ajame populiariausio savaitraščio moterims „Ji“ numeryje!

Žurnalas „JI“
Komentarai
Temos Kulinarija
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ji24