Publikuota: 2012 balandžio 29d. 21:17
Žurnalas „JI“

Aristokratiška namų dvasia

Tradiciniu anglišku stiliumi įrengti namai itin jaukūs, nes juose juntamas ypatingas žmogaus ryšys su gamta. Mediniai baldai, margi raštai, nėriniai, krištolo spindesys čia susilieja į darnią visumą ir kuria ypatingos prabangos įspūdį.
Interjeras
Shutterstock nuotr. / Interjeras

Gamtos spalvų gama

Šiuolaikiškame angliškame interjere itin dažnai dominuoja tikrą anglišką dvasią atspindintys švelnūs rausvi, gelsvi ir rusvi Anglijos rožynų bei miškingų kalvų atspalviai, kiek rečiau čia sutinkama saulės geltona ir vaiski dangiška spalvos. Tokiu stiliumi įrengtuose namuose paprastai gausu ir baltos spalvos, kuri minėtus gamtos atspalvius tarsi sujungia į darnią visumą. Konservatyvesniam angliškam interjerui būdingesnė sodresnių gamtos spalvų (šlapių samanų ir žolės, gintaro, ąžuolo žievės, raudonmedžio ir kt.) gama, o karališka balta spalva čia užima konkrečią vietą. Pavyzdžiui, kurdama preciziškos švaros įspūdį, ji karaliauja virtuvėje, miegamajame ar vonios kambaryje.

Dizainerio patarimas. Jeigu siekiate gyventi aristokratiškai, verta pamėginti prisijaukinti įvairius rožinius atspalvius. Suderinti su kitomis natūraliomis gamtos spalvomis (įvairiais žaliais ir rudais atspalviais) patalpai jie suteikia ypatingo jaukumo.

Masyvūs baldai

Tradiciniam angliškam stiliui būdingi masyvūs natūralaus medžio (ąžuolo, raudonmedžio, pušies) baldai, primenantys karalienių ir karalių laikus. Aristokratišką dvasią tokiuose namuose kuria ne tik sodrios, sunkios medienos spalvos, bet ir tokių baldų dekoras: sendinto metalo rankenėlės, raižytos kojelės, natūralios odos intarpai ir pan. Minkšti angliško stiliaus baldai itin įspūdingi. Aukšti raižyti sofų atlošai, dekoratyviu metalu kaustyti masyvūs krėslai, gobeleno pagalvėlėmis paminkštintos kėdės... Minkštoji baldų dalis dažniausiai būna aptraukta natūralia oda arba margu gobelenu (itin mėgstami gėlių raštai), paminkštinta keliais sluoksniais puraus porolono.

Dizainerio patarimai
Kuo senesnės išvaizdos mediniai baldai, tuo jie tinkamesni angliško stiliaus interjerui kurti. Norėdamos išgauti senumo pojūtį, pasinaudokite dekupažo technnika arba paprasčiausiu švitriniu popieriumi.

Tradicinio angliško stiliaus natūralaus medžio baldų geriausiai ieškoti sendaikčių turgeliuose arba antikvariatuose. Čia ypač verta atkreipti dėmesį į indaujas, aukštas knygų lentynas, arbatos staliukus. Tai baldai, be kurių sunku įsivaizduoti angliško stiliaus namus.

Iškalbingi aksesuarai

Anglai – šeimos žmonės, todėl nenuostabu, kad jų namuose gausu protėvių dvasia alsuojančių įvairių relikvijų: sidabriniuose ar žalvariniuose rėmuose įrėmintų paveikslų, nuotraukų, smulkmeniško dizaino porceliano servizų ir kitokių mielus senolius bei šilčiausias gyvenimo akimirkas menančių smulkmenų. Angliškuose namuose savo vietą visada randa sendinto metalo žvakidės, skambančio krištolo taurės, nėriniuotos rankų darbo pagalvėlės ir servetėlės, sidabriniai stalo įrankiai ir, žinoma, didžiulės gyvų gėlių puokštės, sumerktos į krištolo vazas.

Raštuoti paviršiai

Angliški namai neįsivaizduojami be margų paviršių, todėl sienos čia dažniausiai būna išklijuotos gėlėtais arba dryžuotais tapetais. Kadangi anglams labai svarbu minkštumo pojūtis, jų namuose vieną pagrindinių vaidmenų vaidina įvairūs margi audiniai. Ypač dažnai interjere naudojamas sunkus ir minkštas gobelenas – dažnai juo dekoruojamos ne tik sienos, bet ir langai.

Jaukiam margumo įspūdžiui sustiprinti anglai dažnai renkasi purius įvairaus dydžio kutuotus kilimus, ne tik gobeleno, bet ir raštuotas medvilnines, tvido ar velveto pagalvėles, lovų užtiesalus, staltieses bei servetėles.

Nors, kaip supratote, angliškam stiliui būdinga margų raštų gausa, nereiškia, kad tokiuose namuose vyrauja chaosas – visi ornamentai čia skrupulingai suderinti tarpusavyje, pavyzdžiui, gėlėti paviršiai visada būna panašių atspalvių.

Dizainerio patarimas. Paprasčiausias būdas susikurti angliška dvasia alsuojantį interjerą neperkant naujų baldų – pakeisti sofų, fotelių ir kėdžių gobeleną.

Naudinga žinoti

Angliško stiliaus interjere paprastai dominuoja trys arba keturios pagrindinės spalvos, o stambūs ornamentai derinami su smulkesniais. Vienas pagrindinių šviesos šaltinių tradiciniuose  angliškuose namuose – krištolinis sietynas. Dažnai su juo derinamos krištolo žvakidės.

Angliškuose namuose labai populiarus vadinamasis atviras patalpos planavimas, todėl čia dažnai virtuvė būna sujungta su svetaine.

Anglai itin vertina riešutmedžio, ąžuolinius ir raudonmedžio baldus.

Šiuolaikiškam angliškam stiliui būdingas stilių mišinys, todėl tradicines angliškas detales drąsiai galima komplektuoti su kitokių mėgstamų stilių aksesuarais.

Komentuoti straipsnį
PRISIMINTI
ATSTATYTI
Pranešti klaidą
Pažymėkite klaidą tekste, pele paspaudę kairijį pelės klavišą
Užpildykite klaidos formą ir išsiųskite
Komentuoti
* - privalomi laukai

Komentaras įrašytas

Naujausi komentrai

Komentarų nėra
Į viršų

Kitos naujienos

Interjeras

Kaip parinkti ir derinti tapetus: spalvos ir raštai

Tapetai yra itin dažnai naudojama interjero dekoravimo priemonė. Vis dažniau minimalizmą pakeičia prabanga ir puošnumas, vis daugiau žmonių pageidauja klasikos stiliaus interjerų, garantuojančio jaukumą ir nepavaldumą laikui.
Interjeras

5 mitai apie širmas – originalią langų dekoro priemonę

Prieš šimtmečius iš Kinijos atkeliavusias pastatomas širmas keičia modernūs interjero sprendimai – ant bėgelių stumdomos audinių plokštės. Anot interjero dizainerio Rimanto Špoko, šios dar gerai nepažįstamos interjero naujovės žmonėms kelia daug klausimų, tačiau skinasi kelią ir pelno dizainerių pripažinimą.
Žymės:Interjeras
Interjeras

Stalo dekoro idėjos įsimylėjėlių vakarui

Jau akys raibuliuoja nuo aistringos raudonos spalvos? Kaip bebūtų banalu, ji vis tiek traukia akį. Tačiau pasiūlysime ir kitų madingų spalvinių variantų romantiškam vakarui.
Interjeras

Įdomesni augalų komponavimo variantai interjere

Bene labiausiai namai nuo biuro skiriasi tuo, kad gyvenamajame būste negailime vietos augalams. Kaip sukurti jaukų gamtos kampelį? Tegul kalba specialistai.
Interjeras

Medis interjere: jaukumas, funkcionalumas ir originalumas viename

Interjere medis buvo naudojamas visuomet, kito tik jo santykis su kitomis medžiagomis. Šiandien, kai sintetinės medžiagos vis labiau stumiamos į šalį, modernaus stiliaus mėgėjai atsigręžia į būsto akcentus iš natūralių medžiagų. Pasak interjero dizainerės Silvijos Samoškaitės-Lišauskienės, medis interjerui gali suteikti savito charakterio, jaukumo arba, atvirkščiai, tapti labai moderniu interjero puošybos akcentu.
Interjeras

Kilimas interjere: „už“ ar „prieš“?

„Prieš“ sako tie, kuriems kilimas tik dulkes kaupiantis daiktas. Ir, žinoma, su tuo negalima nesutikti. Tačiau kaip dažnai būna, šalia trūkumų slypi ir tam tikri privalumai, neretai įveikiantys visus pasipriešinimus. Tarkime, kilimas gali suteikti spalvų interjerui, šilumos, juo malonu vaikščioti... Apie dizainą nė nekalbame – kilimai gali būti aukštosios mados šedevrais, niekuo nenusileidžiančiais meno kūriniams.
Interjeras

Dėmesio verti vandens maišytuvai

Šiais laikais vandens maišytuvai nėra tik būtinas virtuvės ar vonios aksesuaras. Išdailinti iki menkiausių detalių, jie tampa įspūdingais dizaino kūriniais. Be to, paliečiami ir naujausių tehchnologijų vandens maišytuvai puikiai tinka be išmaniųjų naujovių negalintiems gyventi žmonėms. Pasidairykime po jų pasaulį. Gal kuriuo nors įsigudrinsite papuošti ir savo namus?
Žymės:Vanduo
Interjeras

Interjero dizainerė pataria, kaip suplanuoti vonios kambarį

Vonios kambario projektavimas ir įrengimas – nemenką galvos skausmą keliantis etapas. Nuo ko pradėti? Kada pasirūpinti grindų šildymu? Ar bus reikalingas santechniko vizitas? O gal geriau vonios projektavimą patikėti specialistams? „Svarbiausia, prieš įrengiant vonią ar atliekant remontą, išsirinkti joje norimą įrangą bei baldus ir juos išdėstyti savo projektėlyje ant lapo, tuomet kiti žingsniai bus aiškesni ir planingi“, – pataria interjero dizainerė Audronė Litinskienė.
Interjeras

Interjere – lipniųjų juostelių triumfas

Ir ne bet kokios, o dekoruotos pačiomis dailiausiomis spalvomis, gėlytėmis, raštais...
Interjeras

Knygos interjere. Kur jas sudėlioti?

Nors šiuolaikiniame pasaulyje įprastas knygas išstumia elektroninės, visuomet smagiau rankose laikyti dar kvepiančią spaustuvės dažais...