Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 11 14

10 naudingų patarimų perkantiems dulkių siurblį

Buities technikos pirkimas dažnai yra varginantis užsiėmimas. Prietaiso ypatybės bei funkcijos tampa esminiu kriterijumi renkantis namams reikalingą daiktą, tačiau gausybė aprašymų bei išskirtų savybių pirkėją varo į neviltį. Vis dėlto yra keli svarbiausi kriterijai, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis dulkių siurblį.
Dulkių siurblys
Dulkių siurblys

Tyrimų bendrovės „Psyma“ duomenimis, besirinkdami dulkių siurblį, vartotojai vertina ne tik jo galingumą, kurį, kaip pagrindinį kriterijų paprastai pateikia 95 proc. vartotojų, bet ir apie kitus niuansus, tokius, kaip laido ilgis (tuo domisi 65 proc. vartotojų), filtro tipas (59 proc.), tylus veikimo garsas (55 proc.) ir daugelį kitų.

Renkantis dulkių siurblį specialistai pataria atkreipti dėmesį į šiuos pagrindinius kriterijus:

1. Galingumą: gero dulkių siurblio variklio galia siekia 2000-2200 W.

2. Laido ilgį: laidas turi būti pakankamai ilgas, kad užtikrintų patogų tvarkymąsi ir nereikėtų dažnai ieškoti artimiausio elektros lizdo.

3. Filtrų tipą: specialistai rekomenduoja naudoti specialųjį hepa filtrą arba anglies filtrus, kurie sulaiko net pačias smulkiausias daleles ir švariai išvalo orą, todėl yra būtini jautresnius plaučius turintiems ar alergijos kankinamiems žmonėms.

Heppa filtras
Heppa filtras

4. Veikimo garsą: garsiai veikiantys dulkių siurbliai nemaloniai nuteikia besitvarkantįjį. Tyliau veikia tie dulkių siurbliai, kuriuose įmontuoti keičiamieji dulkių surinkimo maišeliai.

5. Mobilumą: nesunkiai tarp baldų laviruojantis ir ant šono nevirstantis dulkių siurblys yra patogesnis ir negadina grindų paviršiaus. Patogumą užtikrina ir tam tikri prietaiso patobulinimai, pavyzdžiui, siurblio žarna, kuri gali apsisukti 360 ° kampu, kai pats prietaisas išlieka stabilus.

6. Dulkių kaupimo vietą: geriausias sprendimas – keičiami dulkių surinkimo maišeliai, kurie praleidžia orą, todėl siurblys pasižymi didele trauka. Siurbliai, kuriuose yra tokie maišeliai, veikia tyliau ir yra galingesni nei tie, kuriuose yra dulkių surinkimo konteineriai.

7. Maišelio talpumą: didžiausią privalumą turi tie dulkių maišeliai, kurių nereikia keisti dažnai. Paprastai maišelio, kurio pakanka metams valyti vieno žmogaus gyvenamą patalpą, tūris yra 4-5 litrai.

8. Antgalių tipą: skirtingiems paviršiams siurbti yra pritaikyti skirtingi antgaliai, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad jie būtų su guminėmis apsaugomis, nebraižančiomis kieto paviršiaus, taip pat būtų minkštiems baldams ir parketui skirti antgaliai.

Kairėje: antgalis apmušalams, dešinėje: kietoms grindims.
Kairėje: dulkių siurblio antgalis apmušalams, dešinėje: kietoms grindims.

9. Oro judėjimo kryptį: naujausių modelių dulkių siurbliai orą pučia į viršų, kas apsaugo nuo įprastinių dulkių siurblių sukeliamo šalutinio efekto. Įprastam siurbliui pučiant orą pro šone įmontuotas angas, visos dulkės yra sukeliamos į orą, o pasibaigus tvarkymuisi, vėl nusėda ant žemės.

10. Ratukų tipą: rekomenduojama įsigyti siurblį, kurio ratukai guminiai – jie nebraižo grindų paviršiaus.

Guminiai ratukai
Guminiai dulkių siurblio ratukai
Straipsnio šaltinis: RsV agentūra „Ad verum“                   

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius