Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Moksliškai įrodyti būdai, padėsiantys kiekvieną rytą pasitikti su šypsena

Kas rytą prabundate neišsimiegoję ir subjurusios nuotaikos, o aplinkinių nenorite net akyse matyti? Gardus kavos puodelis gal kiek ir praskaidrina nuotaiką, tačiau kitas rytas ir vėl būna sunkus...
Rytas su šypsena
Rytas su šypsena / 123rf.com nuotr.

Tad ką daryti ir kokius gyvenimo įpročius derėtų pakeisti, kad kiekvieną rytą pabustumėte gerokai žvalesni ir daug pakilesnės nuotaikos, moksliniais tyrimais remdamiesi pataria tinklalapio huffingtonpost.com specialistai.

Namus papuoškite šviežiomis gėlėmis

Fotolia nuotr./Pavasario gėlių puokštė
Fotolia nuotr./Pavasario gėlių puokštė

Klausiate, kaip gėlės gali pakeisti savijautą? Psichologai tikina, kad įvairius kambarinius augalus ir gėles mes pasąmonėje susiejame su saugumo jausmu. Tad graži puokštė ant stalo, anot psichologų, turėtų jūsų veide sukelti šypseną ir įkrauti šiek tiek energijos visai likusiai dienai.

Miegokite ant dešiniojo šono

„Shutterstock“ nuotr./Miegas
„Shutterstock“ nuotr./Miegas

Pasirodo, jog tokia miego poza gali paveikti jūsų sapnus. Turkijos mokslininkai pastebėjo, kad ant dešiniojo šono miegantys žmonės kur kas dažniau sapnuoja švelnesnius ir teigiamas emocijas sukeliančius sapnus. Negana to, tyrimai rodo, jog daugelis ant dešiniojo šono naktį miegojusių žmonių ir rytais pabudo kur kas pakilesnės nuotaikos ir labiau pailsėję.

O jeigu mėgstate miegoti ant kairiojo šono, rizikuojate kur kas dažniau susapnuoti košmarus. Mokslininkai šį keistą faktą aiškina gan paprastai – tokia poza miegantys žmonės užspaudžia kairėje pusėje esančius organus.

Išgerkite šviežių apelsinų sulčių

„Fotolia“ nuotr./Šviežiai spaustos apelsinų sultys
„Fotolia“ nuotr./Šviežiai spaustos apelsinų sultys

Apelsinuose gausu vitamino B6 ir folio rūgšties – abi šios medžiagos ypač reikalingos žmogaus nuotaikai pakelti. Tad nepamirškite rytais išgerti bent vienos stiklinės šviežiai spaustų apelsinų sulčių, o jei pritrūksite laiko, įsimeskite didelį apelsiną į savo rankinę ir skubėkite į darbą!

Eikite miegoti valanda anksčiau

Fotolia nuotr./Nemiga
Fotolia nuotr./Nemiga

Klausiate, kodėl tai veikia? Ogi dėl visų įmanomų priežasčių – būsite geriau pailsėję, žvalesni ir kur kas pakilesnės nuotaikos pabusite ryte. Jei šių priežasčių jums dar negana, žinokite, kad prastai išsimiegoję, galite visai dienai prarasti humoro jausmą... Galvojate, juokaujame? Tikrai ne. Mokslininkai įrodė: tam, kad žmogus suprastų, jog kažkoks posakis yra juokingas, jo smegenys turi būti gerai pailsėjusios.

Harvardo universitete atliktas tyrimas parodė, kad nemigos kankinamiems studentams kur kas sunkiau sekėsi suprasti įvairius rodomus juokingus vaizdelius ar animacinius filmukus, nei tiems studentams, kurie tą naktį buvo gerai pailsėję.

Atlikite rytinę mankštą lauke

Fotolia nuotr./Bėgimas
Fotolia nuotr./Bėgimas

Šiltuoju metų laiku rytinę mankštelę geriausiai atlikite lauke. Anot mokslininkų, geriausias rytinis pratimas – 10 prisispaudimų. Taip ne tik sustiprinsite rankų raumenis, bet ir pažadinsite savo širdį. Jei rytais turite nedaug laiko, ne bėda, mankštelei užteks ir penkių minučių, tik būtinai atlikite ją lauke, mat grynas oras, anot mokslininkų, gerina nuotaiką ir pakelia savivertę.

Užsiimkite rytiniu „greituku“

„Fotolia“ nuotr./Pora miegamajame
„Fotolia“ nuotr./Pora miegamajame

Jeigu rytinės mankštos jūsų vis dėlto nedomina, siūlome jums kiek malonesnę alternatyvą – rytinį seksą. Pasirodo, kad testosterono lygis žmogaus organizme yra aukščiausias būtent rytais, todėl ir rytinis seksas yra kur kas malonesnis ir suteiks jums energijos visai dienai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius