Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vis dažniau smurto artimoje aplinkoje aukos nebetyli ir kreipiasi pagalbos

Jis ir Ji
Shutterstock nuotr. / Jis ir Ji
Šaltinis: Ji24.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Smurto aukomis tampa ne tik moterys, bet ir vyrai, ir vaikai“, – teigia Kauno apskrities VPK VTV Prevencijos skyriaus viršininkas Tauris Stauskis. Dėl augančios smurto problemos šeimose, Policijos komisariatas kartu su moterų krizių centru jau ketvirtus metus iš eilės organizuoja ir vykdo akciją „16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų“, kuri kasmet vyksta lapkričio 25 – gruodžio 10 dienomis.

T. Stauskio teigimu, pagrindinis šios akcijos tikslas – supažindinti žmones su smurtu artimoje aplinkoje, t. y. padėti atpažinti, adekvačiai įvertinti šį neigiamą socialinį reiškinį bei skatinti pasipriešinimą, netoleranciją bet kokiems smurtiniams veiksmams.

Pareigūno pastebėjimu, aukos vis dažniau išdrįsta kreiptis pagalbos, todėl pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje vis didėja: „Lyginant su pernai metais, šįmet įvyko net 1000 įvykių daugiau. 2013 metais turėjome 2700 iškvietimų, šiais metais buvo jau 3800 įvykių, į kuriuos reagavo policijos pareigūnai.“

Kauno apskrities VPK VTV Prevencijos skyriaus duomenimis, daugiausia smurto atvejų Kauno mieste vyksta miegamuosiuose rajonuose: Šilainių, Dainavos, Kauno mikrorajonuose.

T. Stauskis atkreipia dėmesį, jog viena dažniausių smurto priežasčių – alkoholis: „Išgėrę žmonės veliasi į konfliktą, kuris dažnai baigiasi muštynėmis, daiktų daužymu ir triukšmu namuose. To liudininkais būna vaikai, kurie neretai tampa ir smurto aukomis.“

Pareigūnas pabrėžia, jog nenorintys ar dėl savų priežasčių bijantys kreiptis tiesiogiai į policiją, smurtą šeimoje patiriantys asmenys gali kreiptis į visuomenines organizacijas (pavyzdžiui, Moterų krizių centrą), kurios suteiks būtiną pagalbą bei apie įvykį praneš policijai, kuri pradės iki teisminius tyrimus, sieks užkirsti kelią bet kokiems tolimesniems smurto proveržiams.

VIDEO: 16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų
16 pasipriešinimo smurtui prieš moteris dienų
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Ji24