Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

13-ąjį Vilniaus dokumentinių filmų festivalį atvėrė Kanuose apdovanotas filmas

Festivalio atidarymo vakaras
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Festivalio atidarymo vakaras
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) programos sudarytoja Sonata Žalneravičiūtė, ketvirtadienio vakarą paskelbdama 13-ojo festivalio pradžią, susirinkusiesiems priminė šių metų temą – „keliaujantys gyvenimai“. Nes keliaujame nuolat, net ir sėdėdami kino salėje.

Tylos minute pagerbus Anapilin išėjusį profesorių Leonidą Donskį, kelionės leitmotyvas buvo tęsiamas toliau – į sceną žengė ką tik 1200 kilometrų autobusu įveikęs ukrainiečių kolektyvas „Auksinės stygos“. Iš Chersono srities atvykusi grupė atliko keletą dainų, kurioms akomponavo bandūromis, ir taip savotiškai pradėjo dar vieną renginį – pirmą kartą Vilniuje organizuojamas Chersono srities dienas, skirtas Ukrainos Nepriklausomybės 25-osioms metinėms.

„Kino keliautojuose“ pristatomi trys penkerius metus filmuoti entuziastai, mėginantys išsaugoti vieną paskutiniųjų pasaulyje keliaujančių kino teatrų.

„Skalvijos“ kino centro direktorė ir VDFF programos sudarytoja Vilma Levickaitė juokavo, jog nors festivalis tryliktas, o jo organizatoriai tikrai netiki jokiais prietarais, iki šiol viskas vyksta ne pagal jų planą. „Mes jau esam pasirengę viskam, labai siūlau ir jums viskam pasiruošti“, – sakė V.Levickaitė, paskelbusi, jog žadėtas susitikimas su atidarymo filmo režisieriumi Amitu Madheshiya neįvyks, nes šis užstrigo Kijevo oro uoste.

Festivalį atvėrė filmas „Kino keliautojai“, sukurtas dviejų indų režisierių – Shirley Abraham ir jau minėto A.Madheshiya. Filme pasakojama apie kartą per metus kino džiaugsmą dovanojančius keliaujančius kino teatrus, kurie šiandien sulaukia vis mažiau žiūrovų. „Kino keliautojuose“ pristatomi trys penkerius metus filmuoti entuziastai, mėginantys išsaugoti vieną paskutiniųjų pasaulyje keliaujančių kino teatrų.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Festivalio atidarymo vakaras
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Festivalio atidarymo vakaras

Pasak V.Levickaitės, programa „Kinas – mano meilė“ ypatinga, nes į ją patenka filmai, iš dalies kalbantys apie pačius festivalio organizatorius.

Filmas, Kanų kino festivalyje pelnęs „Auksinės akies“ specialųjį paminėjimą, VDFF pristatomas programoje „Kinas – mano meilė“. Pasak V.Levickaitės, ši programa ypatinga, nes į ją patenka filmai, iš dalies kalbantys apie pačius festivalio organizatorius: „Tai filmai apie kino teatrus, kino entuziastus, kurie dirba, pluša, kad įvyktų toks susitikimas, kaip mūsų šiandien.“

Šių metų programoje beveik 4 dešimtys filmų. Žiūrovų laukia dvi retrospektyvos – čekų režisierės Helenos Třeštíkovos ir lietuvių kino legendos Audriaus Stonio. Taip pat – pagrindinė programa, filmai vaikams bei specialieji „Sirenų“ seansai.

„Skalvijos“ bei „Pasakos“ kino teatruose Vilniuje VDFF vyks rugsėjo 22 – spalio 2 d., Kauno „Romuvos“ kino centre ir Klaipėdos Kultūros fabrike – spalio 7–9 d.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą