Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kaip bėgant metams keičiasi moters krūtinė?

Nors atrodo, kad labai gerai pažįstame savo kūną, nebūtinai žinome, kas jo laukia ir kaip jis keisis bėgant metams. Galbūt metas susipažinti su savo krūtine ir jos ateitimi iš arčiau?
Moters krūtinė
Moters krūtinė / Shutterstock nuotr.
Temos: 2 Krūtys Sveikata

20+

Daug pasikeitimų

Merginų krūtinės dydis per šį laikotarpį gali smarkiai pakisti dėl daugybės priežasčių. Artėjant link trisdešimties, medžiagų apykaita gali truputėlį sulėtėti, bendras svoris padidėti, o tai labai lemia krūtinės dydį.

Jaunoms moterims neretai gali pasitaikyti fibrozinių pakitimų vienoje arba abiejose krūtyse.

Negana to, nemažai merginų tokiu laiku pastoja, taigi ir krūtinė gali padidėti net keliais dydžiais. Po žindymo periodo, vienų krūtinė išlieka didelė, kitų smarkiai sumažėja. Dėl nėštumo gali patamsėti ir padidėti speneliai, tačiau, pasibaigus žindymui, jų spalva ir forma paprastai grįžta į pirminę padėtį.

Jaunoms moterims taip pat neretai gali pasitaikyti fibrozinių pakitimų vienoje arba abiejose krūtyse. Tvarkosi moterų menstruacinis ciklas, atsiranda hormonų, ypač estrogeno, pakitimų. Tai gali pasireikšti gumbeliais, nelygumais ir tai visiškai normalu. Jeigu jaučiate skausmą toje srityje, tikiausiai tai bus fibroziniai pakitimai. Piktybinių auglių paprastai neskauda, nebent jie labai įsivešėję. Vis tik visus darinius geriausia patikrinti kreipusis į specialistus.

Fotolia nuotr./Krūtų savityra
Fotolia nuotr./Krūtų savityra

30+

Atsiranda strijų

Ne vienas nėštumas padaro savo, oda krūtų srityje tai maksimaliai įsitempia, tai atsileidžia. Dėl kintančio svorio krūtų, pilvo bei sėdmenų srityje atsiranda strijų; taip pat neretai krūtys nukąra. Situaciją šiek tiek gelbėja kruopšti odos priežiūra nėštumo metu – masažas ir specialių kremų naudojimas, taip pat stengimasis palaikyti stabilesnį svorį.

Vida Press nuotr./Kremo indelis
Vida Press nuotr./Kremo indelis

40 ir daugiau

Prarandama forma ir elastingumas

Atėjusi menopauzė paskatina didelius hormonų svyravimus, sumažėja moteriško hormono estrogeno gamyba. Tai paveikia ir krūtinę: ji nebėra tokia stangri ir kieta. Vyksta involiucija – atgalinis vystymasis.

Su amžiumi mažėja krūtų elastingumas. Krūtys tįsta ir minkštėja, mažėja riebalinis audinys, kartais tai gali vykti tik vienoje krūtų zonoje, o kita išlieka putli.

123RF nuotr./Moterys
123RF nuotr./Moterys

O svarbiausia, ką norime pasakyti, tai stebėkite ir mylėkite savo krūtis, rūpinkitės jomis ir žinokite apie galimus jų pokyčius. Tik taip galėsite lengviau atskirti, ar viskas gerai, o gal derėtų kreiptis į gydytoją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius