-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Gydytojos dermatologės atsako į Ji24.lt skaitytojų klausimus. 1 dalis

Su oda susijusių klausimų gali būti labai daug: odos atjauninimas lazeriu, aknės gydymas, apgamų ir kitų odos darinių (karpų, papilomų ir kt.) šalinimas, strijų ir randų korekcija lazeriu, cheminis odos šveitimas rūgštimi, tatuiruočių šalinimas... O kur dar bėrimai, odos porų užsikimšimas, pigmentinės dėmės...
Odos gražinimo procedūra.
Odos gražinimo procedūra. / Shutterstock nuotr.

Norite paklausti dėl jums ramybės neduodančių odos problemų?

Rašykite adresu ji24.lt@zlg.lt ir Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytojos dermatologės – Jolanta Žilienė, Eglė Drukteinienė, Gitana Šabūnienė, Aušrinė Ramanauskaitė ir Tatjana Orlovskytė – mielai atsakys į Jus dominantį klausimą.

„Sugihara“ nuotr./Iš kairės: Tatjana Orlovskytė, Jolanta Žilienė, Eglė Drukteinienė, Aušrinė Ramanauskaitė ir Gitana Šabūnienė
„Sugihara“ nuotr./Iš kairės: Tatjana Orlovskytė, Jolanta Žilienė, Eglė Drukteinienė, Aušrinė Ramanauskaitė ir Gitana Šabūnienė

Klausimas

Ar galimas cheminis veido šveitimas rūgštimi, jeigu išsiplėtę kapiliarai (ypač nosies srityje) ir labai pigmentuotas veidas? Ar šio šveitimo metu panaikinami vos pastebimi (plauko storumo) randeliai ir kiek dienų po šios procedūros tektų atostogauti namuose?  Ar procedūra atliekama 60-ies metų amžiaus moteriai?

Atsako gydytoja dermatologė Jolanta Žilienė

Cheminis šveitimas galimas – išsiplėtę kapiliarai ar padidėjusi odos pigmentacija nėra neigiami parodymai šiai procedūrai. Jei tikitės, kad išsiplėtę kapiliarai išnyks, teks nusivilti. Kai kurios pigmentinės dėmės gali pašviesėti, tačiau visiškai neišnyks, o kartais pašviesėjimo galime ir visai negauti (tai priklauso nuo pigmentacijos pobūdžio ir gylio, kuriuos įvertiname konsultacijos metu). Po procedūros oda taptų skaistesnė, tačiau reikėtų atlikti ne vieną procedūrą, o visą jų kursą. Cheminis šveitimas randelių nepanaikina, kadangi tai paviršinė procedūra. Kai randeliai visai švieži, po procedūros jie greičiau gyja ir tampa mažiau pastebimi. 60-ies metų amžiaus moteriai procedūrą galima atlikti, atostogauti visiškai nereikėtų, kadangi tai paviršinė procedūra.
 


Klausimas

Turėjau karpą ant kojos nykščio, apatinėje dalyje, žemiau pagalvėlės. Karpą užšaldė azotu, susidarė šašiukas, jis nusilupo ir po savaitės laiko po nusilupimo man ėmė skaudėti/niežėti tą vietą, ji truputį paraudusi. Ar taip turi būti? 

Atsako gydytoja dermatologė Tatjana Orlovskytė

Taip, gali būti, kadangi nusilupus šašiukui, toje vietoje liko jautri ir gležna odelė. Galbūt netyčia dar ir patraumavote. Kitas klausimas: ar ten nebeliko karpos? Jeigu minėti požymiai per savaitę laiko nepraeis, rekomenduoju pasirodyti gydytojui dermatologui.


Klausimas

Man 36 metai. Turiu probleminę veido odą. Oda yra nelygi, matosi vidiniai spuogeliai. Dažnai veido srityje atsiranda skausmingų spuogų. Ar tai gali būti aknės požymis? Kokią kosmetologinę procedūrą rekomenduotumėte atlikti?

Atsako gydytoja dermatologė Eglė Drukteinienė

Tokie bėrimai gali būti vėlyvosios aknės požymiai. Kosmetologinės procedūros gali tik trumpam pagerinti odos būklę, todėl rekomenduojamas gydytojo dermatologo paskirtas gydymas, kuris trunka 2–3 mėnesius, o kartais ir ilgiau.


Klausimas

Laba diena, norėjau pasiteirauti, ką galėtumėte patarti dėl spuogų gydymo, niekaip neišsigydau spuogų smakro srityje, dabar naudoju „Biodermos“ kremą. Gal Jūs patartumėte kokią kitą veiksmingą priemonę?

Atsako gydytoja dermatologė Aušrinė Ramanauskaitė

Spuogai vargina daugelį ne tik paauglystėje, bet ir vėlesniame amžiuje (kai kamuoja vėlyvoji aknė). Spuogų, kitaip nei aknės arba į ją panašių bėrimų, gali kilti dėl labai įvairių priežasčių, priklausomai nuo amžiaus, lyties, mitybos ir gyvenimo būdo, hormonų pokyčių, vartojamų vaistų ar kosmetikos. Dėl šios priežasties rekomenduoju išsamią gydytojo dermatologo konsultaciją.


Klausimas

Ką daryti su miliumais? Kodėl jie susidaro po akimis? Kaip jų atsikratyti? Ar tiesa, kad tai organizmo atsakas į baltymų netoleravimą?

Atsako gydytoja dermatologė Tatjana Orlovskytė

Miliumai – tai keratino pripildytos, po epidermiu esančios cistos, kurių aiški susidarymo priežastis iki šiol nėra gerai žinoma. Kartais šie dariniai gali atsirasti po kai kurių odos ligų bei būklių. Tarkime, dėl odos nudegimų, pūslinės odos ligos, porfirijos, ilgalaikio hormoninių tepalų naudojimo bei UV spindulių poveikio, taip pat galima ir genetinė predispozicija. Literatūroje, kaip galimas predisponuojantis miliumų susidarymo veiksnys, minimas per didelis gyvūninės kilmės baltymų bei riebalų naudojimas, tačiau moksliškai maisto įtaka miliumų susidarymui neįrodyta. 

Miliumai šalinami steriliomis mechaninėmis priemonėmis: atveriamas viršutinis cistos apvalkalo sluoksnis ir pašalinamas turinys. Tam naudojamos specialios kilputės, elektrokauteris, galimas šalinimas lazeriu bei azotu. Siekiant išvengti galimos infekcijos, kraujosrūvų ir kitų komplikacijų, miliumų gydymą rekomenduoju patikėti specialistams.


Klausimas

Nuo pat mažens mano veido oda yra linkusi į paraudimą. Pasportavus, po karšto dušo, esant įtampoje visas veidas parausta (ypač skruostai). Kartais atsiranda pavienės raudonos dėmės. Lankiausi pas kosmetologę. Aiškino, kad tai yra paveldima, neišgydoma. Naudoju priemones rausti linkusiai odai („Avene“ produkciją). Ar yra kažkokių veiksmingesnių priemonių, kurios tą paraudimą malšintų? Oda lygi, nesinori kasdien apsunkinti maskuojamosiomis priemonėmis, tačiau vien dėl paraudimų, kasdien naudoju kreminę pudrą („Clinique Redness Solution“).

Atsako gydytoja dermatologė Gitana Šabūnienė

Taip, dažniausiai tai būna paveldima. Jums reikalinga apžiūra, jei yra ne tik raudonis, bet ir išsiplėtusios kraujagyslės. Impulsinės šviesos aparatu arba kraujagyslių šalinimo lazeriu (nuspręstume po apžiūros) galima būtų atlikti procedūrą nedideliame odos plote ir įvertinti rezultatą.

Klausimas

Taip susiklostė aplinkybės, kad mano žmona Stasė patyrė labai sunkų insultą. Liko paralyžiuota dešinė jos kūno pusė (nevaldo rankos ir kojos), nors skausmą jaučia. Jos kalba taip pat labai nukentėjo, vos įmanoma suprasti žodį. Slaugyti tenka tik man, neturiu pagalbininkų, o man – 80 metų.

Patarkite, kaip man išsaugoti ligonę nuo pragulų? 4 mėnesius slaugau ir pragulų dar nėra, bet ligonė labiausiai mėgsta gulėti ant dešinio šono, todėl šio šono nugaros oda atrodo prasčiau negu kairiojo. Kartą per savaitę naudoju kremą „Tena“ patepti nugarai ir sėdmenims. Kasdien du kartus per valandą sodinu ant lovos krašto ir darau mankštą rankai ir kojai. Čiužinys specialiai pritaikytas, kad neatsirastų pragulos. Prašau nurodyti, ką aš darau neteisingai ir ką turėčiau daryti, kad pragulos neatsirastų?

Atsako gydytoja dermatologė Eglė Drukteinienė

Viską Jūs darote labai teisingai, nes pragulos atsiranda, kai dėl nuolatinio spaudimo sutrinka kraujotaka, todėl ligonio padėties pakeitimas, mankšta, lengvas masažas padeda to išvengti. Tinka ir specialūs kremai bei tepalai. Sveikatos Jums ir kantrybės.


Taip pat skaitykite: Gydytoja dermatologė atsako į dažniausiai užduodamus klausimus

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius