Tiesiogiai

Tiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentaraiTiesiogiai po gaisro Paneriuose: ugniagesių vado ir oro užterštumo tyrėjų komentarai

Slenka plaukai? Sužinokite, kada derėtų susirūpinti

Moterims plaukai yra jų pasididžiavimas ir džiaugsmas – storos ir išpuoselėtos garbanos džiugina kiekvieną. Tačiau, ką daryti, kai bėgant laikui pastebite, kad anksčiau stora buvusi kasa netikėtai virto veikiau pelės uodegą primenančia kasele?
Plaukų šepetys
Plaukų šepetys / „Shutterstock“ nuotr.

Jei prabudusi ant pagalvės randate vis daugiau iškritusių plaukų, o kiekvieną kartą išsimaudžiusi vonioje privalote ieškoti būdų, kaip išvalyti užsikišusius vamzdžius, derėtų susirūpinti. Plaukų slinkimas yra natūrali ir sveika atsinaujinimo proceso dalis, tačiau kartais plaukų sruogų netenkame gerokai daugiau nei turėtume. Apie dažniausias plaukų slinkimo priežastis ir įvairius su tuo susijusius mitus tinklalapiui sofeminine.co.uk pasakoja 40-ties metų darbo patirtį turintis dermatologijos profesorius Janas Wadsteinas.

Kas sukelia plaukų slinkimą?

Anot profesoriaus, plaukų slinkimą kiekvienam žmogui gali sukelti visiškai skirtingos priežastys. Vieniems plaukai kristi padeda dėl išsiderinusios hormonų pusiausvyros, kitiems – dėl patiriamo streso ar tiesiog dėl vitaminų trūkumo. Profesorius išskiria pagrindines priežastis, kurios sukelia plaukų slinkimą:

  • Stresas
  • Hormonų pusiausvyra/menopauzė
  • Sveikatos problemos
  • Diabetas
  • Šalutinis vaistų poveikis
  • Gimdymas (praėjus 2–4 mėnesiams po vaiko gimimo, motinai dažnai pradeda slinkti plaukai)
  • Plaukų formavimo priemonės ir prietaisai
  • Rūkymas

Taip pat skaitykite: Kodėl slenka plaukai vyrams ir moterims? Priežastys, apie kurias net neįtarėte

Kada dėl plaukų slinkimo derėtų susirūpinti?

Kai kuriomis dienomis tam, kad iškristų pakankamai nemažai plaukų, užtenka vien pajudinti galvą, ypač jei ji ką tik buvo išplauta, tačiau profesorius pataria atkreipti dėmesį, ar plaukų išslenka vos keli, ar ištisi kuokštai.

„Vidutiniškai per dieną yra normalu netekti maždaug 50–100 plaukų (nesirūpinkite, ant galvos jų turite daugiau nei 100 tūkst.), tačiau jei plaukai pradeda slinkti kuokštais, o ne po vieną, tai jau gali būti ligos požymis. Tokiu atveju patarčiau apsilankyti pas specialistą ir atrasti tikrąją plaukų slinkimo priežastį“, – pataria Janas Wadsteinas.

Anot jo, padidėjęs plaukų slinkimas yra ganėtinai akivaizdus – tiesiog pasižiūrėkite į savo plaukų šepetį ar pagalvę – kiek plaukų ten randate?

Stresas ir slenkantys plaukai. Kaip tai susiję?

Mūsų nuolat skubančioje ir viską vartojančioje visuomenėje stresas tapo praktiškai kasdieniu dalyku. Anot profesoriaus, šiuo metu jis yra pagrindinė plaukų slinkimo priežastis ne tik moterims, bet ir vyrams – pastarąjį dešimtmetį šis veiksnys tapo itin ryškus.

„Intensyvus stresas gali sutrikdyti plaukų augimo ciklą, todėl jie pradės augti ganėtinai ploni. Blogiausia tai, kad plaukai slinkti gali pradėti praėjus net keletui mėnesių po patirto didžiulio streso, todėl žmonės dažnai ir nesupranta, kodėl jiems pradėjo slinkti plaukai“, – atskleidžia profesorius.

Kaip užkirsti kelią plaukų slinkimui?

Visų pirma profesorius pataria atkreipti dėmesį į savo mitybą. Jei norite gražių ir sveikų plaukų į savo maisto racioną įtraukite kuo daugiau baltyminių produktų: mėsos, pupelių ir žuvies, nepamirškite ir daržovių, ypač, salotų ir špinatų, mat juose gausu organizmo sveikatai būtinos geležies.

„Nuo tinkamos ir subalansuotos mitybos priklauso ne tik mūsų organizmo sveikata, bet ir plaukų būklė. Plaukų slinkimą gali sukelti net ir įvairūs valgymo sutrikimai ar nesveikos ir pakankamai nesubalansuotos dietos, kurių laikydamiesi žmonės neaprūpina savo organizmo visais jam reikalingais vitaminais“, – perspėja Janas Wadsteinas.

Plaukai bus gerokai stipresni ir sveikesni, jei juos tinkamai prižiūrėsite. Dermatologijos profesorius pataria plaukus trinkti vėsiu vandeniu, jis jų taip stipriai nesausina kaip karšta srovė. Tą patį patartina daryti ir džiovinant plaukus džiovintuvu, šalto ar vėsaus oro srovė ne taip stipriai pažeis plaukus.

Taip pat skaitykite: Dveji metai be šampūno: ar ryžtumėtės tokiam eksperimentui dėl gražesnių plaukų?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius