Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sportinė apranga. Kaip išsirinkti?

Pasižadėjote pradėti sportuoti, bet vis atidėliojate ir viena priežasčių – neturite tinkamos aprangos? Tada šis straipsnis kaip tik jums. Skaitykite ir sužinokite, kaip išsirinkti sportinę aprangą, jei mankštinatės sporto klube, ir ką vilkėti aktyviai leidžiant laiką gamtoje.
Sportinė apranga
Sportinė apranga / „Shutterstock“ nuotr.

Jei lankote sporto klubą

Nusprendus pradėti treniruotis sporto klube, neprošal pasirūpinti nauja sportine apranga. Sakote, tinkamų drabužių galite rasti ir savo spintoje? Galbūt. Tačiau vilkėdama nutįsusius trikotažinius marškinėlius ir ne pirmos jaunystės treningines kelnes, jausitės nesmagiai ir nepatogiai.

Sporto klubas – ne podiumas, tad išleisti santaupas naujausios kolekcijos sportinei aprangai tikrai neverta. Visgi yra keletas dalykų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.

Taip pat skaitykite: Mankštos horoskopas pagal Zodiako ženklą: kiek esate ištvermingi sporto salėje?

Rinkitės universalų modelį

Jei dar neapsisprendėte, kokias treniruotes lankysite, rinkitės universalią aprangą: prigludusius marškinėlius, aptemptus šortus, bridžius ar ilgas tampres. Tokia apranga tiks ir aerobikos, ir kūno rengybos treniruotėms. Tik žiūrėkite, kad drabužių modelis tiktų pagal figūrą. Jei jūsų kojos stambokos, greičiausiai nenorėsite vilkėti tamprių, bet puikiai atrodysite su platesnio modelio kelnėmis.

„Fotolia“ nuotr./Treniruotė klubams
„Fotolia“ nuotr./Treniruotė klubams

Sporto aistruoliams skirta apranga dažniausiai siuvama taip, kad būtų kuo mažiau siūlių, kurios gali liestis prie kūno – trinti ar spausti. Sportuojant nepatartina vilkėti drabužių su sagomis ar užtrauktukais, nes jie taip pat gali trukdyti.

Skaitykite etiketes

Sportinio drabužio spalva ir modelis tikrai nėra svarbiausias dalykas. Kur kas svarbiau – iš kokio audinio jis pasiūtas. Sportiniai drabužiai dažnai siuvami iš sintetinių audinių ir tai neturėtų stebinti – juk juos lengva skalbti, jie greičiau džiūsta ir mažiau glamžosi. Be to, juose ne taip greitai dauginasi bakterijos. Dėl šios savybės ypač vertinami audiniai, kuriuose yra sidabro jonų, nes sidabras – puikus antiseptikas.

Taip pat skaitykite: Jaunas merginas klampina nauja valgymo sutrikimo forma

Tačiau bene svarbiausias reikalavimas šiuolaikinei sportinei aprangai – laidumas orui ir drėgmės išgarinimas. Šiomis savybėmis pasižymi „Dri-Fit“ ir kitais panašiais užrašais paženklinti audiniai. Tokius audinius paprastai sudaro du sluoksniai. Vienas jų apsaugo kūną nuo drėgmės (sulaiko ir neleidžia patekti ant kūno), o kitas – drėgmę sugeria ir išgarina. Pagal šią technologiją pagaminti drabužiai neprisigeria prakaito, todėl nelimpa prie kūno ir netrukdo judėti, net aktyviai sportuojant kūnas išlieka sausas ir šiltas.

Apatinis trikotažas

Sportuojant ne mažiau svarbus ir apatinis trikotažas. Nėriniais dekoruoti apatiniai šiam tikslui netinka ne tik higienos, bet ir patogumo sumetimais. Sporto aistruoliams skirti apatiniai siuvami iš tampraus trikotažo, kuris sugeria prakaitą ir apsaugo nuo nemalonaus drėgmės pojūčio. Ypač atidžiai reikėtų rinktis liemenėlę. Ji turėtų būti pasiūta iš itin elastingos ir tamprios medžiagos, kad gerai prilaikytų krūtis, bet jų nespaustų.

Daugiau – naujausiame žurnalo „Ji“ numeryje.

Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (4) nr.
Redakcijos archyvo nuotr./Žurnalo „Ji“ viršelis (4) nr.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Reklama
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius
Užsisakykite 15min naujienlaiškius