Lengviausia, ploniausia ir vandeniui atspari planšetė „Sony Xperia Z2“ (apžvalga)

Skaičiai ir charakteristikos iškalbingi: 426 gramai, vos 6,4 mm storis, apsauga nuo vandens ir raiškus ekranas užtikrins, kad „Xperia Z2“ rasite kone viską, ko tik galima norėti iš planšetės. Tiesa, visą komplektą naujovių kiek pritemdo dizainas: žiūrint į raiškų„Triluminous“ ekrane rodomą vaizdą neapleidžia jausmas, kad ekranas įdėtas į nuotraukos rėmelius.
15IG20140530Sony8191
15IG20140530Sony8191

Planšetė „Xperia Z2“ buvo išleista kartu su išmaniuoju telefonu, kuris vadinasi taip pat ir turi labai panašias technines charakteristikas, dalį telefono kameros funkcijų bei naujausią „Android KitKat“ operacinę sistemą.

Laikant rankose „Xperia Z2“ jausmas puikus – 426 g sverianti  WiFi versija su 10,1 colio ekranu leidžia ilgą laiką naršyti internete ir žaisti žaidimus nenuvarginant rankų.6,4 mm storio „Xperia Z2“ yra vos keliais milimetrais storesnė, nei rinkoje esantys ploniausi išmanieji.

15IG20140530Sony8185
Irmanto Gelūnuo nuotr./ Sony Xperia Z2 storis – 6,4 mm

Atsparumas vandeniui

Jeigu jums pavyks peržengti šį žmogišką psichologinį barjerą, planšetę galite drąsiai naudoti, pavyziui, skaitydami vonioje. Tik būtina nepamiršti sandariai uždaryti guminių krovimo jungties dangtelių

Planšetės nugarėlė padengta plastiku, kraštai – metalu, o juose yra įjungimo, maitinimo ir atminties kortelės jungtys, kurios visos paslėptos po specialiais guminiais dangteliais.

Jie skirti apsaugoti įrenginį nuo vandens ir dulkių – IP 58 technologija turi užtikrinti, kad planšetė nepraleis vandens gulėdama ne didesniame nei metro gylyje. Tai puiki žinia mėgstantiems skaityti vonioje arba tiems, kurių elektroninius įrenginius tiesiog traukia vanduo.

Tačiau kiek žmonių, nusipirkę pusantro tūkstančio litų kainuojančią planšetę, ją iš tiesų šlapins ar naudos per lietų? Nors vandeniui atsparūs telefonai nebėra naujiena, daugeliui vis dar atrodo, kad elektronika ir vanduo yra nesuderinami dalykai, todėl nuo vandens apsaugoti telefonai per lietų vardan atsargumo net netraukiami iš kišenių.

Jau antrą kartą turiu galimybę į vandenį panardinti skirtingą „Xperia Z2“ modelį ir patį jau antrą kartą apima šioks toks jaudulys, kad kažkas išsijungs ir nebeveiks. Tačiau ir antrą kartą viskas veikia puikiai. Kaip ir su visais iki šiol bandytais vandeniui atspariais telefonais.

Jeigu jums pavyks peržengti šį žmogišką psichologinį barjerą, planšetę galite drąsiai naudoti, pavyzdžiui, skaitydami vonioje. Tik būtina nepamiršti sandariai uždaryti guminių krovimo jungties dangtelių, kurie, deja, neatrodo labai patvarūs. Jei kaskart po krovimo juos uždarysite ir kraudami vėl atidarysite, vieną gražią dieną guma gali ir nusilupti.

Į „rėmelius“ įspraustas „Triluminous“ ekranas

Galbūt dėl to, kad galėtumėte nardinti planšetę į vandenį, jos dizainas vizualiai šiek tiek skirsis nuo konkurentų, kad ir „iPad Air“. Tamsi erdvė nuo planšetės krašto iki ekrano yra po stiklu. Šie „rėmeliai“ „Xperia“ planšetėje yra platūs, todėl ji patogiai tilps į rankas ir didesnių nykščių savininkams.

Tačiau dizainui „rėmeliai“ jokio žavesio neprideda – ir po kelių savaičių draugystės su planšete žvilgtelėjus į ekraną, kai, atrodo, akys turėjo priprasti, mane apima jausmas, lyg žiūrėčiau į vaizdą nuotraukoje. O kai turi planšetę su raiškiu „Triluminous“ ekranu, norėtųsi, kad viskas būtų nepriekaištinga.

15IG20140530Sony8181
Irmanto Gelūnuo nuotr./ Sony Xperia Z2 turi plačias kraštines

Nuo ankstesnės „Xperia Z“ versijos „Sony“ planšetės ekraną gerokai patobulino. Ankstesnis TFT ekranas sulaukdavo kritikos dėl neryškių spalvų, o šiame modelyje įdiegtas naujesnės kartos IPS LCD ir naudojama ta pati „Triluminous“ technologija, kaip ir „Sony Bravia“ serijos televizoriuose, tik pritaikyta mobiliesiems. Paprastai sakant, tai reiškia, kad „Sony“ planšetėje atsispindės labai plati spalvų gama ir ji turės vieną ryškiausių išmaniųjų ir planšečių ekranų tipų, kuriuos rasite rinkoje. Tiesa, ppi tankumas čia nebus pats didžiausias ir sieks 224, tačiau tai akies nerėžia.

50 parų budinti baterija

Tačiau „Sony“ įdiegė kelis energijos taupymo režimus ir veikimo laiku gali pranoksti konkurentus. Neįtikėtina, kiek laiko šis įrenginys gali veikti budėjimo režimu: pasak „Sony“ – 50 parų.

Planšetės valdymas nebus sudėtingas, ypač jei esate pažįstami su „Sony“ telefonais. Braukdami ekraną į šonus matysite atskirus meniu langus, kuriuose bus programėlės ir visi valdikliai. Iš kairės planšetės pusės viršaus pabraukę žemyn rasite pranešimus, iš dešinės – standartizuotą pagrindinį meniu – visai kaip ir daugumoje „Android“ telefonų. Tam, kad „pažadintmėte“ planšetę, nebūtina spausti šone esančio įjungimo mygtuko – užteks du kartus paliesti ekraną.

„Sony“ į planšetę įkėlė ir kai kurias gamyklines programas, kaip populiarus grotuvas „Walkamn“. „Xperia Z2“ turi skaitmeninę triukšmo izoliavimo funkciją, tačiau tam, kad ją panaudotumėte, reiks specialių ausinių, kurios į Lietuvoje parduodamą versijos komplektą neįeina.

Ar skaitmeninė garso izoliavimo funkcija planšetėje reikalinga? Juk muzikos planšete triukšmingoje gatvėje greičiausiai nesiklausysite – nelabai patogu, o namuose apsauga nuo triukšmo ne tokia reikalinga.

Jei planšetėje norėsite turėti daugiau muzikos arba bent keletą filmų, reikės įsigyti ir papildomą atminties kortelę – čia telpa vos 16 gigabaitų.

Didelė dalis techninės ir programinės įrangos telefone yra tokie pat kaip ir jau aprašytame telefone – 2,3 GhZ 4 branduolių „Snapdragon“ procesorius, 3 GB RAM, kurių pakaks ir naršymui, ir „Android“ žaidimams.

„Xperia Z2“ esanti 6 tūkst. miliamperų baterija nėra pati didžiausia – pagrindiniai konkurentai „iPad Air“ ir „Galaxy Tab Pro“ turi daugiau nei 8 tūkstančius. Tačiau „Sony“ įdiegė kelis energijos taupymo režimus ir veikimo laiku gali pranoksti konkurentus. Neįtikėtina, kiek laiko šis įrenginys gali veikti budėjimo režimu: pasak gamintojo – iki 50 parų.

(Ne)reikalinga kamera

Z2 turi 8 megapikselių galinę kamerą ( priekinė – 2) – kaip planšetei, itin daug. Padarytas nuotraukas galima redaguoti ir naudoti kūrybinius efektus ar fotografuoti judantį vaizdą vienu mygtuko paspaudimu padarant iškart keliolika nuotraukų.

Čia bus ir „Sony“ išgirtas Fono fokusavimas (Background defocus), kuris, deja, veiks tik tuomet, jei dvi nuotraukas sugebėsite padaryti nejudindami planšetės, o ir apskritai funkcija įspūdžio nepalieka.

Tačiau, kad ir kokia pažangi ši kamera būtų palyginus su konkurentų, kai kalbame apie kamerą planšetėje, kyla klausimas – kam fotografuoti su planšete, jei kišenėje turi išmanųjį telefoną, kuris greičiausiai turės daugiau nei 8 megapikselius ir su kuriuo fotografuoti žymiai patogiau?

„Sony“ sukurdama „Xperia Z2“ pademonstravo tikrai daug. Planšetės lengvumas, plonumas ir raiškus ekranas verti didžiausių pagyrų ir leidžia pamiršti kiek blankoką dizainą. 1,5 tūkst. litų kainuojanti „Xperia Z2“ (4G – 1,8 tūkst.) tikrai nebus blogiausias pirkinys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius