Kovingi filipiniečiai pergalę kroatams atidavė tik po pratęsimo

Sėkmingai pasaulio krepšinio čempionatą pradėjo Europos atstovai. Amerikiečio Mike‘o Fratello treniruojami Ukrainos krepšininkai įtikinamai įveikė Dominikos Respublikos rinktinę, o kroatai, susidūrę su netikėtu Filipinų pasipriešinimu, pergalę šventė tik po pratęsimo.
Andray Blatche su kamuoliu
Andray Blatche su kamuoliu / AFP/„Scanpix“ nuotr.

B grupė

Kroatija – Filipinai (23:9, 14:22, 20:18, 14:22, 10:7)

Rungtynių pradžia nieko blogo kroatams nežadėjo. Užtikrintai sužaidę pirmą kėlinį jie įgijo 14 taškų persvarą. Tačiau Filipinų komanda sudėti ginklų nė neketino.

Likus žaisti kiek daugiau nei 5 minutes kroatai vis dar buvo priekyje 64:56. Tuomet  filipiniečiai dukart pataikė iš toli, pridėjo dvitaškį ir, surengę spurtą 8:0, išlygino rezultatą.

Po vidurio puolėjo Andray Blatche trijų baudos metimų netgi išsiveržė į priekį 69:66.

Paskutinius taškus ketvirtajame kėlinyje Filipinų įžaidėjas Jaysonas Williamsas pelnė likus žaisti 39 sekundėms – rezultatas tapo 71:71, o per likusį laiką sėkmingos atakos nepavyko suregzti nė vienai komandai.

Pratęsime vėl virė lygi kova. Pergalę Kroatijai atnešė taiklūs Bojano Bogdanovičiaus baudos metimai paskutinę minutę. Po keturių jų iš eilės, likus 19 sekundžių, kroatai buvo priekyje 79:75.

Fantastiškas rungtynes sužaidęs A.Blatche dar smeigė tritaškį, bet išsigelbėti filipiniečiams jau neužteko laiko – Damjanas Rudežas sumetė dar dvi baudas ir kroatai triumfavo  81:78.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius (7/14 dvit., 2/4 trit.) - 26, Krunoslavas Simonas (7 atk. kam.) 12, Dario Šaričius (9 atk. kam.) 10, Ante Tomičius (11 atk. kam.) - 8 taškai.

Filipinai: Andray Blatche'as (7/20 dvit., 3/4 trit., 12 atk. kam.) 28, Jeffas Chanas (4/6 trit.) 17, Marcas Pingris - 10 taškų.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Ukrainos ir Dominiko Resp. rungtynių akimirka

C grupė

Ukraina – Dominikos Resp. 72:62 (12:13, 15:14, 21:13, 24:22)

Didžiąją rungtynių dalį vyko apylygis žaidimas. Pranašumą ukrainiečiams užtikrino spurtas  trečiojo kėlinio pradžioje, kai tris iš eilės tolimus šūvius paleido Poohas Jeteris, Maksimas Kornienko ir Sergejus Gladyras. Įgiję apčiuopiamą persvarą ukrainiečiai neišvaistė jos iki pat mačo pabaigos.

Ukraina: Poohas Jeteris (3/6 trit.) 16, Viačeslavas Kravcovas 13, Sergejus Gladyras (2/4 trit.) 12, Maksymas Kornijenko 9, Oleksandras Mišula 8.

Dominikos Respublika: Francisco Garcia (4/8 trit.) 18, Edgaras Sosa 11, Jamesas Feldeine'as 10, Jackas Martinezas 6.