Kuo toliau, tuo sunkiau: Lietuvos rinktinė išplėšė pergalę prieš Braziliją – 64:61

Ketvirtadienio vakarą nepailstanti Lietuvos krepšinio rinktinė žaidė jau vienuoliktąsias kontrolines rungtynes prieš Pasaulio čempionatą Ispanijoje. Brazilija mūsų rinktinei buvo parengusi rimtą iššūkį. Antrajame kėlinyje užsnūdusi Lietuvos rinktinė turėjo rimtai padirbėti, kad panaikintų 17 taškų atsilikimą ir įsirašytų jau vienuoliktą pergalę.
Vyrų rinktinė
Vyrų rinktinė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Lietuva – Brazilija 64:61 (18:22, 7:16, 21:14, 18:9)

Brazilai jau pirmajame rungtynių kėlinyje demonstravo puikų nusiteikimą ir neleido lietuviams atsipalaiduoti. Po puikios rungtynių pradžios antrajame kėlinyje brazilai tiesiog užgulė lietuvius, kurie sugebėjo pelnyti vos septynis taškus.

Brazilai šiose rungtynėse buvo įgiję net 17 taškų pranašumą.

Trečiajame kėlinyje lietuviai susikaupė ir laimėjo kėlinį, o rezultatyviau pradėjo rungtyniauti J.Valančiūnas, kuris pirmoje rungtynių pusėje buvo pelnęs vos tašką. Ketvirtajame kėlinyje lietuviai jau perėmė iniciatyvą ir tik sėkmingos rungtynių pabaigos dėka išplėšė pergalę.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausi buvo po 11 taškų surinkę Jonas Valančiūnas ir Jonas Mačiulis. Donatas Motiejūnas pridėjo 10 taškų ir 8 atkovotus kamuolius.

Brazilijos rinktinėje 14 taškų surinko R. Hettsheimeris.

Šioms rungtynėms Jonas Kazlauskas neregistravo Artūro Gudaičio ir Ado Juškevičiaus.

Penktadienį lietuviai žais su Irano rinktine, o šeštadienį – su šeimininkais slovėnais.

Į Slovėniją Lietuvos krepšinio rinktinė išvyko po pergalingo finišo draugiškame turnyre Kaune. Vietos žiūrovams lietuviai pademonstravo pergales prieš Graikijos, Naujosios Zelandijos ir Slovėnijos rinktines.

Sužaidusi trejas rungtynes Slovėnijoje Lietuvos rinktinė pasuks į Zagrebą, kur jų lauks paskutinis išbandymas prieš pasaulio čempionatą – Kroatija.

Lietuvos rinktinė pasirengimo čempionatui metu kol kas žygiuoja be kluptelėjimų: ji užvakar 80:76 įveikė Slovėniją, 85:79 palaužė Naująją Zelandiją, 86:67 sutriuškino Graikiją, 91:78 nugalėjo Australiją, 70:54 įrodė savo pranašumą prieš Ukrainą, dukart – 83:66 ir 90:81 – laimėjo prieš Suomiją, dusyk – 82:51 ir 81:54 – pranoko Gruziją bei 93:74 įveikė Latviją.

Rungtynių statistika: Brazilija – Lietuva

Dvitaškiai: 18/41 (44 proc.) – 16/36 (44 proc.)
Tritaškiai: 5/16 (31 proc.) – 6/14 (43 proc.)
Baudų metimai: 10/17 (59 proc.) – 14/17 (82 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 28 – 37
Perimti kamuoliai: 9 – 3
Rezultatyvūs perdavimai: 15 – 12
Klaidos: 16 – 22

Lietuva: J.Valančiūnas ir J.Mačiulis po 11, D.Motiejūnas 10 (8 atk. kam.), K. Lavrinovičius 9, R.Seibutis 8, M.Kalnietis 5, M.Kuzminskas 4 (7 atk. kam.), M. Pocius, D.Lavrinovičius ir Š.Vasiliauskas po 2.

Brazilija: R.Hettsheimeris 14, N.Hilario 13, T.Splitteris 11.

Ketvirtasis kėlinys: Lietuva – Brazilija 64:61 (18:22, 7:16, 21:14, 18:9)

40 min. M.Kalnietis smeigė tritaškį. N.Hilario atsakė dvitaškiu. Du taškus pelnė D.Motiejūnas. Likus žaisti 20 sek. puldamas prasižengė M.Kalnietis. Visgi rungtynių pabaigą sėkmingiau sužaidė lietuviai.

39 min. J.Valančiūnas baudos metimais išlygino rezultatą – 59:59.

38 min. Likus žaisti dvi minutes J.Mačiulis pataikė tritaškį ir sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 57:59.

35 min. Paskutiniame ketvirtyje kovai Lietuvos rinktinę pažadino J.Valančiūnas, kuris pelnė du dvitaškius iš eilės.

Trečiasis kėlinys: Lietuva – Brazilija 46:52 (18:22, 7:16, 21:14)

30 min. Lietuviai užtikrintai laimėjo kėlinį ir prieš paskutinį ketvirtį atsiliko šešiais taškais.

28 min. D.Lavrinovičius baudos metimais pelnė pirmuosius savo taškus – 46:50.

27 min. M.Kuzminsko dvitaškis sumažino atsilikimą iki šešių taškų – 44:50.

25 min. J.Valančiūnas sumetė baudos metimus ir savo sąskaitoje turėjo vos tris taškus. Brazilai atstatė dešimties taškų skirtumą. Dar du taškus pridėjo J.Valančiūnas – 42:50.

24 min. Po M.Kalniečio dvitaškio skirtumas ir vėl buvo dešimt taškų – 38:48.

23 min. K.Lavrinovičius ir J.Mačiulis pataikė tritaškius vienas po kito ir mažino atslikimą iki dešimties taškų.

21 min. D.Motiejūnas pataikė du iš eilės dvitaškius, tačiau šlubčiodamas paliko aikštę ir už jį baudos metimą turėjo įmesti K.Lavrinovičius – 30:40.

Antrasis kėlinys: Lietuva – Brazilija 25:38 (18:22, 7:16)

20 min. R.Seibutis pataikė dvitaškį ir antros iš eilės minutės pertraukėlės paprašė brazilai. Vos septynis taškus šiame kėlinyje sukrapščiusi Lietuvos rinktinė jau atsiliko 13 taškų.

19 min. Po D.Motiejūno dvitaškio lietuviai atsiliko 15 taškų ir šiame kėlinyje tepelnė penkis taškus – 23:38.

17 min. M. Vieira de Sousa ir A. Varejao pataikė lengvus dvitaškius ir privertė nerimauti J.Kazlauską, kuris paprašė minutės pertraukėlės – 21:36.

15 min. Lietuvių taškų tylą pertraukė J.Mačiulio tritaškis – 21:32.

13 min. L. Tayloras pridėjo dar du taškus. Į aikštę sugrįžo M.Kalnietis. Po R. Neto taiklaus metimo brazilai šiame kėlinyje jau pelnė dešimt taškų. Lietuviai – nei vieno.

12 min. Po trečiojo brazilo tritaškio iš trijų lietuviai atsiliko jau dešimčia taškų ir J.Kazlauskas paprašė pasitarimo – 18:28.

11 min. R. Hettsheimeris tritaškiu atidarė ir antrąjį kėlinį – 18:25.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Brazilija 18:22

10 min. Rezultatą baudos metimais išlygino J.Mačiulis ir tuoj pat pats prasižengė. Kėlinys baigėsi R. Hettsheimerio tritaškiu.

9 min. K.Lavrinovičius dar du taškus pridėjo baudos metimais. Jo brolis iškart po to prasižengė ir jau pasiuntė brazilą mesti baudų. N. Hilario neklydo. Savo eilės prie baudų metimo linijos sulaukė ir M.Pocius – 16:18.

7 min. K.Lavrinovičius tritaškiu mažino lietuvių atsilikimą iki dviejų taškų – 12:14.

6 min. Š.Vasiliauskas pakeitė M.Kalnietį. M.Kuzminskas pataikė sudėtingą metimą iš po krepšio. Bet N. Hilario ir vėl buvo taiklus kitoje aikštės pusėje – 9:13.

5 min. Po N. Hilario dvitaškio R.Seibutis atsakė tuo pačiu. Tačiau brazilai ir toliau lengviau įsibėgėdavo ir privertė prasižengti M.Kuzminską – 7:11.

3 min. N. Hilario įdėjo kamuolį krepšį, o D.Motiejūnas atsakė dvitaškiu. A. Garcia atsakė pirmuoju rungtynių tritaškiu – 5:9.

2 min. Po T.Splitterio pražangos vieną baudos metimą pataikė J.Valančiūnas.

1 min. Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė T. Splitteris. Rezultatą lygino R.Seibutis – 2:2

Startinis Lietuvos rinktinės penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Valančiūnas, Mindaugas Kuzminskas, Donatas Motiejūnas.