Pagrindinių lietuvių varžovų D grupėje dvikovoje Slovėnija įveikė Australiją

Pasaulio krepšinio čempionato antrose D grupės rungtynėse šeštadienį gausiai sirgalių palaikoma Slovėnijos krepšinio rinktinė iškovojo pirmąją pergalę, 90:80 (27:19, 22:24, 20:17, 21:20) palaužusi Australijos krepšininkus.
Goranas Dragičius
Goranas Dragičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Australija: A.Baynesas (7 atk. kam.) 21, D.Andersenas 14, B.Newley 13, J.Inglesas 12.

Slovėnija: G.Dragičius (7 atk. kam., 4 rez. perd. 5 rez. perd., 5 klaid.) 21, D.Lorbekas 13, Z.Dragičius ir J.Balažičius po 10.

Pirmasis kėlinys. Komandos rungtynes pradėjo aktyviai ir gana lengvai rinko taškus. Jau per pirmąsias septynias minutes buvo surinkti 38 taškai, o slovėnai išsiveržė į priekį 23:15. Labiausiai slovėnus į priekį tempė puikus G.Dragičiaus žaidimas, jis per pirmą ketvirtį įmetė 9 taškus. Slovėnai buvo įgiję dviženklį pranašumą (25:15), tačiau australai iki ketvirčio pabaigos jį kiek sumažino – 19:27.

Antrasis kėlinys. Po pertraukėlės slovėnai surengė spurtą 7:2 ir pirmavo 34:21. Sėkmė ilgai netruko, įpusėjus ketvirčiui australai priartėjo – 27:34. G.Dragičius likus žaisti 3 min. įsmeigė tritaškį ir Slovėnijos persvara vėl pasiekė dviženklę ribą – 42:29. Likus žaisti pusantros minutės australai buvo priartėję (37:45), tačiau A.Baynesas užsidirbo nesportinę pražangą. Tuo slovėnai nepasinaudojo, įmetė tik du taškus, ir netrukus gavo dvitaškį su pražanga nuo to paties A.Bayneso. Baigiantis ketvirčiui australai priartėjo – 43:49.

Slovėnijai G.Dragičius per 20 min. surinko 15 (3/5 dvit., 3/4 trit.) taškų ir sugriebė 5 kamuolius, o A.Baynesas australams įmetė 13 taškų (5/8 dvit.) ir atkovojo 4 kamuolius.

Trečiasis kėlinys. Australijos rinktinei neprireikė nė dviejų minučių ir slovėnų persvara ištirpo iki taško – 50:51. Slovėnai smogė atgal trijų minučių spurtu 6:0, tačiau D.Andersenas sumetė baudų metimus ir įpusėjus ketvirčiui Slovėnija buvo priekyje 57:52. Geresnį žaidimą slovėnai išlaikė iki pat ketvirčio pabaigos ir jų persvara buvo pasiekusi dviženklę ribą (66:56), tačiau po ketvirčio Slovėnija pirmavo 69:60.

Ketvirtasis kėlinys. Lemiamo ketvirčio pradžioje Slovėnijos rinktinė padidino savo pranašumą iki 16-os taškų – 78:62. Per kelias minutes abi komandos įmetė tik vieną kartą – tritaškį pelnė D.Andersenas. Likus 4 min. D.Lorbeko tritaškis leido slovėnams jaustis gana ramiai – 81:65. Likus žaisti minutę A.Baynesas dėdamas iš viršaus susižeidė, o slovėnija pirmavo 83:72.

Per maždaug 15 sek. australai sugebėjo surengti dvi iš eilės atakas ir B.Newley 4 taškai priartino juos iki 76:83. Likus žaisti 40 sek. tolimas R.Broekhoffo tritaškis priartino Australijos rinktinę iki 5 taškų (80:85), tačiau susikaupę slovėnai iškovojo pergalę.

Slovėnijos rinktinės treneris Jure Zdovcas: „Žaidimo pabaiga priklausė nuo to, kas turės daugiau jėgų. Mes sužaidėme vadinamąjį jėgos krepšinį ir išplėšėme pergalę. Tikrai nesitikėjau, kad mano vyrai varžovus įveiks 30 taškų skirtumu. Tai ne ta vieta, kur be vargo laimima. Mums reikėjo tos pergalės ir mes tai padarėme“.

Slovėnijos rinktinės žaidėjas Zoranas Dragičius: „Australai mūsų nenustebino – jie žaidė savo įprastą žaidimą ir mes turėjome tik prisiderinti prie jo. Viskas pavyko, todėl esame patenkinti pergale, kuri leis mums tvirčiau galvoti apie ateitį“.

Australijos rinktinės žaidėjas Bradas Newley: „Mes 30 minučių bandėme vytis varžovus ir tai buvo tikrai nelengva užduotis – turėjome išeikvoti labai daug jėgų. Tai buvo pirmasis mačas čempionate ir mes tikėjomės jį užbaigti pergalingai, tačiau svajonę teks atidėti vėlesniam laikui. Tikrai nenusimename, yra kiti varžovai, kuriuos bandysime nugalėti“.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius