A lygoje – „Sūduvos“ pergalė minimalia persvara

Reto grožio Vaido Slavicko įvarčio užteko blankiai žaidusiai Marijampolės „Sūduvai“ pratęsti pergalių A lygoje seriją ir nelesti atitrūkti trečioje vietoje esančiam Klaipėdos „Atlantui“. Suvalkiečiai minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikė turnyro lentelės kaimyną Kauno „Spyrį“, kuris po šio pralaimėjimo, panašu, traukiasi iš kovos dėl medalių.
Vaidas Slavickas
Vaidas Slavickas / V.Januškos/LFF.lt nuotr.

Abi komandos savo gretose neturėjo pagrindinės jėgos puolime. Marijampolės ekipos gretose dėl geltonų kortelių rungtynes praleido Tomas Radzinevičius, aikštės šeimininkams padėti negalėjo traumuotas Andrius Velička.

Pirmajame kėlinyje persvara priklausė svečiams, tačiau itin pavojingų momentų patikimai žaidusi kauniečių gynyba jiems sukurti neleido. Iki įvarčio „Sūduva“ stengėsi atakas regzti kraštais, labai aktyviai žaidė Admiras Kecapas. Legionierius galėjo pasižymėti 10-ą minutę, bet stipriu smūgiu į vartus nepataikė, kai po Marko Živkovičiaus perdavimo jam atšoko kamuolys.

Kiek anksčiau pavojus buvo kilęs ir prie sūduvių vartų. Po Karolio Šilkaičio aštraus perdavimo Lukas Sendžikas apmaudžiai pataikė į netoliese buvusio Maximiliano Uggės kojas, o pakartotinis smūgis Dmitrijui Rekišui nepavyko.

Nerasdami kelių link „Spyrio“ vartų, svečiai bandė savo laimę tolimais smūgiais, bet Karolio Laukžemio, Karolio Chveduko bandymai jokios grėsmės vartams nesukėlė. Deividui Mikelioniui darbo beveik nebuvo. Pavojingiausiai galva į vartus mušė A.Kecapas, bet aikštės šeimininkų vartininkas kamuolį sugavo.

„Sūduvą“ lydėjo sėkmė 17-ą minutę, kai standartinės situacijos metu Dmitrijus Rekišas labai pavojingai perdavė kamuolį į baudos aikštelę. Čia jį lietęs Marius Miškinis nesugebėjo nukreipti į vartus. Vėliau, kėlinio viduryje, svečių gynyba porą kartų sužaidė labai neatidžiai, prarasdama kamuolius ir sukeldama keletą gaisrų prie savo vartų, tačiau patikrinti Džiugo Bartkaus meistriškumo „Spyris“ nesugebėjo.

Į priekį Suvalkijos komanda išsiveržė 33-ą minutę. Kampinio metu po rikošeto kamuolys nukrito be priežiūros paliktam Vaidui Slavickui, kuris puikiu smūgiu per save pelnė pirmąjį savo įvartį šiame sezone.

Nors iškart po pertraukos svečių gretose pasirodė du nauji žaidėjai, norėtų permainų „Sūduvos“ žaidimui jos neįnešė. Į puolimo grandį pastumtas A.Kecapas perdavimų nesulaukdavo, o Valentinui Baranovskiui erdvės kauniečiai taip pat daug nesuteikė. Negana to, pamažu iniciatyvą perėmė „Spyris“, o kurti greitas atakas svečiams visiškai nesisekė.

Vis tik, pačioje kėlinio pradžioje „Sūduva“ galėjo padvigubinti persvarą, kai po individualaus reido flangu kamuolį į vartus smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pabandė įsukti E.Veliulis. Kamuolys atsimušė į skersinį.

Pirmoje mačo pusėje neatsargiai perduodavę kamuolį, suvalkiečiai gausiai klydo ir toliau. Jų laimei, 68-ą minutę Roko Krušnausko smūgiuoto kamuolio kelyje atsidūrė Ilja Cyvilka, nutraukęs labai pavojingą ataką, kurios kaltininkas – prie savo baudos aikštelės labai atsainiai sužaidęs Marko Živkovičius.

Vis didesnėmis pajėgomis link svečių vartų nuskubėjęs „Spyris“ nerado sprendimo, kaip pralaužti Marijampolės komandos gynybos bastioną. Rungtynių pabaigoje dar vieną šansą standartinės situacijos metu turėjo M.Miškinis, tačiau gynėjas smūgiu galva į vartus nepataikė.

Retos greitos atakos metu jau per teisėjo pridėtą laiką „Sūduva“ privalėjo įtvirtinti pergalę, bet, Povilui Kiselevskiui atmetus kamuolį, į baudos aikštelę įkirtęs E.Veliulis mušė tiesiai į D.Mikelionį. Vartininkas smūgį nukreipė virš vartų.

Kauno „Spyris“ – Marijampolės „Sūduva“ 0:1 (0:1)

„Spyris“: D.Mikelionis, P.Daukša, I.Dedura, M.Miškinis, D.Šinkūnas, K.Gvildys, J.Morozas (64 min. R.Sikorskis), D.Rekišas, L.Sendžikas (72 min. T.Bučma), K.Šilkaitis, R.Krušnauskas.

„Sūduva“: Dž.Bartkus, V.Slavickas, M.Ugge, I.Cyvilka, M.Živkovičius, K.Chvedukas, N.Jamakas, A.Kecapas (84 min. P.Kiselevskis), A.Vaskela (46 min. M.Šoblinskas), E.Veliulis, K.Laukžemis (46 min. V.Baranovskis).

Įvarčiai: V.Slavickas (33).

Geltonos kortelės: R.Krušnauskas (53); I.Cyvilka (16), N.Jamakas (65), M.Šoblinskas (88).

A lygos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Šiaulių „Šiauliai"      25 3  5  17  22:62 14

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: A. Paniukovas („Atlantas“) – 20, T. Radzinevičius („Sūduva“) – 18, A. Rimkevičius („Stumbras“) ir D. Aršakianas („Trakai“) – po 16 įvarčių.