2014 10 25 /21:04

Pirmasis šio sezono „El Clasico“ baigėsi įtikinama „Real“ pergale prieš „Barcelona“ 3:1

Ispaniško futbolo gerbėjams šeštadienis buvo šventė. „Primera“ lygos 9-ajame ture Madrido „Santiago Bernabeu“ stadione vyko „El Clasico“ mūšis. 228-ajame oficialiame „Real“ ir „Barcelona“ susitikime įtikinamą pergalę 3:1 (1:1) šventė baltieji.
„El Clasico“ – „Real“ ir „Barcelona“ dvikova
„El Clasico“ – „Real“ ir „Barcelona“ dvikova / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

„Barcelona“ šiose rungtynėse puikiai atrodė tik pirmas penkias minutes, per kurias įmušė vienintelį savo įvartį. 3-ąją mačo minutę po puikaus pirmą kartą po diskvalifikacijos žaidusio Luiso Suarezo perdavimo pasižymėjo Neymaras.

Vis dėlto, „Barcelona“ sirgaliai euforiją netrukus užmiršo – ją pakeitė keli maži širdies smūgiai, kai dukart iš eilės vartų skersinius smūgiais drebino Karimas Benzema.

Žaidimas pirmajame kėlinyje vyko visiškai „be aikštės vidurio“, komandoms kone visą laiką puolant ir puolant. Progų per pirmas 45 min. turėjo abi komandos, tačiau pavojingiau atakavo „Barca“, kuriai vis pritrūkdavo paskutinio smūgio į vartus.

34 min. po Marcelo žemu skersuotu kamuoliu į baudos aikštelę gulėsi Gerardas Pique ir palietė kamuolį ranka. Cristiano Ronaldo netrukus įmušė 11 metrų baudinį.

Antrajame kėlinyje, 50 min., po pakelto kampinio „Barcelona“ gynyba paliko didelį tarpą prieš vartus ir tuo pasinaudojo patyręs Pepe. Portugalas atliko puikų smūgį galva ir „Real“ išsiveržė į priekį.

56 min. „Barcelona“ turėjo realiausią progą išlyginti rezultatą, tačiau Jeremy Mathieu tolimą ir labai galingą smūgį atrėmė Ikeras Casillas.

Po šio epizodo „Barca“, nors ir daugiau laikė kamuolį, tačiau „mirtinų“ progų nesukūrė, o pridarė galybę klaidų gynyboje. Po vienos tokių 61 min. krito trečias įvartis, kai A.Iniesta prarado kamuolį netoli savo baudos aikštelės ir „Real“ nuskuodė pirmyn.

Ties aikštės viduriu G.Pique nesugebėjo sustabdyti kamuolio, neišmušė jo ir į užribį ir C.Ronaldo liko vienas. Nubėgęs į priekį portugalas atliko perdavimą Isco, o šis kamuolį numetė K.Benzema ir prancūzas smūgiavo tiesiai į tolimąjį vartų kampą ir įtvirtino pergalę.

Vėliau „Real“ surengė dar ne vieną panašią kontrataką, tačiau katalonai suspėdavo sugrįžti į gynybą. Pati „Barcelona“ nors ir daug „suko“ kamuolį aplink „Real“ baudos aikštelę, tačiau kažko labai įsimintino nesukūrė.

Po šios „Real“ pergalės Ispanijos čempionato viršūnėje liko „Barcelona“, turinti 22 taškus, o Madrido ekipa atsilieka tašku.

Antrasis kėlinys: „Real“ – „Barcelona“ 3:1 (1:1)

90+3 min. Mačo pabaigoje C.Ronaldo dar gavo geltoną kortelę.

90+3 min. L.Messi dar gavo teisę mušti baudos smūgį, tačiau jis skriejo itin per aukštai.

90+1 min. Teisėjui pridėjus tris minutes „Real“ surengė dar kelias atakas, tačiau jos nebebuvo pavojingos.

88 min. Mačui artėjant prie pabaigos „Real“ daugiau rūpinosi gynyba ir neleido katalonams smūgiuoti į vartus. „Barcelona“ bandė „sukti“ kamuolį aplink baudos aikštelę, tačiau ten baltųjų tiesiog buvo per daug.

87 min. Aikštę paliko trečiojo įvarčio autorius K.Benzema, „Real“ treneris jau jautė pergalę.

81 min. „Barca“ užgulė šeimininkų vartus, tačiau didelio pavojaus sukurti nepavyko. Po kampinio „Real“ ir vėl surengė ypač pavojingą kontrataką.

80 min. Pedro įsiveržė į baudos aikštelę, kovodamas dėl kamuolio paguldė Pepe, tačiau prieš pat smūgį į vartus jį neutralizavo kitas gynėjas.

78 min. Rungtynių tempas trumpam buvo sumažėjęs, tačiau kur kas didesnį pavojų varžovams kėlė „Real“ atakos.

74 min. Geltoną kortelę gavo D.Carvajallis.

71 min. A.Iniesta suklupo aikštės viduryje, atrodė, kad rungtynių tęsti negalės, nors į užribį nuėjo savo kojomis. Į aikštę netrukus vietoj jo žengė Sergi Roberto.

68 min. Kraujo kvapą pajutę „Real“ futbolininkai toliau atakavo ir kėlė pavojų, o katalonai padarė jau ne pirmą klaidą aikštės viduryje.

65 min. Kone identišką baltųjų ataka baigėsi kitaip – „Barcelona“ žaidėjai spėjo sugrįžti š gynybą ir blokuoti jau į vartus bemušantį J.Rodriguezą.

61 min. ĮVARTIS – KARIMAS BENZEMA! Po „Barcos“ klaidos aikštės viduryje C.Ronaldo vienas nuskuodė pirmyn, atliko perdavimą į dešinę, o K.Benzema mušė tiksliai į tolimąjį vartų kampą.

56 min. Dar viena pavojinga „Barcos“ ataka. Po L.Messi perdavimo „Real“ futbolininkai atmušė kamuolį, tačiau J.Mathieu atliko galingą ir tolimą smūgį, kurį atmšė I.Casillas.

55 min. L.Suarezas įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau bandydamas įveikti paskutinį gynėja suklupo ir pavojus baigėsi.

50 min. Įvartis! PEPE! Madrido ekipa kėlė kampinį ir gynėjas puikiu smūgiu galva nuginklavo C.Bravo. „Barcelona“ gynyboje padarė neatleistiną klaidą.

49 min. Du iš eilės pavojingi D.Alveso perdavimai į baudos aikštelę buvo atmušti gynėjų.

46 min. F.Coentrao prasižengė priešais baudos aikštelę ir „Barca“ gavo mušti baudos smūgį, tačiau L.Messi pataikė tiesiai į sienelę.

Pirmasis kėlinys: „Real“ – „Barcelona“ 1:1

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 1:1.

44 min. Pavojingą ataką sukūrė šeimininkai, kai J.Rodriguezas smūgiavo galva po Marcelo skersuoto perdavimo. Kamuolys skriejo pro šalį.

38 min. Jau ketvirta geltona kortelė – visas jas gavo „Barcos“ žaidėjai. Šįkart nubaustas A.Iniesta.

35 min. C.Ronaldo realizavo 11 metrų baudinį – 1:1

34 min. 11 metrų baudinys! Po Marcelo perdavimo pažeme iš krašto į baudos aikštelę G.Pique slysdamas sustabdė kamuolį ranka.

28 min. Dar viena proga! L.Messi prasiveržė dešiniuoju aikštės kraštu ir atliko gerą perdavimą Neymarui, tačiau jį tiesiai prieš vartus sustabdė „Real“ gynėjai.

26 min. C.Ronaldo krito baudos aikštelėje, tačiau pražangos ten nebuvo. Kitoje aikštės pusėje L.Suarezas su Neymaru sukūrė pavojingą progą.

25 min. Grubi pražanga prieš L.Messi aikštės viduryje baigėsi be kortelių. Šioms rungtynėms teisėjauja jauniausias šio sezono „Primeros“ teisėjas.

23 min. L.Messi neįmušė iš dviejų metrų po puikaus perdavimo iš krašto. Neįtikėtina proga neišnaudota.

22 min. Tempas rungtynėse nedidelis ir primena ne vieną ankstesnį komandų susitikimą. „Barcelona“ valdė kamuolį daugiau ir ieškojo kelių prie vartų, „Real“ laukė progų kontratakoms.

10 min. K.Benzema! Dukart iš eilės galėjo išlyginti rezultatą, tačiau abu smūgiai skriejo tiesiai į virpstą.

8 min. L.Messi nubaustas geltona kortele.

3 min. Įvarčio ilgai laukti nereikėjo. Jau po kelių minučių nuo rungtynių pradžios L.Suarezas atliko perdavimą Neymarui ir šis nuginklavo I.Casillasą.

Startinės sudėtys:

„Real“: I.Casillas, D.Carvajallis, Pepe, S.Ramosas, Marcelo, T.Kroosas, L.Modričius, Isco, Jamesas, C.Ronaldo, K.Benzema.

„Barcelona“: C.Bravo. D.Alvesas, G.Pique, J.Mascherano, J.Matheu, Xavi, A.Iniesta, S.Rodriguesas, L.Messi, Neymaras, L.Suarezas.

Geriausia gynyba prieš geriausią puolimą. Šio sezono „Primera“ lygoje „Barcelona“ klubas per aštuonias rungtynes dar nėra praleidęs nė vieno įvarčio, o įmušė 22. Tuo tarpu „Real“ ekipa praleido 9, tačiau įmušė net 30. Komandos lyderis Cristiano Ronaldo  per 8 susitikimus įmušė net 15 įvarčių. Tai naujas „Primera“ rekordas.

Po praėjusio sezono gynybos „grybavimų“ katalonai visą vasarą ieškojo tinkamų gynėjų, tačiau įsigijo, iš pirmo žvilgsnio, ne paties aukščiausio lygio futbolininkus – Jeremy Mathieu ir Thomasą Vermaeleną. Vis dėlto, to bent kol kas užtenka, kad gynyba būtų tvirta.

marca.com nuotr./„Marca“ startinių sudėčių prognozė

Tiesa, „Barcelona“ rimtų varžovų Ispanijoje dar neturėjo. Katalonai per aštuonis susitikimus žaidė tik su trimis klubais, kurie turnyro lentelėje užima vietas pirmajame dešimtuke, nerungtyniavo su šį sezoną puikiai pradėjusiomis „Valencia“ ir „Sevilla“ ekipomis, nežaidė ir su čempionu „Atletico“.

„Real“ klubo situacija panaši. Nors karališkasis klubas jau žaidė ir namuose turėjo pripažinti „Atletico“ pranašumą bei netikėtai pralaimėjo šiuo metu priešpaskutinę vietą užimančiam „Real Sociedad“, visi kiti įveikti varžovai taip pat buvo ne iš stipriausiųjų.

Luiso Suarezo sugrįžimas. Kad ir kiek kalbėtume apie gynybą, abi komandos visų pirma pasižymi neįtikėtinu puolimo arsenalu. Buvo tikimasi, kad „El Clasico“ bus pirmosios rungtynės, kai visi abiejų ekipų puolėjai galės žaisti vienoje aikštėje, tačiau to teks palaukti. Iš Velso kilęs Garethas Bale'as neseniai patyrė traumą ir „Real“ jau paskelbė, kad futbolininkas žaisti negalės.

mundodeportivo.com nuotr./„Mundo Deportivo“ prognozė su ir be L.Suarezo

Geresnės naujienos kitoje barikadų pusėje. Pirmą kartą po Pasaulio futbolo čempionate gautos diskvalifikacijos žaisti oficialiose rungtynėse galės urugvajietis Luisas Suarezas. Taigi „Barca“ puolimo smaigalyje gali suformuoti šiurpą keliantį trio – Lionelį Messį, Neymarą ir Luisą Suarezą. L.Enrique jau patvirtino, kad L.Suarezas rungtynėse žais, tačiau neatskleidė, kiek laiko bus jam suteikta ir ar gali taip būti nuo rungtynių pradžios.

„Scanpix“ nuotr./Cristiano Ronaldo

Traumos. Madrido „Real“ klubui tikrai nepadės G.Bale'as, o atraminis saugas Sami Khedira tik neseniai pasveiko po traumos. Visi kiti žaidėjai yra sveiki.

„Barcelona“ klube neaiški Sergio Busquetso situacija, kuris sveiksta po traumos, tačiau praleido antradienio Čempionų lygos dvikovą su „Ajax“.

Pagrindinės sudėtys. Madrido startinis 11-ukas yra aiškus ir klausimų kelia mažai. Jeigu žiūrėsim į „Marca“ prognozę, gynybos grandyje vietoj kurio nors vidurio gynėjo galime pamatyti Sergio Ramosą. Nuo starto rungtynes gali pradėti ir S.Khedira, tačiau tai mažai tikėtina, greičiau jis bus vienas pirmųjų, į aikštę eisiančių po keitimo. Kitur aikštėje viskas turėtų būti taip, kaip prognozuoja „Marca“ žurnalistai.

Mintys Luiso Enrique galvoje sunkiau nuspėjamos. Jeigu S.Busquetsas bus sveikas, gynybos linija bus tokia, kokią prognozuoja „Mundo Deportivo“. Negalint žaisti S.Busquetsui jo vietą aikštės viduryje užimtų J.Mascherano, J.Mathieu iš gynybos krašto slinktųsi į centrą, o kairiajame krašte matytume J.Alba.

Taip pat neaišku, ar ryšis „Barcelona“ strategas nuo pirmų minučių žaistu su L.Suarezu, kuris turėtų sudaryti puolimo trio su Neyamaru ir L.Messi. Jei urugvajiečio nebus, puolime nebūtinai žais Pedro, nes jo vietą šį sezoną dažnai užima jaunieji S.Ramirezas arba Muniras. Vis dėlto, L.Enrique gali pasirinkti ir atsargesnį variantą su keturiais saugais, iš kurių A.Iniesta atliktų daugiau puolamųjų funkcijų.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Neymaras ir Lionelis Messi

Rekordas. Rezultatyviausias istorijoje „El Clasico“ futbolininkas Lionelis Messi (21 įvartis) būtent per šį susitikimą gali tapti rezultatyviausiu visų laikų Ispanijos futbolo čempionato žaidėju.

Dešimt metų „Barcelona“ klube žaidžiantis argentinietis per 285 rungtynes yra įmušęs 250 įvarčių ir vienu taikliu smūgiu atsilieka nuo Bilbao „Athletic“ legendos Telmo Zarra.

„Eisime į aikštę kovoti iš visų jėgų ir bandysime iškovoti pergalę. Žinoma, tos rungtynės nieko nenulems, nes laiko dar yra, tačiau bandysime kovoti dėl pergalės. Svarbiausias dalykas yra laimėti, o ne pagerinti T.Zarra rekordą“, – prieš mačą kalbėjo L.Messi.

10 pastarųjų „Real“ ir „Barcelona“ rungtynių: 5-2-3

2014-04-16 „Copa del Rey“ finalas. „Real“ – „Barcelona“ 2:1 (A.Di Maria; G.Bale'as / M.Bartra)
2014-03-23 „Primera“. „Real“ – „Barcelona“ 3:4 (K.Benzema 2, C.Ronaldo / A.Iniesta, L.Messi 3)
2013-10-26 „Primera“. „Barcelona“ – „Real“ 2:1 (Neymaras, A.Sanchezas / Jese)
2013-03-02 „Primera“. „Real“  – „Barcelona“ 2:1 (K.Benzema, S.Ramosas / L.Messi)
2013-02-26 „Copa del Rey“ 1/2 fin. „Barcelona“ – „Real“ 1:3 (J.Alba / C.Ronaldo 2, R.Varane'as)
2013-01-30 „Copa del Rey“ 1/2 fin. „Real“ – „Barcelona“ 1:1 (R.Varane'as / C/Fabregasas.
2012-10-07 „Primera“. „Barcelona“ – „Real“ 2:2 (L.Messi 2 / C.Ronaldo 2)
2012-08-29 Supertaurė. „Barcelona“  – „Real“ 3:2 (Pedro, L.Messi, Xavi / C.Ronaldo, A.di Maria)
2012-08-23 Supertaurė. „Real“  – „Barcelona“ 2:1 (G.Higuainas, C.Ronaldo / L.Messi)
2012-04-21 „Primera“. „Barcelona“ – „Real“ 1:2 (A.Sanchezas / S.Khedira, C.Ronaldo)

Skaičiai ir faktai

*Tai bus 169-asis komandų susitikimas „Primera“ lygoje. Iki šiol „Real“ laimėjo 70, o „Barcelona“ – 66 rungtynes. 32 susitikimai baigėsi lygiosiomis. „Real“ sąskaitoje yra 274, „Barcos“ – 265 įvarčiai.

*„Real“ savo aikštėje iš 84 „El Clasico“ rungtynių „Primeroje“ laimėjo 51, 18 kartų „Santiago Bernabeu“ stadione pergales šventė „Barceona“, o 15 mačų baigėsi taikiai.

*21 įvartį „El Clasico“ dvikovose įmušęs L.Messi pagal šį rodiklį smarkiai lenkia pagrindinį konkurentą C.Ronaldo, kuris turi 13 taiklių smūgių.

*„Barcelona“ klubo saugas Xavi jau yra žaidęs 40 mačų su „Real“ ir pagal šį rodiklį tik 3 rungtynėmis atsilieka nuo visų laikų rekordininko Manuelio Sanchiso. „Real“ vartininkas Ikeras Casillas su „Barca“ yra žaidęs 34 kartus.

*„Real“ klubas prieš „El Clasico“ dvikovą yra iškovojęs jau 8 pergales iš eilės visuose turnyruose. Trijuose pastaruosiuose mačuose nepraleido nė vieno įvarčio, o įmušė 13.

*Aštuoneriose pirmose „Primera“ rungtynėse nė vieno įvarčio nepraleidusi „Barcelona“ tapo turnyro rekordininke, tačiau Čempionų lygoje per trejas rungtynes kamuolį iš savo vartų traukė 4 kartus. Šiame turnyre patirtas ir kol kas vienintelis sezono pralaimėjimas – 2:3 nusileista PSG.

*„Barcelona“ treneris Luisas Enrique per futbolininko karjerą yra žaidęs ir „Real“ klube. Buvęs saugas yra įmušęs 5 įvarčius „El Clasico“ dvikovose: vieną į „Barca“, keturis – į „Real“ vartus. Jam tai bus pirmasis „El Clasico“ trenerio kėdėje.

*„Real“ treneris Carlo Ancelotti komandai vadovaus ketvirtajame „El Clasico“. Praėjusį sezoną „Primera“ lygoje „Barca“ įveikė „Real“ namuose 2:1, o išvykoje 4:3, tačiau Madrido futbolininkai atsigriebė Karaliaus taurės finale – 2:1.