-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 09 01 /07:10

15min.lt mėnesio sportininko rinkimai: R.Meilutytė, G.Titenis ar A.Paražinskaitė?

Portalas 15min.lt kviečia skaitytojus prisiminti rugpjūčio mėnesio sporto įvykius ir išrinkti labiausiai Lietuvos sportui nusipelniusius birželio mėnesio sportininkus. Šį mėnesį rinkimuose tarp kandidatų įrašėme plaukikus Rūtą Meilutytę ir Giedrių Titenį bei tenisininkę Akvilę Paražinskaitę. Kviečiame jus balsuoti už labiausiai, jūsų manymu, nusipelniusį sportininką, o komentaruose tikimės, kad parašysite, kodėl būtent jis nusipelnė liepos mėnesio geriausio Lietuvos sportininko prizo.
Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis ir Akvilė Paražinskaitė
Rūta Meilutytė, Giedrius Titenis ir Akvilė Paražinskaitė / 15min.lt montažas

Prisijunkite prie daugiau kaip 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Rūta Meilutytė

Rugpjūčio mėnuo sporto pasaulyje buvo ganėtinai įtemptas. Visur suspėti turėjo ir tituluota plaukikė Rūta Meilutytė, kuri iš jaunimo olimpinių žaidynių Nandzinge skubėjo į Berlyną, kur vyko Europos plaukimo čempionatas. 17-metė lietuvė pasiekė savo tikslą – 50 m krūtine finale iškovojo aukso medalį ir taip užpildė savo kolekciją. Jaunoji lietuvė tapo pirmąja plaukike pasaulyje, turinčia olimpinių žaidynių, jaunimo olimpinių žaidynių, pasaulio ir Europos čempionatų aukso medalius.

Rūta Meilutytė iškovojo visus svarbiausius įmanomus titulus plaukime. Tai pirmas toks atvejis visame pasaulyje. Lietuvė tapo čempione Londono olimpinėse žaidynėse, pasaulio čempionate Barselonoje, pasaulio trumpo baseino čempionate Stambule, Europos trumpo baseino čempionate, jaunimo olimpinėse žaidynėse Nandzinge ir Europos čempionate Berlyne bei iškovojo kitų turnyrų trofėjus. Iš viso jų priskaičiuojama net vienuolika.

Plaukikė šį sezoną pabaigė ir su Europos čempionatų rekordu. Rūta Meilutytė Europos čempionato pusfinalio plaukime 50 m krūtine įveikė per 29,88 sek. Lietuvės laikas yra naujas Europos čempionato rekordas. Anksčiau jis priklausė rusei Julijai Jefimovai.

Lietuvos plaukikė Nandzinge vykusiose jaunimo olimpinėse žaidynėse iškovojo du aukso medalius – 50 m ir 100 m krūtine distancijose.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Rūta Meilutytė

Giedrius Titenis

Berlyne vykęs Europos čempionatas Lietuvai buvo sėkmingiausias per visą istoriją. Prie to daug prisidėjo ir Giedrius Titenis, kuris iškovojo net tris – du bronzos ir vieną sidabro – medalius.

Sidabro medalį anykštėnas iškovojo plaukdamas 50 m krūtine, o prieš tai bronzą pelnė 100 ir 200 m distancijose plaukdamas krūtine.

„Labai daug kas pasikeitė šiais metais kitaip pradėjus treniruotis salėje ir sureguliavus mitybą. Net nežinau, kaip atsidėkosiu fizinio parengimo treneriui Artūrui Bartkui ir jo žmonai Jolantai. Aišku, tai visos trenerių komandos darbas, bet šįmet jaučiuosi ypač stipriai“, – po sėkmingo pasirodymo Berlyne sakė G.Titenis, treniruojamas Lietuvos plaukimo rinktinės vyr. trenerio Žilvino Ovsiuko.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Giedrius Titenis

Akvilė Paražinskaitė

17-metė tenisininkė Akvilė Paražinskaitė Kinijoje vykusiose jaunimo olimpinėse žaidynėse Lietuvai iškovojo du bronzos medalius. Tarptautinėje arenoje teniso laimėjimais lietuviai dažnai pasidžiaugti negali, todėl jaunos tenisininkės pasiekimas rimtas postūmis į priekį.

Vienetų varžybų mače dėl trečiosios vietos lietuvaitė per 1 valandą ir 39 minutes dvejuose setuose – 6:3, 7:5 – privertė pasiduoti rusę Angeliną Kalininą.

Tuo tarpu, merginų dvejetų varžybose mače dėl trečiosios vietos A.Paražinskaitė poroje su latve Jelena Ostapenko per 71 minutę dvejuose setuose tokiu pačiu rezultatu – 6:3, 7:5 – nugalėjo ketvirtojoje pozicijoje likusios amerikietės Sofios Kenin bei meksikietės Renatos Zarazua duetą.

R.Balžeko treniruojama A.Paražinskaitė naujai paskelbtame geriausių pasaulio moterų žaidėjų reitinge pakilo į rekordinę 780-ą vietą ir artėja prie pirmos Lietuvos teniso raketės vardo.

„Tai yra mažytis žingsnelis siekiant aukštesnių tikslų, – sužinojusi, kad pateko į jaunimo žaidynes kalbėjo A.Paražinskaitė. – Noriu labai padėkoti savo komandai, kuri tiki manimi ir padeda judėti į priekį. Jaučiamės pakiliai, nes išsikovojome teisę atstovauti mūsų šaliai didžiausiame pasaulyje jaunimo sporto forume.“

Alfredo Pliadžio nuotr./Akvilė Paražinskaitė tapo jaunimo olimpinių žaidynių teniso dvejetų bronzos medalio laimėtoja

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?