Eimanto Stanionio pėdomis – keturi jaunieji Lietuvos boksininkai

Lietuvos boksininkai sėkmingai kovojo Ukrainoje vykusiame tarptautiniame brolių Vitalijaus ir Vladimiro Kličko vardo turnyre ir apdovanojimus atsiėmė iš daugkartinio pasaulio profesionalų bokso čempiono Vitalijaus Kličko rankų.
Kličko brolių bokso turnyro apdovanojimų akimirkos
Kličko brolių bokso turnyro apdovanojimų akimirkos / organizatorių nuotr.

Berdičevo mieste jau 17 kartą surengtame jaunimo iki 19 metų turnyre varžėsi boksininkai iš 9 valstybių – Ukrainos, Lietuvos, Latvijos, Kazachstano, Azerbaidžano, Armėnijos, Moldovos, Izraelio ir Rusijos Dagestano respublikos.

Jaunieji Lietuvos boksininkai iškovojo keturis medalius – po vieną aukso ir sidabro bei du bronzos ir komandinėje rikiuotėje užėmė trečią vietą. Į priekį lietuviai praleido tik armėnus ir daugiausia medalių laimėjusius varžybų šeimininkus ukrainiečius.

Įspūdingą pergalę iškovojo Tomas Olberkis. Svorio kategorijos iki 91 kg finale lietuvis antrame raunde nokautavo ukrainietį Volodymyrą Polikhovičių ir tapo turnyro čempionu. Pusfinalyje T. Olberkis taškais 2:1 nugalėjo kitą ukrainietį Olegą Danšyną, o ketvirtfinalyje pasiekė pergalę 2:1 prieš Europos jaunimo čempionato prizininką moldavą Kristį Konstantinovą.

Tai antras T. Olberkio laimėtas tokio rango tarptautinis jaunimo turnyras. Pernai T. Olberkis iškovojo auksą Vilniuje vykstančiame tradiciniame Dano Pozniako atminimo turnyre.

Svorio kategorijoje iki 75 kg sidabro medalį iškovojo Vytautas Balsys. Kelią iki finalo lietuvis prasiskynė iškovodamas įtikinamas pergales taškais 3:0 prieš Saidulą Kurbanovą iš Dagestano ir Aleksandrą Dmytrienką iš Ukrainos. Tačiau finale V. Balsį sustabdė ukrainietis Vladas Rolenka, turnyro šeimininkas laimėjo taškais 3:0.

Dar du lietuviai iškovojo bronzos medalius. Prizininkais tapo Dovydas Šernas (svorio kategorija virš 91 kg) ir Deividas Puodžiūnas (svorio kategorija iki 49 kg). Iš viso brolių Kličko vardo turnyre dalyvavo septyni Lietuvos boksininkai.

„Nesitikėjome iškovoti tiek daug medalių, todėl rezultatai maloniai nustebino netgi mus, trenerius. Aukso medalį lėmęs T. Olberkio nokautas finale tapo tikra turnyro puošmena. Svarbiausia, kad jaunieji boksininkai pasisėmė neįkainojamos patirties, nes turnyre dalyvavo geriausi šalių boksininkai, kurie rengiasi Europos čempionatui. Turnyre kovojo nemažai Europos jaunimo čempionato nugalėtojų ir prizininkų ir netgi pasaulio čempionai“, - sakė treneris Stasys Balčiauskas.

Paskutinį kartą brolių Kličko vardo turnyre medalį iš lietuvių laimėjo Eimantas Stanionis. Šiais metais Europos čempionu tapęs E. Stanionis bronzą Berdičeve iškovojo 2012 metais.

Turnyro nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo daugkartinis pasaulio profesionalų bokso čempionas Vitalijus Kličko. Karjerą dar tęsiantis jaunesnysis brolis Vladimiras Kličko negalėjo atvykti į turnyrą, nes rengiasi ginti pasaulio čempiono titulą spalio 24 dieną vyksiančioje kovoje su britu Tysonu Fury.

Turnyre Berdičeve sportininkai ir sirgaliai galėjo pamatyti visus brolių Kličko iškovotus pasaulio čempionų diržus profesionalų ringuose. Broliai Kličko lankyti bokso treniruotes pradėjo Panevėžyje, kur tuo metu sovietinėje armijoje tarnavo jų tėvas.