2015 01 26

Artūro Gudaičio vedamas „Žalgiris“ ketvirtajame kėlinyje palaužė „Mažeikius“

„Mažeikių“ ekipa ir toliau lieka be pergalių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate. Pirmadienį LKL pirmenybėse „Žalgirio“ (22-1) krepšininkai be Roberto Javtoko ir Jameso Andersono namuose 76:52 (22:18, 10:5, 21:18, 23:11) įveikė „Mažeikių“ (0-25) ekipą.
Raimundas Danys
Raimundas Danys / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Lietuvos čempionai rungtynes pradėjo spurtu 5:0. Svečiams pirmuosius taškus pelnė Arvydas Gydra, o po jo tolimo metimo skirtumas sumažėjo iki keturių taškų (11:7). Kauniečiams nepavyko atitrūkti ir po Tomo Dimšos ir Willy Cherry taškų, nes tolimu metimu atsakė ir Raimundas Danys (18:14). Ketvirčio pabaigoje ekipos apsikeitė taikliomis atakomis ir kauniečiai buvo priekyje – 22:18.

Igno Razučio dvitaškis dar labiau priartino svečius (22:20). Pirmuosius kauniečių taškus antrajame kėlinyje sužaidus keturias minutes pelnė Lukas Lekavičius (26:21). Taikliais metimais apsikeitė T.Dimša ir A.Gydra (28:23). Kėlinį dėjimu baigė Artūras Gudaitis ir „Žalgiris“ po pirmos rungtynių pusės pirmavo 32:23.

R.Danys trečią kėlinį pradėjo taikliu tolimu metimu, tačiau tuo pačiu atsakė ir W.Cherry (35:26). Po A.Gudaičio bloko aikštelės šeimininkai pelnė šešis taškus be atsako ir nutolo (41:26). Po dar kelių A.Gudaičio taškų skirtumas pasiekė 19-kos taškų ribą (49:33). Kėlinio pabaigoje svečiai sumažino deficitą ir komandas prieš lemiamą kėlinį skyrė 12 taškų (53:41).

D.Tarvydo tritaškis sumažino „Mažeikių“ deficitą iki vienženklio (55:46). Svečiai ir toliau nesulaikė A.Gudaičio, kuris karaliavo po krepšiu ir padidino „Žalgirio“ pranašumą (63:50). Per likusį laiką pirmuosius taškus pelnė Donatas Tarolis, iš toli pataikė W.Cherry ir aikštelės šeimininkai iškovojo pergalę 76:52.

„Žalgiris“: A.Gudaitis 23 tšk. (9 at. kam., 2 blk.), T.Dimša 12  (6 at. kam.), W.Cherry (10 rez. perd.) ir L.Lekavičius po 8.

„Mažeikiai“: D.Tarvydas 12 tšk. (4 at. kam.), A.Gydra ir R.Danys po 10, V.Pikalavičius 7.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):