2015 01 30

„Barcelona“ ekipos sutriuškintas „Žalgiris“ tapo Eurolygos autsaideriu – 89:72

Vos penktą vietą Ispanijos krepšinio čempionate šiuo metu užimanti „Barcelona“ ekipa Eurolygos „Top 16” etape pasiekė trečiąją pergalę. Barselonoje vykusiose rungtynėse Kauno „Žalgiris“ visų rungtynių metu nesugebėjo priartėti prie daug galingiau rungtyniavusių ispanų ir patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą bei tapo grupės autsaideriu. „Barcelona“ šventė užtkrintą pergalę 89:72 (29:13, 22:20, 16:20, 22:19).
Jamesas Andersonas ir Mario Hezonja
Jamesas Andersonas ir Mario Hezonja / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgiriui“ šventinė buvo tik rungtynių pradžia. Penktadienio dvikova buvo išskirtinė G. Krapiko asistentui Šarūnui Jasikevičiui, kuris anksčiau gynė „Barcelona“ klubo garbę ir su juo tapo Eurolygos čempionu. Ispanai pagerbė lietuvį įteikdami jam „Barcelona“ marškinėlius ir atminimo lentą.

Vos tik prasidėjus rungtynėms „Žalgirio“ žaidimas ėmė strigti. Ispanai lengvai rinko taškus ir greitai išsiveržė į priekį rezultatu 20:4. Atsigavę žalgiriečiai kėlinio pabaigoje paidino taškų skaičių iki 13, tačiau būtent didele persvara pralaimėtas pirmasis ketvirtis nulėmė rungtynių baigtį.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ suaktyvino gynybą ir padidino rezultatyvumą. Kėlinio pabaigoje tikrą reidą surengė 9 taškus surinkęs Edgaras Ulanovas. Trečiąjį kėlinį kauniečiams pavyko laimėti 20:16, tačiau „Barcelona“ galėjo išlaikyti saugų atstumą ir ketvirtajame kėlinyje rungtyniavo atsipalaidavusi.

Kauno ekipai daugiausia, 17 taškų, pelnė ir penkis kamuolius atkovojo Artūras Gudaitis. 14 taškų surinko visus mestus metimus pataikęs Edgaras Ulanovas.

Ante Tomičius Ispanijos ekipai surinko 16 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Tris tritaškius pataikęs Bostjanas Nachbaras pridėjo 15 taškų.

Žalgiriečiai E grupėje per penkis turus laimėjo tik kartą ir užima aštuntą vietą. „Barcelona“ iškovojo tris pergales ir yra trečia.

Katalonijos klubas žaidė be dviejų pagrindinių atakuojančių gynėjų – Juano Carloso Navarro ir Brado Olesono. Be jų, „Barcelona“ stringa ir Ispanijos pirmenybėse, kur užima tik penktą vietą (12 pergalių, 6 pralaimėjimai). Praėjusiame šalies čempionato ture „Barcelona“ 94:103 nusileido Vitorijos „Laboral Kutxa“ krepšininkams.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Kauno „Žalgiris“ 1 4 340:379

„Žalgiris“: A.Gudaitis 17 (6/7 dvit., 5 atk. kam.), E.Ulanovas 14, A.Milaknis 9, D.Songaila 8 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 4, S.Vene 4, P.Jankūnas 4 (5 atk. kam.), J.Andersonas 4, W.Cherry 2, V.Kariniauskas 2, R.Javtokas 2, T.Dimša 2 (4 rez. perd.).

„FC Barcelona“: A.Tomičius 16 (6/7 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 2 blk.), B.Nachbaras 15 (3/4 trit., 2 blk.), J.Doellmanas 12 (5/6 dvit.), M.Hezonja 12 (4 per. kam.).

Ketvirtas kėlinys: „Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“ 89:72 (29:13, 22:20, 16:20, 22:19)

40 min. Rungtynių pabaiga buvo jau tik formalumas. Ispanijos ekipa leido pailsėti savo lyderiams.

36 min. Pirmuosius taškus pelnė S.Vene, bet „Žalgiris“ jau neturėjo jokių šansų šiose rungtynėse – 82:61.

34 min. Po B.Nachbaro dėjimo G.Krapikas paprašė minutės pertraukėlės. Po jos dėjimu nustebino J.Andersonas – 76:57.

32 min. D.Songaila pelnė pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje, bet po to B.Nachbaras pataikė tritaškį, o A.Tomičius atliko dėjimą – 72:55.

Trečias kėlinys: „Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“ 67:53 (29:13, 22:20, 16:20)

30 min. Trečiąjį dvitaškį pataikė D.Songaila. Tomas Dimša užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą. A.Gudaitis pataikė dar vieną dvitaškį ir dar kartą įdėjo kamuolį į krepšį. E.Ulanovas spėjo pataikyti tritaškį.

27 min. A.Gudaitis ispanus nustebino dviem galingais dėjimais iš eilės. M.Lampe pataikė dvitaškį – 61:44.

26 min. A.Tomičius atsakė tuo pačiu. A.Milaknis pataikė antrąjį savo tritaškį – 59:40.

25 min. Dar du taškus rinko P.Jankūnas – 57:37.

24 min. A.Tomičius pataikė ketvirtąjį dvitaškį – 57:35.

23 min. J.Doellmanas pataikė dar vieną metimą. Pirmuosius taškus pelnė ir P.Jankūnas – 55:35.

22 min. Po J.Doellmano dvitaškio komandas skyrė 20 taškų – 53:33.

Antrasis kėlinys: „Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“ 51:33 (29:13, 22:20)

20 min. E.Ulanovas pelnė dar keturis taškus iš eilės. Po R.Javtoko pražangos du baudos metimus realizavo A.Tomičius. T.Satoransky pademonstravo dėjimą į kauniečių krepšį. M.Hezonja pridėjo dar du taškus baudos metimais. Du baudos metimus realizavo ir J.Andersonas.

18 min. E.Ulanovas pataikė pirmąjį tritaškį. M.Hezonja dvitaškiu padidino ispanų pranašumą iki 20 taškų – 45:25.

17 min. M.Hezonja pataikė dvitaškį – 43:22.

16 min. Po dviejų W.Cherry pražangų iš eilės ispanai susirinko keturis taškus baudos metimais – 41:22.

15 min. E.Jacksonas Ispanijos ekipai uždirbo du taškus su A.Gudaičio pražanga. Žalgirietis taisė savo klaidą pelnydamas dvitaškį. Į aikštę sugrįžo J.Andersonas – 37:22.

14 min. A.Gudaitis atsakė dėjimu į varžovų krepšį. A.Tomičius pataikė trečią dvitaškį iš tiek pat mestų – 34:19.

13 min. B.Nachbaras pataikė antrąjį tritaškį – 32:17.

12 min. Tomas Dimša kėlinį pradėjo dėjimu. D.Songaila pataikė dar vieną dvitaškį – 29:17.

Pirmasis kėlinys: „Barcelona“ – Kauno „Žalgiris“ 29:13

10 min. Taškus pelnė ir D.Songaila. B.Nachbaras pataikė pirmąjį rungtynių tritaškį. Iš toli pataikė ir A.Milaknis. Tuoj pat tritaškį smeigė ir E.Jacksonas. Kėlinio pabaigoje aikštę turėjo palikti Jamesas Andersonas. Medikai tikrino legionieriaus koją. Gali būti, kad krepšininkas patyrė traumą.

8 min. Po ispano pražangos du baudos metimus realizavo A.Gudaitis. Iškart po to žalgirietis prasižengė ir leido du baudos metimus mesti M.Lampei. Pirmuosius taškus pelnė W.Cherry – 22:8.

7 min. M.Hezonja taip pat atakavo taikliai. Savo pirmuosius taškus pelnė ir M.Lampe – 20:4.

6 min. D.Thomas taip pat prisidėjo prie „Žalgirio“ skandinimo. Dviejų sėkmingų atakų metu jis toliau didino ispanų pranašumą – 16:4.

5 min. Po pertraukos kauniečiams taškus pelnė V.Kariniauskas. Jaunasis įžaidėjas tuoj pat ir prasižengė prieš A.Tomičių, kuris realizavo du baudos metimus – 12:4.

4 min. „Barcelona“ tolo po A.Tomičiaus dvitaškio ir J.Doellmano dėjimo. Po dar vieno sėkmingo A.Tomičiaus reido G.Krapikas paprašė minutės pertraukėlės. Sunki rungtynių pradžia žalgiriečiams – 10:2.

2 min. Dar du J.Doellmano taškai į šeimininkų sąskaitą – 4:2.

1 min. J.Doellmanas pelnė pirmuosius taškus „Barcelona“ klubui, tačiau R.Javtokas atsakė tuo pačiu – 2:2.

Kauno „Žalgirio“ startinis penketas: Vaidas Kariniauskas, Jamesas Andersonas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Edgaras Ulanovas.