2014 10 30

Eurolyga: antrą pergalę iškovojęs Kauno „Žalgiris“ pamokė „Anadolu Efes“ – 65:62

Ketvirtadienio vakarą Turkijos mieste Stambule Kauno „Žalgiris“ susitiko su Eurolygos A grupės lyderiu „Anadolu Efes“ klubu ir įsirašė antrąją pergalę. Kauniečiai pirmavo praktiškai visų rungtynių metu ir neleido turkams atimti pergalės rungtynių pabaigoje. Turkijos klubui tai buvo pirmasis pralaimėjimas.
Robertas Javtokas
Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 62:65 (12:16, 14:18, 16:16, 20:15)

Kauno krepšininkai rungtynes pradėjo susikoncentravę ir savo sąlygas diktavo jau nuo pirmojo kėlinio. Turkams nesisekė pataikyti iš toli, vos vienas taiklus metimas iš 11, o žalgiriečiai pataikė šešis tritaškius iš 11-os.

Visgi turkai rungtynių pabaigoje sugebėjo sukurti intrigą. C.Osmanas likus žaisti 40 sek. mažino skirtumą iki dviejų taškų. Kitos atakos metu puolime prasižengė E.Ulanovas. Kitoje aikštės pusėje jis jau išprovokavo pražangą ir pataikęs baudos metimus praktiškai užtikrino pergalę, nes turkų baudų taktika nepasiteisino, o lemiami metimai buvo netaiklūs.

Fantastiškai rungtyniavo ir Artūras Milaknis, kuris pataikė keturis tritaškius iš penkių ir surinko 14 taškų

Rezultatyviausias „Žalgirio“ komandoje buvo 19 taškų surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs Edgaras Ulanovas. Fantastiškai rungtyniavo ir Artūras Milaknis, kuris pataikė keturis tritaškius iš penkių ir surinko 14 taškų. 12 taškų ir penkis atkovotus kamuolius pridėjo Robertas Javtokas.

Stambulo ekipą į priekį tempė Nenadas Krstičius, kuris surinko 22 taškus.

Kauno „Žalgiris“ pirmąsias sezono rungtynes Madride pralaimėjo „Real“ ekipai, bet šventė užtikrintą pergalę 97:63 namų rungtynėse su „Nižnij Novgorod“ ekipa.

Ketvirąsias turnyro rungtynes „Žalgirio“ komanda lapkričio 6-ąją žais namuose su Kazanės „Uniks“ (Rusija) ekipa.

Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 62:65 (12:16, 14:18, 16:16, 20:15), 2966 žiūrovai.

Dvitaškiai 21/51 (41 proc.) – 16/42 (38 proc.)
Tritaškiai 1/11 ( 9 proc.) – 6/11 (54 proc.)
Baudos 17/21 (80 proc.) – 15/20 (75 proc.)
Atkovoti kamuoliai 33 – 36
Perimti kamuoliai 5 – 3
Klaidos 9 – 16
Rezult. perdavimai 10 – 7
Blokuoti metimai 4 – 4

„Žalgiris“: E.Ulanovas 19 (6/8 dvit., 7 atk. kam., 2 per. kam.), A.Milaknis 14 (4/5 trit.), R.Javtokas 12 (5/7 dvit., 5 atk. kam.), L.Lekavičius 5, D.Songaila 4, V.Kariniauskas 3 (4 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 3 (7 atk. kam.), A.Gudaitis 2, J.Andersonas 2 (6 atk. kam.), V.Lipkevičius 1.

„Anadolu Efes“: N.Krstičius 22 (8/14 dvit., 5 atk. kam.), S.Perperoglou 8 (2 per. kam.), D.Draperis 8 (4 rez. perd.).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 2 0 156:146
2. Kauno „Žalgiris“ 2 1 233:205
3. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 2 1 226:216
4. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 1 1 151:183
5. Kazanės „Unics“ (Rusija) 1 2 236:220
6. Sasario „Dinamo“ (Italija) 0 3 223:255

Ketvirtasis kėlinys: Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 62:65 (12:16, 14:18, 16:16, 20:15)

40 min. N.Krstičius dar pelnė dvitaškį, o C.Osmanas likus žaisti 40 sek. mažino skirtumą iki dviejų taškų. Kitos atakos metu puolime prasižengė E.Ulanovas. Kitoje aikštės pusėje jis jau išprovokavo pražangą ir pataikęs baudos metimus užtikrino pergalę. Kitos atakos metu M.Janningas nepataikė jam patikėto mesti tritaškio ir galutinai pražudė savo komandos viltis. Po to dar baudos metimą pataikė V.Lipkevičius. Kitos atakos metu jis prasižengė ir turkai sumetė baudos metimus – 62:65.

38 min. P.Jankūnas pataikė svarbius baudos metimus – 55:61.

36 min. D.Draperis ir E.Ulanovas pasižymėjo tritaškiais. C.Osmano dvitaškis mažino iki trijų taškų, tačiau jau ketvirtą tritaškį smeigė A.Milaknis. S.Lasme atsakė dėjimu – 55:59.

34 min. Komandos apsikeitė baudos metimais. E.Ulanovas pataikė vieną iš dviejų. Vražovams sekėsi geriau ir skirtumas mažėjo iki penkių taškų – 48:53.

31 min. Turkai taikliu dvitaškiu pradėjo paskutinį ketvirtį. D.Songaila pataikė antrąjį savo dvitaškį. S.Lasme atsakė tuo pačiu – 46:52.

Trečiasis kėlinys: Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 42:50 (12:16, 14:18, 16:16)

30 min. Kėlinio pabaigoje turkams pavyko pelnyti keturis taškus iš eilės.

29 min. Artūro Milaknio tritaškis slopino turkų viltis – 38:50.

27 min. Pirmuosius taškus pelnė Darius Songaila – 38:47.

25 min. N.Krstičius dėjimu mažino atsilikimą, bet ir toliau taikliai atakavo E.Ulanovas.

22 min. Po E.Ulanovo dvitaškio „Žalgiris“ įgijo dešimties taškų persvarą – 26:36.

Antrasis kėlinys: Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 26:34 (12:16, 14:18)

20 min. Po dviejų E.Ulanovo dvitaškių svečiai pirmavo šešiais taškais. Kėlinio pabaigoje V.Kariniauskas gražiai perėmė kamuolį ir veržėsi link krepšio, kai buvo grubiai nustumtas ir turėjo palikti aikštę. Jį pakeitęs L.Lekavičius realizavo du baudos metimus.

18 min. R.Javtokas ir toliau rinko taškus. M.Janningas atsakė dvitaškiu ir toliau išlaikė įtampą – 26:27.

16 min. S.Perperoglou baudos metimais išlygino rezultatą – 24:24.

15 min. N.Krstičius persvėrė rezultatą turkų naudai, bet tuoj pat prasižengė. V.Kariniauskas pataikė dvitaškį – 22:23.

14 min. N.Krstičius išprovokavo A.Gudaičio pražangą ir sumetė du baudos metimus mažindamas skirtumą iki taško – 20:21.

12 min. Pirmuosius taškus pelnė J.Andersonas. Turkai atsakė dviem sėkmingom atakom iš eilės – 18:21.

11 min. Antrąjį kėlinį atidarė A.Milaknio tritaškis. M.Bjelica atsakė dvitaškiu – 14:19.

Pirmasis kėlinys: Stambulo „Anadolu Efes“ – Kauno „Žalgiris“ 12:16

10 min. Įžaidėjas L.Lekavičius smeigė tritaškį, o N.Krstičius atsakė dviem taškais.

9 min. Dėjimą į krepšį pademonstravo aikštėje pasirodęs A.Gudaitis – 10:13.

8 min. Po R.Javtoko dvitaškio pasižymėjo N.Krstičius – 10:11.

7 min. Edgaras Ulanovas pelnė tris taškus iš eilės ir išvedė lietuvius į priekį – 8:9.

6 min. Po kelių iš eilės sėkmingų turkų atakų žalgiriečius artino R.Javtoko dvitaškis – 7:6.

4 min. D.Balbay dėjo kamuolį į krepšį, tačiau netrukus pirmuosius kauniečių taškus pelnė R.Javtokas, o E.Ulanovas lygino rezultatą – 4:4.

1 min. Milko Bjelica pelnė pirmuosius taškus šiose rungtynėse – 2:0.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Vaidas Kariniauskas, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas, Jamesas Andersonas, Edgaras Ulanovas.