2014 11 27

Eurolyga: trumpai blykstelėjęs „Neptūnas“ patyrė skaudų pralaimėjimą Belgrade – 62:79

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams Eurolygos krepšinio turnyre ir vėl nepavyko iškovoti pergalės išvykoje. Klaipėdiečiai susitiko su pirmajame rate namuose nugalėta Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipa ir patyrė skaudų pralaimėjimą. Nors antroje antrojo kėlinio pusėje „Neptūnas“ persvėrė rezultatą po prasto pirmojo ketvirčio, tačiau serbai antroje rungtynių dalyje džiugino vietinius žiūrovus galingu žaidimu.
Simas Galdikas
Simas Galdikas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisjunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Crvena Zvezda“ – „Neptūnas“ 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15)

Audringoje Belgrado arenoje rungtynės prasidėjo užtikrintu šeimininkų žaidimu ir po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai atsiliko šešiais taškais. Antrajame kėlinyje ir toliau dominavo serbai, tačiau kėlinio viduryje įvyko lūžis. Deividas Gailius pataikė du tritaškius iš eilės, o po to iš toli taikliai atakavo ir Donatas Zavackas. Po sėkmingos atkarpos 12:0 klaipėdiečiai persvėrė rezultatą ir po pirmosios rungtynių dalies pirmavo 37:35.

Tačiau „Neptūnui“ antrojoje rungtynių dalyje pristigo jėgų ir entuziazmo. Po pertraukos sugrįžę „Crvena Zvezda“ krepšininkai dominavo abejose aikštės pusėse ir neleido svečiams pagalvoti apie dar vieną išsišokimą.

Rezultatyviausiai „Neptūno“ ekipoje žaidė 18 taškų surinkęs, penkis kamuolius atkovojęs ir šešis rezultatyvius perdavimus atlikęs Deividas Gailius. Egidijus Dimša pridėjo devynis taškus, po 8 surinko Donatas Zavackas ir Valdas Vasylius.

Klaipėdos ekipą palaidojo Bobano Marjanovičiaus ir Jaka Blažičiaus duetas. B.Marjanovičius surinko 24 taškus ir atkovojo 12 kamuolių. J.Blažičius pelnė 19 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Tai buvo jau ketvirtasis Klaipėdos „Neptūno“ pralaimėjimas per septynerias rungtynes.

Po ketvirtosios pergalės serbai įsitvirtino antroje grupės vietoje.

Aštuntąsias ULEB Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes „Neptūno“ komanda gruodžio 5-ąją žais Pirėjuje su vietos „Olympiakos“ (Graikija) ekipa, kuriai pirmajame rate savo aikštėje nusileido 81:85.

„Crvena Zvezda“: Bobanas Marjanovičius 24 (12 atk. kam.), Jaka Blažičius 19 (8 atk. kam.), Luka Mitrovičius 12, Charlesas Jenkinsas 10.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18, Egidijus Dimša 9, Donatas Zavackas ir Valdas Vasylius po 8, Mustafa Shakuras 5, Keithas Bensonas 4, Justas Sinica ir Simas Galdikas po 3, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius po 2, Martynas Mažeika taškų nepelnė.

Rungtynių statistika: Belgrado „Crvena Zvezda“ – Klaipėdos „Neptūnas“ 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15), 12 547 žiūrovai

Dvitaškiai 26/41 (63 proc.) – 16/43 (37 proc.)
Tritaškiai 5/20 (25 proc.) – 7/21 (33 proc.)
Baudos 12/14 (85 proc.) – 9/17 (52 proc.)
Atkovoti kamuoliai 39 – 36
Perimti kamuoliai 9 – 9
Klaidos 15 – 17
Rezult. perdavimai 19 – 15
Blokuoti metimai 3 – 1

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) 6 0 451:405
2. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 4 3 558:514
3. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 3 3 499:495
4. Klaipėdos „Neptūnas“ 3 4 537:593
5. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 2 4 450:467
6. Valensijos „Basket“ (Ispanija) 1 5 437:458

Ketvirtas kėlinys:  „Crvena Zvezda“ – „Neptūnas“ 79:62 (22:14, 13:23, 27:10, 17:15)

40 min. K.Bensonas įdėjo kamuolį į krepšį, tačiau Klaipėdos krepšininkai patyrė ketvirtąjį pralaimėjimą ir nenutraukė nesėkmių serijos išvykos rungtynėse.

37 min. V.Vasyliaus ir A.Butkevičiaus dvitaškiai mažino atsilikimą, tačiau pakeisti šių rungtynių baigties jau nebegalėjo – 75:58.

35 min. D.Gailius pataikė dvitaškį, tačiau N.Kaliničiaus dėjimas priminė Belgrado tribūnoms, kad jų komanda jau jaučia pergalę – 73:54.

32 min. D.Zavackas pataikė pirmąjį dvitaškį šiame kėlinyje. C.Jenkinsas atsakė tritaškiu. Tačiau iš toli pataikė ir D.Gailius – 67:52.

Trečiasis kėlinys:  „Crvena Zvezda“ – „Neptūnas“ 62:47 (22:14, 13:23, 27:10)

30 min. D.Gailius pataikė trečią tritaškį, tačiau taikliai atakavo ir serbai.

28 min. B.Marjanovičius sugrąžino dešimties taškų skirtumą. Negana to, C.Jenkinsas pridėjo tritaškį – 56:43.

27 min. Po B.Marjanovičiaus dvitaškio komandas skyrė 10 taškų, o klaipėdiečių atakos baigdavosi klaidomis. M.Girdžiūnas pelnė pirmuosius taškus baudos metimais. D.Gailiaus dvitaškis sumažino atsilikimą iki šešių taškų – 49:43.

25 min. B.Marjanovičiaus dėjimas didino šeimininkų persvarą iki aštuonių taškų – 47:39.

24 min. E.Dimša pelnė pirmuosius taškus „Neptūnui“ šiame kėlinyje. Tačiau J.Blažičiaus tritaškis tolino varžovus – 45:39.

22 min. Jau pirmosios atakos metu B.Marjanovičius lygino rezultatą. J.Blažičius pridėjo tritaškį – 40:37.

Antrasis kėlinys:  „Crvena Zvezda“ – „Neptūnas“ 35:37 (22:14, 13:23)

20 min. E.Dimša persvėrė rezultatą, o D.Zavackas pataikė dar vieną tritaškį. B.Marjanovičius pristabdė svečių spurtą.

18 min. M.Shakuras sumetė abu baudos metimus ir komandas skyrė vos taškas – 33:32.

17 min. E.Dimšos dvitaškis mažino skirtumą iki trijų taškų – 33:30.

16 min. Svarbų dvitaškį pataikė D.Gailius. Tuomet „Neptūnas“ surengė stiprų spurtą. D.Gailius pataikė du tritaškius iš eilės, o po to tolimą metimą pridėjo ir D.Zavackas – 33:28.

15 min. Po E.Dimšos dvitaškio klaipėdiečiai leido varžovams pelnyti keturis taškus iš eilės ir toliau buvo triuškinami – 33:18.

12 min. B.Marjanovičius šeimininkams pelnė jau dešimtąjį tašką. S.Galdikas mažino atsilikimą, tačiau J.Blažičiaus tritaškis ir vėl mažino „Neptūno“ viltis – 27:16.

Pirmasis kėlinys:  „Crvena Zvezda“ – „Neptūnas“ 22:14

10 min. Dvejomis sėkmingomis atakomis serbai padidino pranašumą iki 12 taškų. V.Vasylius pataikė du dvitaškius iš eilės ir po pirmojo kėlinio klaipėdiečiai atsiliko aštuoniais taškais.

8 min. B.Marjanovičius per pirmąjį kėlinį jau pelnė aštuonis taškus – 18:10.

7 min. Dvitaškiu pasižymėjo ir V.Vasylius. M.Williamsas atsakė tuo pačiu – 16:10.

6 min. M.Shakuras pelnė pirmuosius taškus, o J.Blažičius pridėjo keturis taškus į serbų sąskaitą – 14:8.

4 min. Klaipėdiečiai po šalto šeimininkų dušo atsibudo po J.Sinicos tritaškio – 10:6.

2 min. Serbai pelnė pirmuosius rungtynių taškus, bet greitai rezultatą lygino D.Gailius. Deja, toliau namų sirgaliai džiaugėsi dvejomis sėkmingomis atakomis iš eilės – 6:2.

Startinis „Neptūno“ penketas: Justas Sinica, Deividas Gailius, Simas Galdikas, Mustafa Shakuras, Donatas Zavackas.