2014 12 18

Galingas Jono Valančiūno žaidimas padėjo „Raptors“ laimėti

Jonas Valančiūnas NBA sezone surinko septintąjį dvigubą dublį, o jo atstovaujamas „Toronto Raptors“ (20/6) klubas namuose 105:89 (22:30, 31:22, 23:21, 29:16) įveikė „Brooklyn Nets“ (10/14). Po ketvirtosios iš eilės pergalės Kanados ekipa liko Rytų konferencijos lydere.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“/„The Canadian Press“/„Press Association Images“ nuotr.

Nugalėtojai lemiamą pranašumą susikrovė ketvirtajame kėlinyje, kuriame lietuvis nežaidė. Ant atsarginių suolo J.Valančiūnas sėdo likus minutei iki trečiojo ketvirčio pabaigos ir daugiau nuo jo nepakilo.

Per pirmuosius tris kėlinius J.Valančiūnas spėjo sužaisti net 27 su puse minutės ir įmetė 16 taškų (6/7 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 10 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, dukart suklydo, blokavo varžovo metimą ir pats išvengė pražangų.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Raptors“ turėjo 3 taškų pranašumą (76:73), tačiau puikiai sužaidė Lou Williamsas ir Patrickas Pattersonas ir „Raptors“ susikrovė dviženklį pranašumą.

P.Pattersonas pataikė du tritaškius, L.Williamsas – vieną, o po jų kelis prasiveržimus surengė Kyle'as Lowary ir likus žaisti 3 min. „Raptors“ pergalė abejonių nekėlė – 99:81.

20 pergalių per 26 mačus iškovojęs „Raptors“ klubas pirmą kartą per 20 metų ekipos istoriją jau iki Kalėdų pasiekė 20 pergalių. 1999-2000 ir 2001-2002 m. sezonuose Toronto ekipai prireikė 36 mačų, kad būtų pasiekta 20 pergalių riba.

Visas keturias pastarąsias pergales „Raptors“ iškovojo neleisdama varžovams įmesti 100 taškų. Šį sezoną Toronto ekipa laimėjo visas 12 mačų, kai varžovai nepelnė šimto taškų.

„Raptors“: K.Lowry (5/10 dvit., 2/3 trit., 12 rez. perd.) 20, J.Valančiūnas (10 atk. kam.) 16, A.Johnsonas (9 atk. kam.), P.Pattersonas (3/4 trit.) ir G.Vazquezas po 13, L.Williamsas 10.

„Nets“: M.Plumlee (9/12 dvit., 8 atk. kam.) 23, J.Johnsonas (8 atk. kam.) 17, M.Teletovičius (4/8 trit.) 14, D.Williamsas 11.