2014 12 20

Jonas Valančiūnas buvo rezultatyviausias, o „Raptors“ pasiekė pergalę

Rytų konferencijos lyderė „Toronto Raptors“ (21/6) ekipa laimėjo jau penktąsias rungtynes paeiliui. Kanados komanda išvykoje 110:100 (26:31, 26:21, 29:18, 29:30) įveikė „Detroit Pistons“ (5/22), o Jonas Valančiūnas nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias.
Jonas Valančiūnas įmetė 17 taškų
Jonas Valančiūnas įmetė 17 taškų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Detroite „Raptors“ jautėi lyg būtų namuose, mat į mačą „Palace of Auburn Hills“ arenoje susirinko tūkstančiai Toronto ekipos sirgalių. Visų rungtynių metu jie su plakatais skandavo „Raptors“ ekipą palaikančius šūkius „We The North“ (Mes – Šiaurė) ir „Let's go Raptors“ (Pirmyn, Raptors).

„Mūsų sirgaliai buvo neįtikėtini. Niekaip negalėtume jiems atsidėkoti, nes šįvakar žaidėme yg būtume namuose“, – po mačo žurnalistams sakė J.Valančiūnas.

Per pirmus du kėlinius geriau žaidė „Pistons“, vienu metu turėjusi ir 10 taškų persvara. Vis dėlto, „Raptors“ antro ketvirčio pabaigoje spurtavo ir įpusėjus rungtynėms rezultatas buvo lygus (52:52).

„Pistons“ trečią ketvirtį pradėjo padarydamas keturias klaidas per pirmas dvi minutes.  Tai leido „Raptors“ pirmauti 6 taškais, o vėliau jų persvara buvo pasiekusi 15 taškų ribą.

Ketvirtajame kėlinuke Amiras Johnsonas galingai įkrovė į krepšį per Andre Drummondą ir kitoje atakoje A.Drummondas kietai sustabdė A.Johnsoną. Buvo duotos keturios techninės pražangos ir mažiausiai vienas „Raptors“ sirgalius už tvarkos nesilaikymą buvo išvarytas iš arenos.

J.Valančiūnas nugalėtojams per 27 minutes įmetė 17 taškų (6/11 dvit., 5/10 baud.), atkovojo 7 kamuolius, atliko du blokus, kartą suklydo ir dukart prasižengė.

„Raptors“: J.Valančiūnas 17, K.Lowry (1/5 trit.) ir L.Williamsas po 15, J.Johnsonas 12, T.Rossas (1/5 trit.) ir P.Pattersonas (3/6 trit.) po 11.

„Pistons“: B.Jenningsas (8 rez. perd.) 22, K.Caldwellas-Pope'as (4/6 trit.) 18, G.Monroe 17, C.Butleris 11, J.Smithas 10.