2015 02 01

„Lietuvos rytas“ LKL čempionate šiaip ne taip 79:76 palaužė „Juventus“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda sekmadienį nemenkai prakaitavo, kol sugebėjo įveikti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) turnyrinėje lentelėje greta stovinčius Utenos „Juventus“ krepšininkus. Trečiąją vietą reguliariame sezone užimantys vilniečiai tik po atkaklios kovos 79:76 (26:15, 16:26, 25:14, 12:21) įveikė ketvirtoje pozicijoje esančius „Juventus“ atstovus ir įsirašė 19-ąją pergalę čempionate. Tuo tarpu „Juventus“ su 15 laimėjimų liko ketvirti.
„Lietuvos rytas“ – „Juventus“
„Lietuvos rytas“ – „Juventus“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie po Rashauno Broaduso dvitaškio pirmavo 6:2. Po Mindaugo Lukauskio ir Antano Kavaliausko taškų aikštelės šeimininkai persvėrė rezultatą savo ekipos naudai 10:9, o po Gedimino Oreliko metimo Dainius Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės – 13:9.

Svečiai taiklių baudos metimų dėka priartėjo, bet tuo pačiu atsakė ir sostinės krepšininkai 20:12. Ketvirčio pabaigoje sėkmingai sužaidė Kšištofas Lavrinovičius ir padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 26:15.

Savo taškų sąskaitą tolimu metimu antrame ketvirtyje atidarė ir Travisas Leslie, o kitoje aikštelės pusėje dvitaškiu su pražanga atsakė Vaidas Čepukaitis – 29:18. R.Broadusas tritaškiu sumažino deficitą iki dešimties taškų – 35:25, o baigiantis kėliniui šeimininkai pirmavo jau tik 42:41.

Ovidijus Varanauskas trečią kėlinį pradėjo keturiais taškais iš eilės ir persvėrė rezultatą „Juventus“ ekipos naudai 45:42. Bet puolimo grandį ir gynybos redutus susitvarkę „Lietuvos ryto“ krepšininkai vėl susigrąžino iniciatyvą ir po trijų kėlinių pirmavo 67:55.

Nors ketvirtojo kėlinio pradžia nekėlė didesnių problemų sostinės ekipos trenerių štabui – 74:65, likus žaisti 40 sekundžių intrigą sugrąžino du taiklūs Arvydo Šikšniaus tritaškiai ir dėjimas 76:73.

Iki ketvirto kėlinio pabaigos likus žaisti 14 skundžių vilniečiai prarado kamuolį ir neleistinai sustabdė Saulių Kulvietį, kuris realizavo abu baudų metimus – 76:75 pirmavo šeimininkai. M.Lukauskis atsakė vienu taikliu baudos metimu (77:75). Lemiamai atakai svečiai turėjo 6 sekundes, tačiau vilniečiai pražangomis sustabdė „Juventus“ antpuolį, o V.Dabkus pataikė tik vieną baudos metimą (77:76). Likus žaisti 3 sekundes M.Lukauskis realizavo abu baudų metimus ir įtvirtino „Lietuvos ryto“ pergalę 79:76.

„Kai turėjome 10-12 taškų persvarą, turėjome ją didinti, o mes sustojome ir leidome varžovams mus prisivyti. Jei reikėtų „Juventus“ parašyti pažymį, šiandien jie sužaidė taip, kad gautų 9,5 balo“, – po rungtynių sakė „Lietuvos ryto“ ekipos vidurio puolėjas ir rezultatyviausias mačo žaidėjas Antanas Kavaliauskas.

„Lietuvos rytas“: A.Kavaliauskas 22, M.Lukauskis 15, T.Leslie 13 (7 atk. kam.), G.Orelikas 11 (6 rez. perd.), K.Lavrinovičius 6, M.Gecevičius 5, Ž.Janavičius 3.

„Juventus“: V.Dabkus 17 (9 atk. kam.), A.Šikšnius 14, S.Kulvietis ir R.Broadusas – po 12, V.Čepukaitis 9, O.Varanauskas 6.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):