2015 03 28

LKL autsaideriai „Mažeikiai“ pagąsdino „Neptūną“, tačiau mačo pabaigoje suskydo ir pralaimėjo 59:71

BEKO-LKL vicečempionai turėjo paprakaituoti šeštadienį dėl pergalės lygos autsaiderių tvirtovėje. Klaipėdos „Neptūnas“ išsivežė nelengvą pergalę iš Mažeikių – 71:59 (20:20, 12:16, 21:9, 18:14).
Rungtynių akimirka / A. Venskaus nuotr.

Susitikimo pradžioje „Neptūnas“ pirmavo 10:4, bet „Mažeikiai“ greitai išlygino žaidimą ir kova vyko taškas į tašką. Pirmasis ketvirtis baigėsi taikiai 20:20.

Antrąjį kėlinuką „Mažeikiai“ pradėjo A.Gydros ir S.Serapino tritaškiais (26:20). Tiesa, tada „Neptūnas“ net penkias minutes neleido šeimininkams įmesti nė taško ir išsiveržė į priekį 29:26. „Mažeikius“ iš duobės tempė G.Staniulis, o S.Sandersas prieš pat ilgąją pertrauką paliko Mažeikių komandai nedidelę persvarą 36:32.

Po pertraukos mažeikiečiai pribloškė „Neptūną“ ir atitrūko dviženkliu skirtumu – 43:32. Klaipėdiečiai atsibudo pačiu laiku. Keturių minučių spurtas 11:0 leido išlyginti rezultatą (43:43). Prieš ketvirtąjį kėlinį „Neptūnas“ jau pirmavo 51:43.

„Mažeikiai“ nesudėjo ginklų. Aikštės šeimininkai bandė žengti su uostamiesčio klubu koja kojon ir likus žaisti 3,5 min. po S.Serapino tritaškio „Neptūno“ persvara siekė tik penkis taškus – 60:55. Vis dėlto „Mažeikiai“ nebeatlaikė Klaipėdos komandos tempo. Bendromis pastangomis taškus ėmę rinkti „Neptūno“ krepšininkai perėmė iniciatyvą ir nurūko į priekį nebepavejamai – 71:59.

„Neptūnas“: D.Zavackas 13, M.Girdžiūnas 12, M.Mažeika 10, D.Gailius 9, A.Butkevičius 8, I.Neliubovas 6, J.Sinica 5, S.Galdikas 4, V.Vasylius 3, V.Šarakauskas 1.

„Mažeikiai“: D.Pakamanis 11, T.Olanderis ir S.Serapinas po 9, G.Staniulis (10 atk. kam.) ir S.Sandersas po 8, D.Tarvydas ir A.Gydra po 7.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):