-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!
2014 09 30 /20:51

Pirmoji LKL sensacija: „Žalgiris“ Kaune krito po Utenos „Juventus“ kojomis

Antradienį LKL lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Kauno „Žalgirio“ klubas, kuris namuose 75:76 (16:20, 28:21, 15:20, 16:15) nusileido Utenos „Juventus“ ekipai. Kitose rungtynėse Eurolygai besirengiantis Klaipėdos „Neptūnas“ tiesiog pervažiavo 115:76 (34:19, 32:19, 26:16, 23:22) Kėdainių „Nevėžį“.
Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas
Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Visų rungtynių metu klostėsi įtemptas žaidimas. Uteniškiai po pirmojo kėlinio pirmavo keturiais taškais. Po pirmosios rungtynių dalies šalies čempionai turėjo trijų taškų pranašumą, o prieš paskutinį ketvirtį dviem taškais pirmavo jau Utenos krepšininkai. Likus žaisti tris minutes, uteniškiai pirmavo keturiais taškais. Tuomet svarbų tritaškį pataikė Lukas Lekavičius, tačiau lemiamos atakos metu jam sėkmingai atakuoti nepavyko ir vienu tašku pergalę šventė uteniškiai.

Utenos ekipoje rezultatyviausiai žaidė 14 taškų pelnęs ir 9 rezultatyvius perdavimus atlikęs R. Broadusas. A. Šikšnius taip pat surinko 14 taškų, S. Buterlevičius pridėjo 13-a.

Kauno „Žalgiriui“ 16 taškų pelnė Lukas Lekavičius, Artūras Milaknis pridėjo 12, Darius Songaila – 10.

„Žalgiris“: L.Lekavičius 16, A.Milaknis 12 (2 per. kam.), D.Songaila 10, A.Gudaitis 8 (2 blk.), R.Javtokas 8, V.Lipkevičius 7, E.Ulanovas 6, V.Kariniauskas 5, P.Jankūnas 2 (4 rez. perd.),T.Dimša 1, S.Vene 0.

„Juventus“: A.Šikšnius 14, R.Broadusas 14 (9 rez. perd.), S.Buterlevičius 13.

BEKO-LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

Rungtynės:

Mačas prasidėjo ne itin rezultatyviai. Po apgaulingo judesio dvitaškį įmetė Robertas Javtokas, du taškus po puikaus prasiveržimo pridėjo Vytenis Lipkevičius, baudą realizavo Tomas Dimša (5:2). Tačiau įpusėjus ketvirčiui uteniškiai persvėrė rezultatą – 12:5. Tylą nutraukė trijų taškų vertęs metimą iš kampo įmetęs Vaidas Kariniauskas, keturis taškus surinko Darius Songaila ir deficitas aptirpo – 12:14. Aikštėje pasirodęs Edgaras Ulanovas dvitaškiu rezultatą lygino, vėliau neklydo mesdamas nuo baudų metimų linijos, tačiau du tolimus metimus pataikę „Juventus“ krepšininkai laimėjo pirmąjį kėlinį – 20:16.

Antrąjį ketvirtį sėkmingai pradėjo dviejų varžovų gynybą sėkmingai įveikęs D.Songaila, Artūras Gudaitis įkrovė iš viršaus bei privertė minutės pertraukėlės prašyti svečių ekipos strategą (20:20). Šis aukštaūgių duetas pelnė dar po du taškus, tačiau svečiai ir toliau išlaikė įgytą persvarą – 24:29. Žalgiriečiai ilgai džiūgauti varžovams neleido – tritaškį bei dvitaškį įmetė Lukas Lekavičius, po Pauliaus Jankūno perdavimo pasižymėjo R.Javtokas ir kauniečiai išsiveržė į priekį – 31:29. Po sėkmingo reido krepšio link L.Lekavičius pelnė septintąjį savo tašką, bet ketvirtąjį tolimą metimą realizavę uteniškiai susigrąžino persvarą (35:33). Tačiau tada prabilo ir „Žalgirio“ toliašaudė artilerija – du tritaškius įskraidino Artūras Milaknis, vieną pridėjo Vytenis Lipkevičius – 42:37. Kėlinio pabaigoje pirmuosius taškus pelnė oponentą pergudravęs P.Jankūnas, tačiau keturis baudų metimus iš eilės pataikę uteniškiai Lietuvos čempionams paliko trijų taškų pranašumą – 44:41.

Po didžiosios pertraukos ir toliau pastebimiausiai žaidė rezultatyviausi „Žalgirio“ žaidėjai. Užmynęs tritaškio liniją pataikė D.Songaila, o L.Lekavičiaus prasiveržimas arčiau krepšio buvo sustabdytas pražanga. Tiesa, „Juventus“ pirmosiomis minutėmis atrodė užtikrinčiau ir ne tik panaikino deficitą, bet ir išsiveržė į priekį (51:48). Tada R.Javtokas įrideno kamuolį į krepšį, iš vidutinio nuotolio sėkmingai atakavo L.Lekavičius, o dvi baudas realizavo A.Gudaitis – 55:56. V.Kariniauskas pasižymėjo slalomu per visą aikštelę, technine pražanga buvo nubausti Utenos komandos krepšininkai, tačiau ketvirčiui baigiantis jie pataikė dar vieną tritaškį bei prieš lemiamą kėlinį turėjo dviejų taškų atsargą – 59:61.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų taikliais metimais. Dvitaškį įmetė A.Milaknis, tryliktąjį tašką pelnė L.Lekavičius, o A.Gudaitis buvo taiklus iš vidutinio nuotolio – 65:65. Kauniečius į priekį vėl išvedė A.Milaknis, kurį laisvą prie tritaškio krašte surado E.Ulanovas (68:65). Kiek vėliau jau pats E.Ulanovas baudomis pelnė taškus, tačiau tuomet sekė penki iš eilės svečių taškai, sugrąžinę jiems minimalų pranašumą (71:70). R.Javtoko du taiklūs baudos metimai buvo išvedę žalgiriečius į priekį, bet varžovai atsakė penkiais taškais ir pastatė šeimininkus į nepatogią padėtį – 72:76. Svarbiu metu nedrebėjo jaunojo L.Lekavičiaus ranka, kurio tolimas metimas uteniškiams paliko vieną tašką (75:76). „Žalgiris“ turėjo galimybę išsigelbėti, tačiau metimai skriejo pro šalį ir žalgiriečiams teko susitaikyti su pralaimėjimu – 75:76.

Klaipėdos „Neptūnas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 115:76 (34:19, 32:19, 26:16, 23:22)

Kazio Maksvyčio vadovaujama Klaipėdos ekipa svečiams iš Kėdainių apie pergalę pagalvoti neleido. Klaipėdiečiai dominavo visų rungtynių metu.

Martynas Mažeika komandai pelnė 17 taškų, Mindaugas Girdžiūnas pridėjo 14. Simas Galdikas – 13-a.

Kėdainių ekipai 18 taškų pelnė Thomas Ray Davis, 15 pridėjo Roderickas Rodney Camphoras, Andrius Aleksandrovas – 14-a.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?